جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

پرونده انتقال اوسیمن به ناپولی؛ لیل فقط ۳۶ میلیون یورو به دست آورد

پرونده انتقال اوسیمن به ناپولی؛ لیل فقط ۳۶ میلیون یورو به دست آورد

اخیرا سوالات زیادی در مورد ارقام نقل و انتقالاتی تیم های ایتالیایی در سال های گذشته مطرح شده است. ناپولی و یوونتوس در مرکز اتهامات قرار گرفته اند و یکی از انتقال های مورد بحث، انتقال گران قیمت ویکتور اوسیمن به ناپولی بوده است.

به گزارش ایران ورزشی؛  در تابستان ۲۰۲۰، باشگاه ناپولی با خرید ویکتور اوسیمن به مبلغ ۸۱ میلیون یورو از لیل باعث تعجب رسانه ها شد. تنها موضوع جالب توجه در مورد این انتقال، رقم آن نبود؛ مدیران باشگاه ایتالیایی معمولا در خصوص جزئیات خرید و فروش هایشان خبری منتشر نمی کنند. اما در این مورد خاص، آن ها با افتخار مهاجم نیجریه ای را به عنوان گران ترین خرید تاریخ باشگاه معرفی کردند و جزئیات انتقال را نشر دادند. رقم انتقال: ۷۱.۳ میلیون یورو + ۱۰ میلیون یورو بند های پاداش.

نکته عجیب دیگر، نحوه پرداخت این مبلغ بود. ناپولی اعلام کرد که ۵۰ میلیون یورو از رقم انتقال به لیل پرداخت شده و در ازای رقم باقی مانده، چهار بازیکن این تیم راهی لیل می شوند. نفر اول اورستیس کارنزیس، دروازه بان ۳۵ ساله ناپولی بود. سه بازیکن دیگر، چیرو پالمیری، لوئیجی لیگوری و کلودیو مانتزی بودند. سه بازیکن از تیم جوانان ناپولی که پس از پیوستن به لیل، در انتقال هایی قرضی راهی تیم هایی در سری سی و سری دی شدند. پس از گذشت یک فصل، موضوع عجیب تر از قبل شد. از بین چهار بازیکن ذکر شده، در حال حاضر فقط کارنزیس به عنوان دروازه بان سوم در لیل حضور دارد. سه بازیکن دیگر، از باشگاه فرانسوی جدا شدند و به صورت رایگان به سطوح سوم و چهارم فوتبال ایتالیا بازگشتند!

در گزارشی که اکیپ امروز منتشر کرد، موارد متفاوتی از ادعای ناپولی مطرح شد. رسانه فرانسوی توضیح داد که از مبلغ کلی انتقال، فقط ۳۶ میلیون یورو به لیل پرداخت شده است. شارلوا بلژیک، باشگاه سابق اوسیمن، بر اساس بند های توافقی با لیل، ۱۱.۳ میلیون یورو از مبلغ این انتقال به دست آورده بود. علاوه بر این، ناپولی مبالغی را هم به واسطه ها پرداخت کرده بود. ۶ میلیون یورو به عنوان کمیسیون به ایجنت ها پرداخت شد و ۴.۵ میلیون یورو سهم بانکی بود که در تکمیل انتقال نقش داشت.

این پایان بحث نخواهد بود و نهاد های مربوطه در حال بررسی دقیق جزئیات این انتقال هستند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.