شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

10 تیم در قطر؛ سه تیم از 12 تیم بزودی می آیند

پایان مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 در قاره اروپا

پایان مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 در قاره اروپا

در پایان مرحله مقدماتی جام جهانی در قاره اروپا، چهره 10 تیم از 13 تیم اروپایی حاضر در جام جهانی 2022 قطر مشخص شد. تکلیف 3 سهمیه دیگر از طریق پلی آف مشخص می شود. 12 تیم در پلی آف حاضر هستند و فقط 3 تیم می توانند مسافر قطر شوند.

ایران ورزشی - در پایان مرحله مقدماتی جام جهانی در قاره اروپا، چهره 10 تیم از 13 تیم اروپایی حاضر در جام جهانی 2022 قطر مشخص شد. امشب نیز هلند صعود خود به جام جهانی را مسجل کرد. تکلیف 3 سهمیه باقی مانده در ماه مارس 2022 از طریق پلی آف مشخص می شود.

تیم های صعودکننده مستقیم به جام جهانی قطر از اروپا
آلمان (بیستمین جام جهانی)
دانمارک (ششمین جام جهانی)
فرانسه (شانزدهمین جام جهانی)
بلژیک (چهاردهمین جام جهانی)
کرواسی (ششمین جام جهانی)
اسپانیا (شانزدهمین جام جهانی)
صربستان (همراه با یوگوسلاوی / سیزدهمین جام جهانی)
انگلیس (شانزدهمین جام جهانی)
سوئیس (دوازدهمین جام جهانی)
هلند (یازدهمین جام جهانی)

12 تیم حاضر در پلی آف جام جهانی 2022 در قاره اروپا
با توجه به عملکرد تیم ها در مرحله مقدماتی، 6 تیم دوم مقدماتی که بیشترین امتیاز را داشته باشند در سید یک و 4 تیم دوم مقدماتی که امتیازات کم تری دارند، به همراه دو تیمی که از لیگ ملت های اروپا اضافه می شوند، در سید دو قرار می گیرند:

سید اول:
پرتغال
اسکاتلند
ایتالیا
روسیه
سوئد
ولز

سید دوم:
ترکیه
لهستان
مقدونیه شمالی
اوکراین
اتریش [سهمیه لیگ ملت های اروپا]
جمهوری چک [سهمیه لیگ ملت های اروپا]

شیوه برگزاری پلی آف جام جهانی 2022 در قاره اروپا
12 تیم حاضر در پلی آف، به 3 گروه چهار تیمی تقسیم می شوند اما به صورت گروهی با یکدیگر مسابقه نمی دهند و بازی ها در قالب نیمه نهایی-فینال خواهد بود. در هر گروه، مسابقات به شکل چهارجانبه حذفی و با تک بازی برگزار می شود. تیم های پیروز تک بازی نیمه نهایی در گروه های سه گانه، راهی فینال تک بازی گروه خود می شوند و هر تیمی که فینال را ببرد، به جام جهانی 2022 راه می یابد.

زمان قرعه کشی و برگزاری پلی آف جام جهانی 2022 در قاره اروپا
قرعه کشی پلی آف جام جهانی 2022 در قاره اروپا، روز 26 نوامبر 2021 (5 آذر 1400) ساعت 19:30 به وقت تهران در زوریخ سوئیس برگزار می شود. بازی های نیمه نهایی در روزهای 4 و 5 فروردین 1401 و فینال ها در روزهای 8 و 9 فروردین 1401 برگزار خواهند شد.

شیوه قرعه کشی پلی آف جام جهانی 2022 در قاره اروپا
در هر گروه، 2 تیم از سید اول و 2 تیم از سید دوم قرار می گیرند. بنابراین تیم های هر سید در تک بازی مرحله نیمه نهایی به یکدیگر برخورد نمی کنند. مزیت سید یک بودن، میزبانی در بازی نیمه نهایی است اما میزبان فینال بر اساس قرعه مشخص می شود. بنابراین در بدترین سناریو، امکان هم گروه شدن ایتالیا و پرتغال وجود دارد اما آنها در نیمه نهایی مقابل یکدیگر قرار نمی گیرند. ممکن است پرتغال و ایتالیا در تک بازی فینال به مصاف یکدیگر بروند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.