دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

علی لطیفی: به مهمانی استقلال نرفتم تا راحت‌ تر انتقاد کنم

علی لطیفی: به مهمانی استقلال نرفتم تا راحت‌ تر انتقاد کنم

علی لطیفی پیشکسوت تیم استقلال درباره شرایط این تیم، علت غیبتش در جلسه هم اندیشی پیشکسوتان و ... صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، علی لطیفی درباره عملکرد تیم فوتبال استقلال تابه اینجای رقابت‌های لیگ برتر به میزان گفت:

استقلال در چند فصل اخیر، از عدم ثبات در تمام ارکان رنج می‌بُرد. دست‌های پشت پرده که منافعشان در ناکامی استقلال بود، با فراری دادن اعضای مفید تیم، موجب ناکامی‌های این تیم شدند.
لطیفی افزود:

مربیان خارجی که نتیجه می‌گرفتند را فراری دادند. استراماچونی مثل مربیانی که در این چند سال نتیجه نگرفتند؛ اوایل ناموفق بود، اما چون خارجی و از حاشیه‌ها به دور بود و قراردادش طوری بود که سخت بتوانند او را کنار بگذارند، در استقلال ماند و نتایج خوبی هم کسب کرد.

مخالف اخراج استراماچونی بودم

لطیفی تصریح کرد:

از جمله استقلالی‌هایی بودم که با اخراج شدن استراماچونی زمانی که نتیجه نمی‌گرفت، مخالفت کردم. بعد از جا افتادن استراماچونی در استقلال، تیم در دفاع و حمله خیلی خوب عمل می‌کرد و نتایج خوبی هم به دست آورد، اما او را فراری دادند و به همین ترتیب بقیه مربیان را؛ در نتیجه استقلال چندین سال است پایین پرسپولیس قرار گرفته.
پیشکسوت استقلال درخصوص جذب بازیکنان جدید گفت:

۱۰ - ۱۵ بازیکن خوب را از دست دادیم، تا قبل از جذب بازیکنان جدید، بازیکنان خارج شده بسیار بهتر از جذب شده‌ها بودند و در نقل و انتقالات بسیار ضعیف عمل کردیم. استقلال بازیکنی مثل مهدی قایدی را از دست داد که وزنه بزرگی برای این تیم بود.
پنجره بسته پرسپولیس موجب قهرمانی‌های پیاپی شد

لطیفی درباره علت قهرمانی‌های پرسپولیس بیان کرد:

پرسپولیس در این چند فصل اخیر به دلیل اینکه پنجره جذب بازیکنانش بسته شد و باعث شد نتواند بازیکن جدید بگیرد، بازیکنان قبلی‌اش مجبور شدند، قراردادشان را تمدید کنند و به همین دلیل توانستند هماهنگ‌تر عمل کنند. پنجره بسته پرسپولیس موجب ثبات کادر فنی و بازیکنانش و در نتیجه هماهنگی این تیم و قهرمانی‌های پیاپی شد.
لطیفی در خصوص دیدار استقلال و نساجی در هفته پنجم لیگ برتر گفت:

در شرایط عادی استقلال برتری دارد، مگر آنکه فوتبال روی دیگری خود را به نمایش بگذارد و نساجی برنده باشد. نساجی کادرفنی خوبی دارد و سخت می‌توان در برابر این تیم نتیجه گرفت، اما اگر بازیکنان هر دو تیم را در نظر بگیریم، استقلال یک سر و گردن بالاتر است. هواداران باید منتظر برد استقلال باشند.
امسال حاشیه ای نبود و تیم در آرامش است

لطیفی در پایان درخصوص مدیریت استقلال و عدم حضورش در هم‌اندیشی پیشکسوتان باشگاه، گفت:

در سال‌های گذشته مدیران در استقلال حاشیه درست می‌کردند، اما امسال حاشیه ای نبود و تیم در آرامش است. من برای مهمانی پیشکسوتان دعوت شدم که مفاخر و بزرگان استقلال در آنجا حضور داشتند، اما نرفتم، چرا که دوست دارم، زمانی که بخواهم انتقاد کنم، انتقادات خود را صادقانه و راحت مطرح کنم.
لطیفی افزود:

با اینکه آجرلو مدیرم و فرهاد مجیدی یکی از دوستانم است و دوست داشتم که در کنار آنها باشم و افتخارم بود. امیدوارم استقلال با مجیدی نتیجه بگیرد و در عرصه مدیریتی موفق باشد، زیرا مجیدی از نسل ماست و جوان است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.