پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰

اگر تیمی در افت نسبی باشد، این افت کم و بیش به همه بازیکنانش سرایت خواهد کرد

کرمانی مقدم: اگر مسئولان باز هم پرسپولیس را رها کنند اوضاعش از اینکه هست بدتر می‌شود

کرمانی مقدم: اگر مسئولان باز هم پرسپولیس را رها کنند اوضاعش از اینکه هست بدتر می‌شود
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

مرتضی کرمانی مقدم مهاجم سابق پرسپولیس و تیم ملی اوضاع تیم پرسپولیس را خیلی مساعد نمی‌داند. پیشکسوت پرسپولیس معتقد است مسائل حاشیه‌ای و مدیریتی روی بازیکنان پرسپولیس و موارد فنی تیم تأثیر گذاشته است. کرمانی مقدم معتقد است مسئولان وزارت ورزش و نهادهای رابط باید هر چه زودتر فکری به حال پرسپولیس کنند تا اوضاع تیم و باشگاه قرمزپوش پایتخت از اینکه هست بدتر نشود. در رابطه با مسائل مختلف پرسپولیس گفت و گویی با پیشکسوت پرسپولیس داشتیم.

به گزارش ایران ورزشی؛ مرتضی کرمانی مقدم مهاجم سابق پرسپولیس و تیم ملی اوضاع تیم پرسپولیس را خیلی مساعد نمی‌داند. پیشکسوت پرسپولیس معتقد است مسائل حاشیه‌ای و مدیریتی روی بازیکنان پرسپولیس و موارد فنی تیم تأثیر گذاشته است. کرمانی مقدم معتقد است مسئولان وزارت ورزش و نهادهای رابط باید هر چه زودتر فکری به حال پرسپولیس کنند تا اوضاع تیم و باشگاه قرمزپوش پایتخت از اینکه هست بدتر نشود. در رابطه با مسائل مختلف پرسپولیس گفت و گویی با پیشکسوت پرسپولیس داشتیم.

چرا پرسپولیس خوب نتیجه نمی‌گیرد و حال و روز چندان خوبی ندارد؟
مسائل مدیریتی و نا‌‌مشخص بودن مدیرعامل تیم و پنجره بسته و کمبود بازیکن و بسیاری از موارد ریز و درشتی که می‌دانیم در تیم و باشگاه وجود دارد روی عملکرد تیم تأثیر منفی گذاشته است و متأسفانه روی عملکرد فنی پرسپولیس هم بی‌تأثیر نبوده و شرایط را به سمت و سوی بدی برده است.
اما ظاهراً هیچ عزمی برای حل مشکلات مدیریتی و تعیین مدیرعامل و هیأت مدیره دیده نمی‌شود و وجود ندارد؟!
بالاخره اینگونه و با این رویه نمی‌توان پیش رفت. باید مسئولان هر چه زودتر فکر و راه حلی برای حل مشکلات پرسپولیس پیدا کنند و باشگاه را به حال خودش رها نکنند. در غیر این صورت پرسپولیس به مشکلات بیشتری برمی‌خورد و اوضاعش از اینکه هست هم بدتر خواهد شد.
به لحاظ فنی شرایط پرسپولیس را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
من فکر می‌کنم تیم شرایط خوبی ندارد و با کمبود بازیکن در خط حمله و خط میانی و بعضی از پست‌های دیگر نیاز دارد.
اما بیشتر کارشناسان معتقدند که بیشترین نیاز پرسپولیس در خط میانی است و سرخپوشان نمی‌توانند مانند سال‌های قبل خلق موقعیت کنند؟
قطعاً این کمبود یکی از مشکلات اساسی پرسپولیس است و سرخ‌پوشان به بازیکنی مانند احمد نوراللهی که خیلی خوب به خط حمله اضافه شده و به بازیکنان تیم در محوطه هجده قدم اضافه شود نیاز دارد اما مشکل کم گل زدن و کم خلق موقعیت کردن یکی از مشکلات تیم است و پرسپولیس مشکلات دیگری هم دارد.
بیشتر در این رابطه توضیح می‌دهید؟
مشکل پرسپولیس تنها کم موقعیت خلق کردن و کم گل زدن نیست، چه بسا که شاهدیم سرخ‌پوشان در هر بازی برخلاف سال پیش و چند سال اخیر راحت گل هم دریافت می‌کنند که این ایراد مهم در حد مدافع عنوان قهرمانی نیست.
سرمربی پرسپولیس بارها به شکل مختصر و حتی کامل به مشکلات پرسپولیس اشاره کرده و کمک هم خواسته اما هیچ اقدامی در این خصوص انجام نشده!
بله دقیقاً مشخص است یحیی در حل مشکلات تیم تنهاست و مسئولان نباید تیمی که طی چند سال اخیر قهرمان ایران بوده و دو بار به فینال آسیا رسیده را به حال خود رها کنند و قدر مسلم با شرایطی که پیش می‌رود پرسپولیس برای تکرار قهرمانی با مشکل مواجه خواهد شد.
شما از جدایی بازیکنان پرسپولیس و تأثیر بالای آنها در پرسپولیس حرف می‌زنید، در حالی که فقط سه بازیکن از پرسپولیس جدا شده‌اند؟
بله سه بازیکن جدا شده‌اند اما همان سه بازیکن بخش مهمی از ارکان تیم در خطوط سه‌گانه بودند و همگی از خط دفاع تا خط میانی و خط حمله واقعاً در تیم‌شان بازیکنان تأثیرگذار و تعیین‌کننده و به نوعی در خلق نتیجه مهم و تعیین‌کننده و تأثیرگذار بودند و شاهدیم که با جدایی‌شان واقعاً اوضاع خیلی خوب و مساعد نیست و بازیکنان جدید جایگزین نتوانسته‌اند دست سرمربی تیم را در حد انتظارات بگیرند.
در خصوص بازی آینده پرسپولیس مقابل مس رفسنجان چه صحبتی دارید؟
هیچ بازی‌ای راحت نیست و همه بازی‌ها سخت است و باید با همه وجود جنگید تا به موفقیت رسید.
اما به هر حال شرایط بازی خانگی با بازی‌های خارج از خانه متفاوت است و سرخ‌پوشان در چهار بازی آینده‌شان در ورزشگاه آزادی میزبان حریفان هستند؟
درست است که چهار بازی در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود اما وقتی تماشاگر نباشد بازی خانگی یا خارج از خانه برای پرسپولیس خیلی تفاوتی ندارد و نمی‌توان خیلی به آنها دل خوش کرد.
در خصوص دربی که چندی دیگر برگزار خواهد شد چه نظری دارید؟
پرسپولیس تا دربی چند بازی سخت و تعیین کننده را پیش‌رو دارد، به همین دلیل از حالا نباید به فکر دربی بود، از همین‌رو پرسپولیس باید در چند بازی آینده‌اش مشکلاتش را حل کند و با تمام توان بجنگد. قدر مسلم در زمان مناسب برای دربی هم کادر فنی فکر اساسی و شرایط لازم را برای آن دیدار فراهم خواهد ساخت.
در رابطه با تعیین مدیریت چه شخصی را بهترین گزینه برای پرسپولیس می‌دانید؟
به نظرم دادکان بهترین گزینه ممکن است و من دادکان را به گزینه‌های دیگر مدیریتی ترجیح می‌دهم و اطمینان دارم اگر دادکان انتخاب شود تمام مشکلات تیم و باشگاه حل خواهد شد.
چرا بعضی از بازیکنان پرسپولیس و در رأس آنها ستاره‌هایش هم افت کرده‌اند؟
وقتی تیمی در افت نسبی باشد این امر به بازیکنانش هم در درصدهای مختلف تأثیر خواهد گذاشت اما به طور مثال ما می‌توانیم افت را در نزد بازیکنان خودمان ببینیم، افتی که در بازیکنانی مانند ترابی، آل‌کثیر و پهلوان شاید مشهودتر باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.