شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

افزایش منابع مالی رئال مادرید از فصل آینده با خروج مازادها

افزایش منابع مالی رئال مادرید از فصل آینده با خروج مازادها

لوکا مودریچ، مارسلو، گرت بیل و ایسکو بازیکنانی هستند که تا پایان فصل ۲۰۲۱/۲۲ با کهکشانی‌ها قرارداد دارند. برخلاف مودریچ که احتمالا قرارداد جدیدی را با مادریدی‌ها امضا خواهد کرد، سه بازیکن دیگر آینده‌ای در ترکیب این تیم نخواهند داشت.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از موندو دپورتیوو، پایان قرارداد مارسلو، بیل و ایسکو، سقف دستمزد پرداختی باشگاه رئال مادرید را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد. مارسلو، کاپیتان اول رئال مادرید، برای هر فصل، دستمزد خالصی در حدود ۹.۵ میلیون یورو دریافت می‌کند. اما قوانین مالیاتی کشور اسپانیا، هزینه‌ای بیش از این را به باشگاه تحمیل می‌کند. در واقع میزان دستمزد ناخالص مارسلو، مبلغ ۱۸ میلیون یورو را نشان می‌دهد. گرت بیل، مهاجم ولزی مدت‌ها است که جایگاهی در پروژه‌ باشگاه ندارد، اما دستمزد بالای او موجب ناتوانی رئال مادرید در فروشش شده است. دستمزد ناخالص حدودا ۳۰ میلیون یورویی بیل، با در نظر گرفتن افت شدید بازیکن در فصول اخیر و البته مصدومیت‌های گاه و بی‌گاه‌اش، یکی از معضلات مالی بزرگ این باشگاه محسوب می‌شود. ایسکو هافبک ۲۹ ساله اسپانیایی نیز مانند مارسلو و بیل، نتوانسته جایگاه ثابتی در ترکیب کارلو آنچلوتی به دست آورد و چاره‌ای جز ترک رئال مادرید نخواهد داشت. حقوق ناخالص سالانه‌ ایسکو در حدود ۱۳ میلیون یورو است (۷ میلیون یورو خالص).

با توجه به موارد ذکر شده، خروج این سه بازیکن در پایان فصل، موجب صرفه‌جویی بیش از ۶۰ میلیون یورو در هر فصل خواهد شد. موضوعی که می‌تواند کمک بزرگی به فلورنتینو پرز، در راه جذب بازیکنانی مثل ام باپه، پوگبا و رودیگر باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.