پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰

چرا کسی نمی‌پرسد چطور کشتی فرنگی صاحب چرخه شد؟

به جز ابهام بند آخر همه چیز خوب است

به جز ابهام بند آخر همه چیز خوب است
وحید جعفری
وحید جعفری خبرنگار

خدا را شکر کشتی فرنگی هم چرخه‌دار شد اما ای‌کاش یک نفر از میان تمام آنهایی که در همه این سال‌ها روش محمد بنا در انتخاب ملی‌پوشان را درست می‌دانستند، پیدا شده و این سؤال را مطرح کند که چطور به یکباره کشتی فرنگی صاحب چرخه شد و سرمربی موفق تیم ملی به چرخه اعتقاد پیدا کرد؟

به گزارش ایران ورزشی؛ خدا را شکر کشتی فرنگی هم چرخه‌دار شد اما ای‌کاش یک نفر از میان تمام آنهایی که در همه این سال‌ها روش محمد بنا در انتخاب ملی‌پوشان را درست می‌دانستند، پیدا شده و این سؤال را مطرح کند که چطور به یکباره کشتی فرنگی صاحب چرخه شد و سرمربی موفق تیم ملی به چرخه اعتقاد پیدا کرد؟
مگر آن روش انتصاب چشمی درست نبود و اگر اینطور بوده، چرا دست‌اندرکاران کشتی فرنگی و حامیان روش محمد بنا سکوت کرده‌اند و مانع عملی شدن چرخه نمی‌شوند که خدای نکرده کشتی فرنگی متضرر نشود؟
نه آقایان! باید قانونی باشد، هرچند ناقص، هرچند بد، تا حداقل تکلیف روشن باشد که کار از یک جایی شروع می‌شود و یک جایی تمام.
باید آغازی باشد تا یک استعداد، یک مدعی، بداند که از آنجا می‌تواند ورود کرده و شانس خود را امتحان کند برای تصاحب دوبنده تیم ملی. در همیشه نباید روی یک پاشنه بچرخد که اگر اینطور باشد، بگندد بهتر است.
البته هزار بار گفته و باز می‌گویم، محمد بنا تا زمانی که هست باید سرمربی باشد، چرا که مقبول است و برای یک مربی چیزی بالاتر از این نیست که مورد قبول باشد و درصد بالایی از انتخاب‌های او درست بوده اما یک‌بار دیگر به این موضوع اشاره می‌کنم که روش انتخاب او صحیح نبوده است، توجه داشته باشید «روش و شیوه انتخاب او».
شما شاید بتوانید حمید سوریان که یک استثناست را برای سال‌ها بدون انتخابی به مسابقات ببرید -که معتقدم آن هم درست نیست و اگر برای سوریان نیز در شرایطی متفاوت و مطلوب انتخابی گذاشته می‌شد، هم خود حمید نتایج درخشان‌تری کسب می‌کرد و هم پشتوانه‌سازی انجام می‌‌گرفت- اما نباید از این روش چشمی برای انتصاب همه افراد استفاده می‌شد؛ که متأسفانه شد تا ظاهر ماجرا گل و بلبل باشد و باطن آن عزا و ماتم تمام آنهایی که استحقاق این را داشتند که باشند و فرصتی نبود تا که اینطور شود و سوختند و رفتند بی‌آنکه آب از آب تکان بخورد.
بماند، باز جای شکرش باقی است که بالاخره چرخه‌ای به میان آمد و آغازی و پایانی مشخص شد و تکلیف تا حدود زیادی برای هر استعداد و مدعی معلوم شده تا دست کم بتوانند ورود کرده و طی چند مرحله ارزیابی شده و خود را ثابت کنند. باری، ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است، از همین رو با اینکه همچنان ابهاماتی بابت بند آخر چرخه و احتمال رفتار سلیقه‌ای سرمربی تیم ملی در این مرحله وجود دارد، به دست‌اندرکاران کشتی فرنگی و شخص محمد بنا، بابت پس زدن آن فضای فکری و این انعطاف تبریک گفته و برای فرنگی‌کاران در میادین پیش رو آرزوی موفقیت می‌کنیم.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.