پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲

ژاوی: باید 60 الی 80 درصد مالکیت توپ داشته باشیم؛ بارسلونا می تواند برای تمام عناوین بجنگد

ژاوی: باید 60 الی 80 درصد مالکیت توپ داشته باشیم؛ بارسلونا می تواند برای تمام عناوین بجنگد

ژاوی از پیروزی بارسلونا مقابل اسپانیول می گوید. ژاوی از پیروزی بارسلونا مقابل اسپانیول می گوید.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از بارسا سنتر، اولین دربی کاتالونیا پس از دو فصل که از قضا نخستین تجربه مربیگری ژاوی روی نیمکت بارسلونا بود، با نتیجه 1-0 به سود بلوگرانا خاتمه یافت. ژاوی در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی حاضر شد و در مورد عملکرد تیمش صحبت کرد.

چیزی که بیشتر از همه دوست داشتم، نگرش تیم بود. قطعا هنوز جا برای پیشرفت داریم و در حقیقت جای خیلی زیادی برای پیشرفت داریم! تماشاگران فوق العاده بودند، حدود 6 سال از آخرین حضورم در نیوکمپ می گذشت و جو اینجا تغییر زیادی کرده است. واقعا جو موجود را دوست داشتم. الیاس و عبده بازی خیلی خوبی به نمایش گذاشتند. آنها استعداد هستند و داشتن این نسل می تواند کمک مهمی برای ما باشد. به نظرم در پایان بازی ما چیزی کم داشتیم و به همین دلیل نتوانستیم روی دقایق پایانی تسلط داشته باشیم.ما در بهترین شرایطمان نیستیم و اسپانیول دقایق پایانی برای ما دردسرساز شد. در مجموع شایسته پیروزی بودیم و این که توانستیم به هدفمان برسیم، یک لذت بزرگ است. باید بیشتر خلق موقعیت کنیم. حمله کردن مقابل چنین دفاع بسته ای دشوار است اما در کل باید بیشتر به فضاهای کناری یورش ببریم. باید روی این موضوع کار کنیم چون باز هم با چنین صحنه هایی رو به رو خواهیم شد. در برخی زمینه ها باید بهتر شویم و یاد بگیریم که هر لحظه از بازی، چه چیزی را می طلبد.
پنالتی؟ به من گفتند که پنالتی بود. من تصویر تلویزیونی آن صحنه را ندیدم، به صورت زنده دیدمش و به شما می گویم که من هم بودم پنالتی می گرفتم. این صحنه حدود 200 بار دیگر هم پخش خواهد شد و من باز هم به آن نگاه خواهم کرد. مشکلات دقایق پایانی به خاطر ضعف بدنی نبود، مشکل از تفسیر و درک تیم از بازی بود. ما در حال ساختن هستیم اما در همین شرایط هم پیروزی در دربی واقعا راضی کننده است. اذیت شدیم اما به مدت 70 الی 75 دقیقه روی بازی تسلط داشتیم. از خارج شدن اسپانیول از لاک دفاعی باید بیشتر بهره می بردیم.
آگوئرو؟ من چیزی نمی دانم. با او صحبت کردم، سرخیو آرام است و باید صبر کنیم. اطلاعی راجع به اخباری که امروز منتشر شدند ندارم. بازیکنان ما شایسته این پیروزی بودند و به آن نیاز داشتند. این پیروزی به ما روحیه می دهد اما نباید فراموش کنیم که روز سه شنبه یک بازی بسیار دشوار در لیگ قهرمانان اروپا در پیش داریم. یک فینال دیگر که نمی توانیم در آن شکست بخوریم. باید بین 60 تا 80 درصد مالکیت توپ داشته باشیم. 65 درصد مقابل تیم خوبی همچون اسپانیول عالی است اما در پایان، چیزی که اهمیت دارد کاری است که در زمین انجام دادیم و نتیجه ای که از ما بر جای مانده است. به نظرم می توانیم در هنگام حملات ریسک بیشتری انجام دهیم اما برای انجام این کار فعلا به اعتماد به نفس و زمان نیاز داریم. این بارسلونا می تواند برای تمام عناوین بجنگد، چرا که نه؟ هیچ کس به ما "نه" نمی گوید. ما بارسا هستیم و اگرچه باید بهتر شویم اما باید به این موضوع باور داشته باشیم. من در مجموع کاملا بابت عملکرد تیم راضی هستم. عبده عالی بود و مشخصا اعتماد به نفس دارد. بوسکتس استاد است و یک بازیکن اساسی در تیم ما به حساب می آید. او در تیم ملی ارزش بسیار بیشتری نسبت به اینجا در ترکیب پیدا می کند و نباید این گونه باشد. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.