دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

روی کین: در فوتبال، ارتباط نداشتن با رسانه ها را نقطه ضعف می دانند

روی کین: در فوتبال، ارتباط نداشتن با رسانه ها را نقطه ضعف می دانند

اسطوره منچستر یونایتد، با وجود دوری دو ساله از مربیگری، همچنان رویای موفقیت در این عرصه را دارد. کین آخرین بار به عنوان دستیار مارتین اونیل در ناتینگهام فارست فعالیت کرد.

ایران ورزشی - روی کین در مصاحبه با the Sunday Times از تجارب قبلی و آینده احتمالی اش در دنیای مربیگری صحبت کرد:

قطعا هنوز هم میل به مربیگری دارم و مشتاقم دوباره مشغول به این کار شوم. اما ممکن است همچنان حرفه ام را به عنوان یک کارشناس ادامه بدهم و مشکلی با این موضوع ندارم. اگر یک سال دیگر کارشناسی در تلویزیون را ادامه بدهم، رویای بازگشت به مربیگری را رها خواهم کرد.
کین سرمربیگری را از سال ۲۰۰۶ در ساندرلند آغاز کرد. صعود به لیگ برتر همراه با گربه های سیاه، شروع موفقی برای او محسوب می شد. اما نتایج ضعیف کین در فصل ۲۰۰۸/۰۹ پریمیر لیگ، منجر به اخراج او از ساندرلند شد. بازگشت به چمپیونشیپ برای کار در ایپسوییچ، شکست دیگری را در کارنامه مربیگری این مرد ایرلندی ثبت کرد.

گاهی اوقات، به یاد دوران حضور در ساندرلند می افتم و فکر می‌ کنم که عملکردم به اندازه کافی مناسب بود. کارم در ایپسوییچ جواب نداد اما در آنجا هم نکات مثبتی وجود داشت. اگر از جانب شخص دیگری به دوران حرفه ایم نگاه کنم، می گویم "چرا به اون شانس دیگری داده نشد؟".

پس از اخراج از ایپسوییچ، روی کین دیگر فرصت سرمربیگری را به دست نیاورد. او در سال های گذشته، به عنوان دستیار در تیم ملی ایرلند، استون ویلا و ناتینگهام فارست فعالیت کرده بود. کین در این باره چنین نظری دارد:

آیا نام من برای مدیران باشگاه ها لکه دار شده است؟ چه کسی می داند؟ در تمام سال های فعالیتم، با هیچ شخصی در رسانه ها ارتباط نداشتم. این یک نکته مثبت است، اما افرادی که در فوتبال هستند، آن را نقطه ضعف می دانند. می خواهم مردم به دلیل خوب بودنم بگویند که من یک فوتبالیست، مربی، سرمربی یا کارشناس خوب بوده ام، نه به خاطر تعارف ها.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.