سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

شیفته گلگر هستم؛ باید به ثباتی برسیم که لیورپول و منچسترسیتی به آن دست یافته اند

توماس توخل: جورجینیو اولین کسی نیست که پنالتی مهم از دست داده و آخرین نفر هم نخواهد بود

توماس توخل: جورجینیو اولین کسی نیست که پنالتی مهم از دست داده و آخرین نفر هم نخواهد بود

توماس توخل در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار حساس لسترسیتی و چلسی شرکت کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فوتبال لندن، تیم های لسترسیتی و چلسی در چارچوب هفته دوازدهم لیگ برتر انگلیس، از ساعت 16:00 روز شنبه مقابل هم صف آرایی می کنند. توماس توخل، سرمربی چلسی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از این دیدار حاضر شد و پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

مصدومان
می توانم به شما بگویم که متئو (کواچیچ) و روملو (لوکاکو) هنوز قادر به همراهی ما نیستند. روملو فاصله بسیار کمی تا بازگشت دارد و امیدواریم که روز یکشنبه به تمرینات برگردد. اجازه دهید ببینیم اوضاع چگونه پیش می رود. او به شدت در حال تلاش است که هرچه زودتر به تمرینات برگردد و ما روز یکشنبه شانسمان را امتحان خواهیم کرد. متئو برای بازگشت به تمرینات تیم هنوز به چند روز ریکاوری نیاز دارد. او چند بازی دیگر هم غایب خواهد بود. تیمو (ورنر) از روز گذشته به تمرینات گروهی برگشته، بگذارید ببینیم در تمرین عصر چه شرایطی دارد تا امکان حضورش در ترکیب یا روی نیمکت را بررسی کنیم. اوضاع کریستین پولیشیچ رو به راه است. تیاگو سیلوا هم در تمرینات حضور خواهد داشت. او کمی به خاطر سفر و فاصله زمانی خسته است. وضعیت او را بررسی می کنیم. در مورد میسون مانت هم از بازگشتش به تمرین مطمئنم. او تشنه بازی به نظر می رسد و روحیه خوبی دارد. شرایط میسون را باید بررسی کنیم. او این هفته تمرین کرد و به نظر هم حالش خوب است اما باید ببینیم که آیا شرایط حضور در ترکیب اولیه یا 90 دقیقه بازی کردن را دارد یا نه. حضور لوکاکو مقابل یوونتوس؟ یک حدس و گمان مطلق است و کمکی نمی کند. فقط می توانم بگویم که تمام تلاشمان را می کنیم تا او را روز یکشنبه دوباره در تمرینات داشته باشیم. اگر همه چیز بی نقص پیش برود و روز یکشنبه شاهد حضور او در تمرینات باشیم، شاید بتواند روز دوشنبه دوباره به نیمکت برگردد. اما "اگر" های زیادی وجود دارد و نمی خواهم روی کسی فشار بیاورم. روز دوشنبه در این خصوص تصمیم می گیریم.
سختی های و مشکلات موجود پس از بازی های ملی
خب، اگر یک نفر وجود داشته باشد که بتواند به خوبی از پس ناامیدی و مشکلات (عدم صعود مستقیم ایتالیا به جام جهانی) بربیاید، جورجینیو است. من به او و شخصیتش کاملا باور دارم. برای من مهم ترین چیز این بود که او سالم از اردوی تیم ملی برگردد. او می داند که در کبهام همه صرف نظر از اینکه چه اتفاقی در خارج از مجموعه رخ داده است، از او حمایت می کنند. او بازیکن ماست و تحت مراقبت ما قرار دارد. از بازگشت او به شدت خوشحالیم. این اتفاقات در فوتبال رخ می دهند و جورجی اولین کسی نیست که یک پنالتی مهم از دست می دهد و آخرین آنها هم نخواهد بود. اگر از داستان زندگی او باخبر باشید، می دانید که او برای ورود به فوتبال حرفه ای چه موانعی را پشت سر گذاشته است. این یک لغزش در مسیر است، نه چیز دیگر. او اینجا در کبهام احساس امنیت می کند، احساس خوبی دارد و می تواند در همان بالاترین سطحی که از روز اول به نمایش گذاشته به بازی ادامه دهد. در هر صورت ما به وقفه های موجود به خاطر بازی های ملی عادت کرده ایم. به نظرم نمی توانید هیچ سرمربی را پیدا کنید که از آن خوشش بیاید، هیچ کس نمی خواهد تازه روز جمعه بازیکنانش را در اختیار داشته باشد و برای بازی در روز شنبه برنامه ریزی کند. اما خب این یک چالش است، هیچ بهانه ای نداریم و قرار هم نیست که در مورد این بهانه ها صحبت کنیم.
عملکرد گلگر در کریستال پالاس و آینده وی در چلسی
زود است که در مورد این موضوع صحبت کنیم، آن هم قبل از صحبت با خود او و دانستن اهداف و خواسته هایش. اینکه او توجه مربی تیم ملی را به خودش جلب کرده مرا شگفت زده نمی کند چون خود من هم از همان روز اول شیفته این پسر شدم. هیچ سرمربی پیدا نمی شود که چنین آدمی را دوست نداشته باشد، به شدت متواضع، چهره خندان و آماده برای از جان مایه گذاشتن برای تیم، کسی که همیشه می خواهد یاد بگیرد و پیشرفت کند. به عنوان یک بازیکن هم دوست داشتم کنارش بازی کنم چون او یک بازیکن کمک حال است. در مورد او تصمیم خواهیم گرفت اما هیچ عجله ای در کار نیست. بازگرداندن زودهنگام او؟ در واقع به این موضوع فکر نکرده ام. در این لحظه از دوران حرفه ای او مهم است که از جایی که در آن حضور دارد خوشحال باشد و البته خونسرد. در این لحظه همه چیز مربوط به ثبات است.
در مورد لسترسیتی
یکی از مهره های اصلی آنها در ابتدای فصل به شدت مصدوم شد (فوفانا) و همین باعث شد شروعشان کمی همراه با دردسر باشد. اما لسترسیتی در مجموع تیمی است که یک سرمربی فوق العاده داد و از کیفیت فردی بالایی هم بهره می برد. به همین دلیل انتظار یک بازی دشوار را دارم. از تیم خودمان انتظار دارم که با شور و اشتیاق پیروزی بازی کند. طرز تفکری که دوست دارم در تیم جا بیافتد تا پس از استراحتی که داشتیم، دوباره موتورمان روشن شود. اولین باری است که در کینگ پاور حضور دارم. قبلا دو بار مقابل لسترسیتی قرار گرفتم، یک بار در ومبلی و یک بار در استمفورد بریج. همه به من می گویند که بازی در این استادیوم دشوار است اما ما آماده ایم.
کورس لیگ برتر
بابت آن خوشحالم؟ بله. چون حضور در قلب کورس قهرمانی نشان می دهد که در جایگاه درستی قرار داریم. در باشگاهی هستیم که در آن از ما انتظار می رود در کورس حضور داشته باشیم. تازه مان نوامبر است و مسیری بسیار طولانی در پیش داریم. به همین دلیل است که صحبت بیش از حد در مورد این موضوع کمک کننده نیست. باید ثباتی مانند منچسترسیتی و لیورپول پیدا کنیم و اینکه ثابت کنیم توانایی انجام این کار را داریم به خودمان برمی گردد.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.