جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱

نیکو گونزالس: مطمئنم ژاوی کمک زیادی به ما خواهد کرد؛ هر رختکنی به یک دنی آلوز نیاز دارد

نیکو گونزالس: مطمئنم ژاوی کمک زیادی به ما خواهد کرد؛ هر رختکنی به یک دنی آلوز نیاز دارد

نیکو گونزالس معتقد است لیونل مسی بهترین بازیکن دنیاست و بازی در کنار او آرزوی هر بچه ای است.

به گزارش ایران ورزشی؛ نیکو گونزالس، هافبک 19 ساله و اسپانیایی بارسلونا در مصاحبه اختصاصی با موندو دپورتیوو اعلام کرد که تحت تاثیر روش های ژاوی قرار گرفته و در مورد مسائل مختلفی صحبت کرد. پدر نیکو گونزالس، فران نیز فوتبالیست بزرگی بود و نیکو گونزالس در مورد نصیحت پدرش به او و مسیر فوتبالیست شدنش گفت:

راه موفقیت در فوتبال، یک راز نیست. پدرم همیشه به من می گفت که برای موفقیت، کاری که باید انجام دهم تلاش، تلاش و تلاش است. این چیزی است که همیشه بیش از همه به یاد دارم. بعضی از بچه های فوتبالیست ها از همان دو یا سه سالگی وارد فوتبال می شوند. پدرم اصراری بر زود شروع کردن من نداشت. در حقیقت، اولین روزی که برای تمرین فوتبال رفتم، وقتی بود که شش یا هفت سالم بود و در ماشین بودم و دائم در حال گریه بودم. من نمی خواستم به آن جا بروم. در نهایت فقط به این دلیل که دوستانم آن جا بودند، به رفتن راضی شدم و این یک بهانه بود. در ابتدا شما با دوستانتان هستید، می بینید که در این زمینه خوب هستید اما من از این موضوع آگاه نبودم و نمی دانستم که در حال رسیدن به چه چیزی هستم. من پیشنهاداتی از بارسا داشتم، رئال مادرید هم به من علاقه مند بود. قبل از عقد قرارداد با بارسا، من در چندین تورنمنت حضور یافتم، دوستانی در آن جا پیدا کردم و سپس به آمدن به بارسلونا علاقه مند شدم. تیمی که در تورنمنت ها با آن ملاقات کردم و با بازیکنانش آشنا شدم، تیم فوق العاده ای بود. آن ها آنسو فاتی، اریک گارسیا، تاکه فوسا کوبو و گیرمو آمور بودند و سپس آدریان برنابه نیز اضافه شد.
فرزند یک فوتبالیست بودن چگونه است؟

از همان ابتدا همیشه کمی فشار بیشتری روی من بوده است. به عنوان یک بچه، همیشه از من سوال می شد که بهتر از پدرم خواهم شد یا نه. پدرم همیشه می گفت بله. حال که بزرگ شده ام نیز همین را می گوید. همیشه تمایل به مقایسه وجود داشته و من مشکلی ندارم.
در تابستان قراردادت را تمدید کردی اما هنوز هم باید برای کسب جایگاهی در تیم اصلی بجنگی...

بله من چیزی را دارم که خودم به آن رسیدم اما انتظارش را نداشتم. در نهایت، من تا الان در شش بازی در ترکیب اصلی قرار گرفته ام. تصور نمی کردم که تا این حد زود چنین تاثیری داشته باشم و به چنین جایی برسم. آن ها به من این فرصت را دادند و چیزی که اکنون دارم، چیزی است که خودم به دست می آورم.
کومان اولین کسی بود که روی تو حساب کرد. خداحافظی با او چگونه بود؟

روزی که او برکنار شد، من پیامی برای او فرستادم. از اولین روز او اعتماد زیادی به من داشت، او روی من ریسک کرد. سال گذشته اخباری مبنی بر علاقه او به من منتشر شد. او این فرصت را به من داد و مرا در بازی های زیادی به میدان فرستاد. همیشه قدردان او خواهم بود و برای او بهترین ها را آرزو می کنم. حضور در تیم اصلی کار آسانی برای یک بازیکن جوان نیست اما کومان کمک زیادی به من کرد. من از او بابت چیزهایی که به من یاد داد و به رشد من کمک کرد، ممنونم.
نظرت در مورد ژاوی چیست؟

فوق العاده است، نه تنها برای من بلکه برای همه بارسا. این یک انتظار را ایجاد می کند. شما این را در تمرینات می بینید که همه مشتاقند ببینند او چه چیزی را قرار است برای ما توضیح دهد و چه چیزی را به ما منتقل خواهد کرد. او رابطه صمیمانه ای با ما دارد و مطمئن هستم که کمک زیادی به ما خواهد کرد.
دربی و اهمیت این بازی چون بارسلونا نیاز به برد دارد؟

من در تیم های پایه دربی های زیادی را تجربه کرده ام. همیشه بهترین بازی سال برای ما دربی بود. این بازی ها پر از تنش و احساساتی بودند که بسیار زیبا بود. حال، دو بازی پیش رو بسیار کلیدی هستند. ما دربی در نیوکمپ را داریم که اولین دربی من در لالیگا است. قطعاً دربی برای کسی که نه سال در این باشگاه بوده است با کسی که از خارج از این باشگاه آمده، فرق دارد. طبیعی است که برای ما حس متفاوت و خاصی داشته باشد. من واقعاً دوست دارم در دربی مقابل اسپانیول بازی کنم.
بعد از دربی یک بازی مهم در لیگ قهرمانان مقابل بنفیکا دارید...

دو بازی قبلی لیگ قهرمانان، شرایطی بر تیم حاکم بود که ما می خواستیم خودمان را پیدا کنیم. حال بنفیکا به اینجا می آید و همه چیز برای صعود به خودمان بستگی دارد.
بازگشت دنی آلوز؟

دنی آلوز یکی از آن شخصیت هایی است که در تلویزیون می بینید و بسیار خوشحال به نظر می رسند. سپس او را از نزدیک می بینید و او انسان بسیار خوبی است. او در رختکن تیم مورد تحسین واقع می شود. او شادی زیادی را به ما انتقال می دهد و کمک زیادی به ما می کند. حضور بازیکنانی مانند دنی آلوز برای ایجاد شادی زیادی در رختکن، همیشه ضروری است و در هر رختکنی از چنین بازیکنانی استقبال می شود.
قبلاً پیشنهاد منچسترسیتی و در بچگی پیشنهاد رئال مادرید را رد کردی تا برای بارسلونا بازی کنی. چه حسی داری؟

وقتی شروع به تماشای فوتبال کردم، سال 2008، 2009 و 2010 بود. در آن زمان همه طرفدار بارسا می شدند و من همیشه گفته ام که بهترین پیشنهادی که داشتم، پیشنهاد بارسا بود و این که اینجا بمانم و تلاش کنم. و همه چیز برای من خیلی خوب پیش رفت.
نسل شما می تواند دستاوردهای نسل ژاوی، مسی و اینیستا را تکرار کند؟

من اعتماد زیادی به این نسل جدید دارم. این فقط در مورد آینده نیست، بلکه زمان حال را نیز شامل می شود. امروز هم ما می توانیم برای همه چیز رقابت کنیم و فکر می کنم این را نشان خواهیم داد.
رویای کسب عنوانی در این فصل با بارسلونا؟

قطعاً بله، شما می توانید رویاپردازی کنید و من هم امیدوارم. در لیگ قهرمانان ما هنوز امید داریم و در لیگ هم شانس ما را صفر در نظر می گیرند اما مطمئن هستم که ما باز خواهیم گشت چون هنوز بازی های زیادی مانده است. بعد از بازی مقابل سلتاویگو در این مورد صحبت کردیم. ما قطعاً بار خواهیم گشت. آن تساوی ضربه سخت و محکمی برای همه بود.
جدایی مسی و عدم کسب شانس بازی در کنار او؟

حقیقت این است که متاسفانه آن چه اتفاق افتاده، افتاده است و کاری نمی توان کرد. برای هر بچه ای، بازی در کنار مسی تقریباً بهترین چیز است. بدون شک، او بهترین بازیکنی است که تا به حال دیده ام. شخصاً دوست داشتم در کنار او بازی کنم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.