دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

درخواست مجلس از سازمان بازرسی برای ورود به تخلف باشگاه‌ها

گرشاسبی رفت، ساکت هم می رود؟

گرشاسبی رفت، ساکت هم می رود؟
بهناز میرمطهریان
بهناز میرمطهریان دبیر صفحه باشگاه مدیران

رحیم زارع، نماینده مجلس می‌گوید: « مدیریت آقای ساکت در این باشگاه غیرقانونی است و ما از سازمان بازرسی می‌خواهیم که به این موضوع ورود کند.»

اجرای قانون منع حضور بازنشستگان در ورزش هنوز بعد از چند سال با ابهامات فراوانی همراه است. در وصف سردرگمی مسوولان و مدیران ورزشی درباره این قانون و ابهاماتی که در این رابطه هر روز بیشتر می‌شود، همین بس که محمدرضا ساکت چندی پیش به عنوان مدیرعامل باشگاه سپاهان معرفی شد و بعد از آن حمیدرضا گرشاسبی به دلیل بازنشستگی از مدیریت باشگاه پیکان کناره‌گیری کرد.

ابهامی که در اینجا به وجود می‌آید این است که باشگاه سپاهان و پیکان تقریباً از یک جنس و از نوع باشگاه‌های خصولتی هستند و اجرای این قانون در این باشگاه‌ها باید به یک شکل باشد. از طرف دیگر ماندن برخی اعضای هیأت رییسه فدراسیون فوتبال در منصب خود با تکیه بر دریافت یک سوم حقوق و حضور نداشتن به طور تمام وقت، برخی افراد را درباره نوع اجرای قانون منع حضور بازنشستگان دچار سردرگمی کرده است.

سوالی که در شرایط فعلی مطرح می‌شود اما این است که قانون منع حضور بازنشستگان در باشگاه‌هایی مثل پیکان و سپاهان اجرا می‌شود یا نه؟

رحیم زارع، نماینده مجلس و رییس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس در همین رابطه و در پاسخ به این سوال به خبرنگار ایران ورزشی می‌گوید: «باشگاه سپاهان هم مثل باشگاه پیکان به هیچ عنوان خصوصی نیستند. باشگاه سپاهان زیر نظر وزارت صمت و ایمیدرو اداره می‌شود و قانون منع حضور بازنشستگان در این باشگاه اجرا می‌شود. بر همین اساس مدیریت آقای ساکت در این باشگاه غیرقانونی است و ما برای رسیدگی به این موضوع به زودی اقدام خواهیم کرد و از سازمان بازرسی می‌خواهیم که به این موضوع ورود کند.»

این نماینده مجلس در ادامه صحبت‌های خود در این رابطه تأکید می‌کند: «سهام فولاد سپاهان، دولتی است و انتخاب محمدرضا ساکت به عنوان یک بازنشسته برای مدیریت این باشگاه یک تخلف به حساب می‌آید. خودشان هم می‌دانند این موضوع تخلف از قانون است و ای‌کاش این موارد را رعایت کنند چون در همه جا که ما نباید برای اجرای قانون دست به دامن مدیران سازمان بازرسی شویم. این موضوع را به زودی پیگیری می‌کنیم و با آن برخورد می‌شود.»

مجلس شورای اسلامی مدت‌هاست که در تلاش است که از اجرای قانون منع حضور بازنشستگان در مناصب دولتی حمایت کند و نظارت لازم را بر اجرای این قانون داشته باشد. انتخاب محمدرضا ساکت به عنوان مدیرعامل باشگاه سپاهان، به این بهانه که این باشگاه یک باشگاه خصوصی است اما حالا باعث شده که بار دیگر مجلس برای نظارت بر تخلف باشگاه‌ها از قانون، درخواست تازه‌ای از سازمان بازرسی کل کشور مطرح کند.

این پیگیری تازه، به احتمال زیاد عمر مدیریت محمدرضا ساکت در باشگاه سپاهان را طولانی نخواهد کرد. ساکت البته برای موارد دیگری هم در سازمان بازرسی پرونده‌هایی دارد که در دست بررسی است و دیر یا زود درباره این پرونده هم تصمیم‌گیری خواهد شد.

در صورت ورود سازمان بازرسی به این ماجرا، بعید نیست که حتی پیش از شروع فصل جدید، ساکت از مدیریت سپاهان کنار برود یا مثل زمانی که از راه دور و با کمک ابراهیم شکوری، وظایف دبیرکلی فدراسیون فوتبال را انجام می‌داد، در سپاهان هم به مقام مشاور مدیرعامل تغییر عنوان دهد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.