چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

هفته ششم لیگ یک

جنگ صدرنشینی در شیراز

جنگ صدرنشینی در شیراز
آرین برزگر
آرین برزگر خبرنگار

هفته ششم را در حالی پیش رو داریم که بدون شک مهم‌ترین و حساس‌ترین بازی در شیراز برگزار خواهد شد؛ جایی که تیم صدرنشین قشقایی از تیم رده دومی شهرداری همدان پذیرایی می‌کند. فاصله یک امتیازی آنها حساسیت این بازی را دو چندان می‌کند. تیم همدانی هفته گذشته یک پیروزی پرگل را به دست آورد و قشقایی هم در تبریز تیم ماشین‌سازی را با یک گل شکست داد. نتیجه تساوی شاید برای میهمان نتیجه خوبی باشد اما قطعاً این اتفاق سایر تیم‌های بالای جدول را خوشحال می‌کند.

ایران ورزشی - هفته ششم را در حالی پیش رو داریم که بدون شک مهم‌ترین و حساس‌ترین بازی در شیراز برگزار خواهد شد؛ جایی که تیم صدرنشین قشقایی از تیم رده دومی شهرداری همدان پذیرایی می‌کند.
فاصله یک امتیازی آنها حساسیت این بازی را دو چندان می‌کند. تیم همدانی هفته گذشته یک پیروزی پرگل را به دست آورد و قشقایی هم در تبریز تیم ماشین‌سازی را با یک گل شکست داد. نتیجه تساوی شاید برای میهمان نتیجه خوبی باشد اما قطعاً این اتفاق سایر تیم‌های بالای جدول را خوشحال می‌کند.
اما ملوان که هفته گذشته به‌سختی از سد پارس‌جنوبی گذشت امروز دربی شمال را مقابل شهرداری آستارا برگزار خواهد کرد. شاگردان فرشاد پیوس در بازی قبلی شاهین را در بوشهر شکست دادند. برای آنها هم سه امتیاز این بازی فوق‌العاده اهمیت دارد. انزلی‌چی‌ها فقط دنبال سه امتیاز بازی هستند چون این احتمال را می‌دهند در صورت تساوی تقابل تیم‌های اول و دوم به صدر بروند. رایکای بابل که با قبول شکست 3 بر صفر مقابل شهرداری همدان سنگین باخت هفته را متحمل شد برای جبران آن مقابل آرمان‌گهر می‌ایستد. تیم سیرجان هفته قبل ویستاتوربین را با شکست بدرقه کرد. پیروز قربانی سرمربی رایکا خیلی خوب می‌داند که سه امتیاز این بازی چقدر برایش اهمیت دارد.
سایپا هم بعد از کسب هفت امتیاز از سه بازی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد. شاگردان سعید اخباری اگر مثل نیمه دوم بازی با خیبر باشند خیلی برای رسیدن به اهداف‌شان امیدوار خواهند شد. نارنجی‌پوشان تهرانی میهمان تیم مس شهربابک هستند. وحید رضایی سرمربی تیم کرمانی‌ها در بازی قبلی شمس‌آذر قزوین را در خانه‌اش شکست داد. این از همان بازی‌هایی است که نتیجه تساوی‌اش به درد هیچ‌کدام از دو تیم نمی‌خورد.
اما خیبر بعد از چند هفته صدرنشینی سرانجام باخت را تجربه کرد. شاگردان محسن عاشوری در حالی مقابل سایپا شکست خوردند که در نیمه اول با یک گل از حریف‌شان پیش بودند. آنها در حالی به مصاف خوشه‌طلایی می‌روند که این تیم در بازی خانگی هفته گذشته‌اش مقابل مس کرمان متوقف شد. خیبر برای بازگشت به صدر و حداقل کم کردن فاصله‌شان در جدول باید برنده از زمین خارج شود.
استقلال خوزستان هم بعد از پیروزی در دربی اهواز حالا در خانه رودرروی شاهین بوشهری قرار می‌گیرد که به هیچ وجه در حد و اندازه‌های نام‌شان ظاهر نشدند. استقلال ملاثانی دیگر تیم خوزستانی برای جبران باخت بازی قبلی کار سختی را در زمین مس کرمان خواهد داشت.
در انتهای جدول تیم پارس‌جنوبی که از پنج بازی قبلی‌اش فقط یک امتیاز به دست آورده میزبان شمس‌آذر قزوین است. تیم تازه لیگ یکی شده که با خرید امتیاز بادران شانس حضور در لیگ یک را پیدا کرده فقط دو امتیاز دارد. برای آنها هم نتیجه تساوی به هیچ دردی نمی‌خورد. ویستاتوربین هم با تحمل قبول شکست مقابل آرمان‌گهر حالا به فکر جبران آن در بازی امروز مقابل تیم انتهای جدولی ماشین‌سازی تبریز است.


بازی‌های امروزلیگ یک( ساعت 14:15)
رایکای بابل   آرمان‌گهر
قشقایی شیراز  شهرداری همدان
خیبر خرم‌آباد   خوشه‌طلایی ساوه
مس شهربابک   سایپا
مس کرمان   استقلال ملاثانی
شهرداری آستارا   ملوان
ویستاتوربین تهران  ماشین‌سازی تبریز
پارس‌جنوبی جم   شمس‌آذر قزوین
استقلال خوزستان   شاهین شهرداری‌بوشهر

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.