جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

رکوردهای نامطلوب رئال

زیدان تاوان می‌دهد

زیدان تاوان می‌دهد
ریک شارما
ریک شارما

همه دنبال مقصر می گردند و انگشت اتهام را به سمتی نشانه می روند، بیشتر طرف زین‌الدین زیدان و بازیکنانش. رئال مادرید در مستایا سقوط وحشتناکی داشت. کارلوس سولر سه پنالتی را برای میزبان گل کرد تا والنسیا که در چهار بازی قبلی اش برد نداشت، به پیروزی درخشان 4 بر یک برابر قهرمان بی دفاع برسد. این اولین بار از اکتبر 2018 و باخت 5 بر یک مقابل بارسلونا بود که رئال در یک بازی لیگ چهار گل می خورد، آن بازی به اخراج خولن لوپتگی منجر شد. در واقع تا به حال رئال با زیدان این تعداد گل نخورده بود. رئال بعد از تعطیلات قبلی بازی‌های ملی در هفت مسابقه 14 گل دریافت کرده است.

اما چهار تا از باتجربه ترین بازیکنان تیم بیش از دیگران زیر ذره بین قرار می گیرند. کاپیتان سرخیو راموس به خاطر یک خطای هند مضحک و غیرقابل توجیه و زوج او در قلب دفاع، رافائل واران به خاطر یک گل به خودی عجیب و مسخره. مارسلو که هر وقت رئال مادرید می بازد، در صحنه جرم ردپایی از او دیده می‌شود و ایسکو که سایه ای از خودش بود و در زمین سرگردان بود مثل پسربچه ای که از آخرین اتوبوسی که به سمت خانه اش می رفته، جا مانده است.

اما شاید واقعیت چیز دیگری باشد، اینکه رئال مادرید به خاطر بازیکنانی که حضور نداشتند، متحمل این شکست سنگین شد. نه فقط کاسمیرو و ادن آزار که تست کرونایشان مثبت اعلام شد و نتوانستند تیم را در این بازی همراهی کنند، هرچند جای خالی آنها به شدت احساس شد. این دومی بعد از بازگشت از مصدومیت درخشش خیره کننده ای داشت و آن خلاقیت بخش هجومی که رئال مادرید مدت ها دربه درش بود، را به تیم برگرداند. و اولی؛ بدون او، رئال مادرید سایه ای از خودش است. رئال در فصل قبل از شش مسابقه ای که کاسمیرو در ترکیب اصلی نبود، تنها یکی را برد.

هافبک برزیلی سرسختی و انگیزه فوق‌العاده ای به تیم اضافه می‌کند تا جایی که سفیدها بدون او بی هدف و دلمرده به نظر می رسند. کاسمیرو همچنین حضور هجومی بسیار موثری دارد چیزی که در این بازی بی رحم در مستایا کم داشتند.

مادرید کمبود بازیکنانی را حس کرد که در تابستان نیامدند و آنها که از تیم جدا شدند تا شانس شان را جای دیگری امتحان کنند. زیدان بازیکنان جدیدی می خواست، در این شکی نیست اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه اجازه دادند گرت بیل، خامس رودریگس، اشرف حکیمی و سرخیو رگیلون به همراه چند نفر دیگر از تیم جدا شوند.

در حالی که بیل و خامس بزرگترین نام ها هستند، شاید مادرید از صدور اجازه برای دومی بیش از همه متاسف باشد. زیدان اعتماد به مارسلو را حفظ کرد و اجازه داد رگیلون به تاتنهام برود اما همانطور که باخت به کادیس نشان داد، کاملا مشخص است که این برزیلی دیگر برای تیمی در سطح رئال مادرید مناسب نیست. دیگر آمادگی بدنی لازم را ندارد و همان اواخر نیمه اول که میزبان به بازی مسلط شده بود، گل برتری را زد، به نفس نفس افتاده بود.

این را هم نباید از نظر دور داشته باشیم که در دفاع راست، مصدومیت باعث شد رئال دنی کارواخال، آلوارو اودریوسولا و ناچو را نداشته باشد و لوکاس واسکس مجبور به بازی در پست غیرتخصصی شد.

همانطور که درباره غیبت کاسمیرو گفته شد، والنسیا در میانه میدان قدرتنمایی می کرد. زیدان می خواست بازیکن جوان رن، ادواردو کاماوینگا را بخرد تا وسط زمین بازی کند و یک گزینه دفاعی تر در اختیار تیم قرار دهد وقتی بازیکن برزیلی در ترکیب حضور ندارد.

این اتفاق نیفتاد همانطور که علاقه طولانی مدت او به جذب پل پوگبا از منچستریونایتد هنوز به ثمر ننشسته است.

شب رئال مادرید وقتی کامل شد که بنزما با مصدومیت ران مجبور به ترک بازی شد. به جای او ماریانو دیاس به بازی آمد که زیدان به ندرت علاقه ای به استفاده از او دارد و این نشان می داد چقدر پشتوانه رئال روی نیمکت ناچیز و ضعیف است.

شیوع ویروس کرونا قطعا روی منابع مالی باشگاه تاثیر گذاشته و نتوانسته اند خریدی انجام دهند؛ بازگشت مارتین اودگارد از دوران قرضی در واقع بزرگترین «خرید» تابستانی رئال بود اما این نروژی کافی نیست.

رئال در سال 2017 قهرمان دوگانه شد به اتکای قدرت تیم ب باشگاه و در حالی که خامس، ایسکو و آلوارو موراتا برای زیدان، حیاتی عمل کردند. حالا وقتی مربی دست به تغییر می زند، همه چیز به هم می ریزد.

تغییرات ضروری بود اما اتفاق نیفتاد. حالا زیدان تاوانش را می‌دهد و تنها امیدش به این است که بارسلونا هم با مشکلات زیادی مواجه است. باید انتظار فصل عجیبی را داشت.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.