پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲

ژاوی: نمی توانیم در دربی شکست بخوریم؛ بارسلونا باید برای کسب عناوین بجنگد

ژاوی: نمی توانیم در دربی شکست بخوریم؛ بارسلونا باید برای کسب عناوین بجنگد

ژاوی، سرمربی بارسلونا در کنفرانس خبری پیش از بازی مقابل اسپانیول حاضر شد و در مورد مسائل مختلفی از جمله وضعیت بازیکنان بارسلونا و برنامه های این تیم صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، ژاوی در این کنفرانس خبری گفت:

مسئله و مشکلات احساسی تیم مهم است، تنش خاصی در این بازی حاکم خواهد بود. اضطراب وجود خواهد داشت و شما باید بتوانید شخصیت خود را کنترل کنید اما من به بازیکنان گفته ام که باید رقابت کنند و در زمین بازی مقابل رقیبی که برای سرمربی خود سخت تلاش می کند، آرام و خونسرد باشند. مشکلات تاکتیکی، استراتژی و... وجود دارد اما ما بسیار هیجان زده ایم. چیزی که در تمرینات دیده ام، مثبت است و ریتم و جنگندگی خوبی در تیم وجود دارد. ما بازیکنان جوانی با اشتیاق زیاد داریم اما به هوادارانمان نیاز داریم. از فردا باید با کسب نتیجه آن حس و حال مثبت اطراف باشگاه دوباره ایجاد شود و برگردد.
ما با بازیکنانی که به تیم های ملی شان نرفته بودند، کار کردیم و بعضی از بازیکنان نیز دیروز رسیدند تا ما سبک بازی و ایده های مان را به آن ها توضیح دهیم و اسپانیول را آنالیز کنیم. ما فرصت زیادی برای کار با هم نداشته ایم اما بسیاری از بازیکنان همین الان هم ایده های ما را دریافت کرده اند. در نهایت، همه چیز به ذهنیت، تلاش، فداکاری و کار کردن با هم به عنوان یک واحد، چه در دفاع و چه در حمله بستگی دارد. باید یک تیم سازمان یافته و منظم باشیم. در خانه باید یک سنگر باشیم. ما در دربی بازی می کنیم و نمی توانیم شکست بخوریم. ما سعی خواهیم کرد عالی بازی کنیم، توپ را در اختیار داشته باشیم، موقعیت ایجاد کنیم، از بالا و سنگین پرس کنیم، در نیمه زمین حریف بازی کنیم و باور داریم که با این روش، کسب نتیجه آسان تر خواهد بود.

  ما نمی توانیم شکست بخوریم چون شرایط ما اضطراری است. ما در رده نهم هستیم و نباید شکست بخوریم. ما این را به بازیکنان انتقال داده ایم اما این را هم می دانیم که بازیکنان جوانی داریم و نمی خواهیم آن ها را تحت فشار بگذاریم. من اهمیت زیادی به تمرینات و این که بازیکنان در تمرینات چگونه هستند، می دهم. احساس خوبی نسبت به جوانان تیم دارم، نه فقط آن هایی که در تیم اصلی بوده اند، بلکه تمام بازیکنانی که از بارسا ب همراه ما هستند. ما مارتین بریتویت، آگوئرو و دمبله را در اختیار نداریم و باید جوانان را دعوت کنیم. آن ها آماده هستند. ما آن ها را در بارسا ب دیده ایم و شاید سورپرایزهایی وجود داشته باشد اما فردا شب تصمیم خواهیم گرفت.
پیکه؟ این موضوع مربوط به مقررات همزیستی است، برای گروهی مانند ما چنین چیزی اساسی است. من حتی مجبور نبودم یک گروهبان یا چیز دیگری باشم، این امر بیشتر مربوط به نظم است تا انضباط. با توجه به چیزی که در این روزها دیده ام، ما یک خانواده هستیم و متحدیم، این مهم است. اهمیت زیادی به استانداردها داده شده اما لازم نیست داد بکشید یا مانند یک گروهبان باشید.
آمدن دنی آلوز چیزی در بین ما بود. رئیس در این مورد با من صحبت کرد، من در موردش فکر کردم و دنی قرار است چیزی ب ما اضافه کند. او یک بزرگسال مثبت اندیش است، یک برنده که شخصیت را منتقل می کند و روحیه دارد. ما عملکرد او در زمین بازی را نیز دیده ایم، او از نظر جسمانی شرایط بسیار خوبی دارد. او تست های پزشکی را پشت سر گذاشته و فوتبالیستی تماشایی است. در سطح تیمی نیز او یکی از بهترین هایی است که دیده ام. در مورد تجربه او شکی وجود ندارد. باعث تاسف است که او تا ژانویه امکان بازی ندارد.
نمی دانم این تیم دست کم گرفته شده یا نه اما من چیزی را که دیدم، جنگندگی، استعداد فوق العاده و نگرش تیم را دوست دارم. ما چیزی را که می بینیم دوست داریم. مسئله این است که باید یک خانواده و یک تیم باشیم. بسیار راضی هستم اما ما بر اساس نتایج ارزیابی می شویم. اما چیزی که می بینم مثبت است. ما فردا رقابت خواهیم کرد و این مهم ترین چیز است. نمی دانم چقدر به زمان نیاز دارم تا تفکراتم را در تیم پیاده کنم اما این هفته از نظر عملکرد فردی و صحبت های تیمی، دفاع و حمله و استراتژی بسیار سنگین بوده است. استعداد تیم مرا شگفت زده کرده، آن ها هر خواسته ای را می توانند عملی کنند. آن ها خیلی سریع حرف های من و ایده های ام را متوجه می شوند و به سرعت آن را عملی می کنند. من بازیکنان را بسیار خوشحال و هیجان زده می بینم.
فردا ما رقابت خواهیم کرد و امیدوارم که چندین چیز مختلف را در بازی تیم ببینیم، چه از نظر تاکتیکی و چه از نظر روانی اما فراتر از همه از نظر نتیجه که ما برای همین اینجا هستیم. ما می خواهیم فوتبال خوبی بازی کنیم اما شما ما را با نتایج ارزیابی می کنید. من بسیار آرام و مثبت هستم. خوشحال و هیجان زده ام. خیلی هیجان زده ام که جایی هستم که آن را خانه خود می دانم. نسبت به زمانی که بازی می کردم، اضطراب کمتری دارم. هدف ما کسب پیروزی است. ما در بهترین شرایط نیستیم، ما در منطقه سهمیه لیگ قهرمانان نیستیم. بارسلونا باید برای کسب عناوین بجنگد. بازیکنان می دانند که آن ها در بارسا هستند و در بهترین موقعیتی که لایقش هستند، قرار ندارند. باید برای عناوین بجنگیم و در لیگ قهرمانان وضعیتمان را بهبود دهیم.
در مورد گاوی، خواهیم دید. او بازیکن و مهره بسیار خوبی است، می تواند در کناره ها بازی کند و به سمت داخل برود. او در پست پیووت هم می تواند بازی کند و بسیار کامل است. او در دفاع مشارکت دارد، به خوبی وارد فضاهای خالی می شود، یک به یک ها را خوب پشت سر می گذارد و بازیکن چند پسته و بسیار مهمی برای ما است. این یک حقیقت است و ما به او نیاز داریم، برای زمان حال و آینده مان.
ممفیس بازیکن بسیار مهمی برای ماست. او همین الان هم مهم بوده و نیاز دارد که توپ دریافت کند و به فضاهای خالی حمله کند، موقعیت های تک به تک کسب کرده و گلزنی کند. او می تاوند تفاوت های زیادی رقم بزند. فیلیپه کوتینیو بازیکنی است که در چند پست می تواند بازی کند، او باید اعتماد به نفسش را بازیابی کند. ما با او صحبت کرده ایم، او می تواند بسیار مهم باشد و باید دوباره خودش را پیدا کند. او استعدادی ذاتی دارد، می تواند دریبل بزند، شوت بزند و گلزنی کند. او باید این کارها را انجام دهد. او فرصت هایی خواهد داشت و من شخصاً او را دوست دارم. به خاطر مسائل روحی و عاطفی، حال همه چیز به او بستگی دارد.
تمام بازیکنان باید مهم باشند. ما نیامده ایم تا بگوییم مثلا این سه بازیکن را نمی خواهیم. ما به تمرینات و مشارکت بازیکنان اهمیت می دهیم. هر بازیکنی متفاوت است و ما می خواهیم بدانیم آن ها چه عملکردی دارند. فرنکی دی یونگ باید برای ما بسیار مهم باشد، تفاوت ها را رقم بزند، به محوطه جریمه نفوذ کند، گلزنی کند و در خط حمله، ماورایی باشد. به دلیل شرایط، او باید تفاوت ها را رقم بزند اما ما برای همه چیز ارزش قائل هستیم. ما برای شرایط روحی و جسمی بازیکنان ارزش قائلیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.