پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

کونته: می خواهم هری کین را به رویایش برسانم

کونته: می خواهم هری کین را به رویایش برسانم

آنتونیو کونته تصور نمی کرد دوران حضورش در اینتر به این زودی ها پایان یابد و قهرمانی اسکودتو با این تیم را ارزشمندتر از سایر دستاوردهایش می داند

به گزارش ایران ورزشی؛ آنتونیو کونته، سرمربی 52 ساله تاتنهام در تابستان با این باشگاه در تماس بود اما توافقی حاصل نشد. با این حال کونته چند هفته پیش به تماس تاتنهام پاسخ مثبت داد و جاه طلبی های زیادی در این تیم دارد. کونته در مصاحبه با گاتزتا دلو اسپورت درباره جدایی از اینتر، قبول هدایت تاتنهام، دورانش در یوونتوس و کار با هری کین، صحبت های جالبی انجام داد.

ترک اینتر و قبول پیشنهاد تاتنهام
جذابیت لیگ برتر انگلیس مرا متقاعد کرد تا برگردم. وقتی دنیل لوی در ژوئن با من تماس گرفت، پاسخم منفی بود چون هنوز آماده نبودم. طی دو سال کار با اینتر، یک اسکودتو گرفتیم و هر چه قدر زمان بگذرد، ارزش این اسکودتو بیشتر مشخص می شود چرا که به نه سال سلطه یوونتوس پایان دادیم. اگرچه در پایان با تغییر برنامه ها، پایانی ناامید کننده رقم خورد و مجبور به جدایی شدم. هرگز فکر نمی کردم دوران حضورم در اینتر به این زودی ها به پایان برسد. اما وقتی لوی چند هفته پیش دوباره با من تماس گرفت، متوجه شدم او به هر قیمتی که شده مرا می خواهد. در پروژه جدید تاتنهام، من بینش را حس می کنم و چنین چیزی یک دنیا برایم می ارزد.  من عاشق جاه طلبی و میل به بهتر بودن مدیریت تاتنهام هستم. استادیوم تاتنهام نماد مدرن بودن و راحتی است؛ این استادیوم مثل یک جواهر می درخشد. درست است که ساخت استادیوم یک میلیارد یورو هزینه داشته اما زمین های تمرینی جای هیچ حرفی نمی گذارد. استادیوم و زمین تمرین تاتنهام بدون شک بهترین زمین هایی است که تاکنون دیده ام.
چالش هایم همیشه سخت بوده اما تاتنهام سخت ترین آن هاست
همیشه تیم هایی را تحویل گرفته ام که دوران سختی را سپری می کردند و نیاز به بازسازی داشته اند. یوونتوس در هیچ جامی مدعی نبود. تیم ملی ایتالیا در جام جهانی 2014 نتوانسته بود از گروهش صعود کند. چلسی در فصل قبل از من دهم شده بود. اینتر از سال 2010 هیچ جامی نگرفته بود. هرگز انتخاب هایی ساده نداشته ام اما قطعا این تاتنهام، سخت ترین چالش و البته جذاب ترین تجربه سرمربیگری من است. 
قهرمانی با اینتر شاهکار بزرگ تری نسبت به یوونتوس بود
برگرداندن یوونتوس به مسیر قهرمانی ها کار مشکلی بود زیرا رقیب ما میلانی بود که ابراهیموویچ، نستا و تیاگو سیلوا را در اختیار داشت. از طرفی اینتر به تازگی سه گانه برده بود و ناپولی هم ستارگانی مثل کاوانی، لاوتزی و همشیک داشت. با این حال شاهکار واقعی کسب قهرمانی با اینتر بود چرا که ما به یک سلطه ورزشی پایان دادیم. اگر ما این کار را نمی کردیم، یوونتوس همچنان قهرمان می شد. وقتی تیمی را شکست می دهید، اعتماد به نفس آن ها را کاهش می دهید.

کم تر کسی را مثل هری کین دیده ام
رویای هری کین جام بردن با تاتنهام است و من می خواهم کمکش کنم. هری کین یک بازیکن سطح بالاست. اگر چیزی را از کین بخواهید، او در عرض یک دقیقه انجامش می دهد. او استعداد و کیفیت دارد، فوتبال را خوب می شناسد و می داند چطور گل بزند. او بازیکن باهوشی است و کم تر کسی را هم‌چون کین دیده ام.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.