سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱

هفته هفتم لیگ یک

ملوان صدر را حفظ می‌کند؟

ملوان صدر را حفظ می‌کند؟
آدریان حسینی
آدریان حسینی خبرنگار

حالا که رقابت‌های لیگ یک به نیمه اول نیم‌فصل خود نزدیک شده بازی‌ها به همان اندازه حساس هم خواهد بود. تیم ملوان که به‌تنهایی در صدر قرار دارد یک بازی فوق‌العاده سخت مقابل مس شهربابک پیش‌رو دارد. میهمان هفته گذشته سایپا را شکست داد و قوی انزلی هم دربی گیلان را از شهرداری آستارا برد. این سه بازی از آن جهت خیلی اهمیت دارد که رقبای ملوان در فاصله یکی، دو امتیازی آنها هستند.

به گزارش ایران ورزشی؛ حالا که رقابت‌های لیگ یک به نیمه اول نیم‌فصل خود نزدیک شده بازی‌ها به همان اندازه حساس هم خواهد بود. تیم ملوان که به‌تنهایی در صدر قرار دارد یک بازی فوق‌العاده سخت مقابل مس شهربابک پیش‌رو دارد. میهمان هفته گذشته سایپا را شکست داد و قوی انزلی هم دربی گیلان را از شهرداری آستارا برد. این سه بازی از آن جهت خیلی اهمیت دارد که رقبای ملوان در فاصله یکی، دو امتیازی آنها هستند.
قشقایی تیم دوم جدول که دو امتیاز باارزش خانگی را در بازی شش امتیازی مقابل شهرداری همدان با قبول تساوی از دست داد، امروز در سیرجان به مصاف آرمان‌گهری می‌رود که در بازی قبلی با وجود ارائه بازی قابل قبول مغلوب رایکا شد. بعید نیست تساوی در این بازی فاصله قشقایی را با بقیه بالانشین‌ها بیشتر کند.
شهرداری همدان امروز برای رفتن به صدر با تیمی روبه‌رو می‌شود که با توجه به سابقه و امکاناتی که دارد به هیچ وجه نتیجه خوبی را کسب نکرده است. مس کرمان با فرزاد حسین‌خانی نتوانسته انتظارات هواداران تیمش را جلب کند. این بازی سخت می‌تواند برای آنها شروعی دوباره باشد اما اگر بدون امتیاز به کرمان برگردند آن وقت ادامه کار برای سرمربی جوان مس سخت‌تر خواهد شد.
اما خیبر خرم‌آباد که مالکش در اقدامی شاید غیرمنتظره سرمربی‌اش را تغییر داد و از آن عجیب‌تر سراغ مربی فصل قبلش رفت حالا برای رسیدن به بالای جدول میهمان شمس‌آذر قزوین خواهد بود؛ تیمی که از شش بازی چهار امتیاز دارد و تساوی هم خیلی به دردش نمی‌خورد. شاید اگر شرایط آب و هوایی اجازه دهد و از آنجا که دو تیم نیاز مبرمی به سه امتیاز دارند می‌توان یک بازی خوب را شاهد باشیم.
تیم انتهای جدولی ماشین‌سازی تبریز که از شش بازی فقط یک تساوی به دست آورده برای خروج هرچه زودتر از این بحران نیاز به کسب سه امتیاز دارد. آنها میزبان استقلال خوزستان هستند؛ تیمی که از دو بازی اخیرش شش امتیاز گرفته و به نظر می‌رسد سهراب بختیاری‌زاده سرمربی آبی‌های اهوازی هماهنگی لازم را در تیمش ایجاد کرده است.
سایپا هم با قرار گرفتن در مکان سیزدهم نتوانسته در قامت یک مدعی ظاهر شود. شاگردان سعید اخباری بعد از باخت به مس شهربابک امروز با خوشه‌طلایی ساوه روبه‌رو می‌شود. این بازی می‌تواند یکی از سخت‌ترین بازی‌های هفته هفتم باشد. برای نارنجی‌پوشان تهرانی تساوی با باخت خیلی فرقی نمی‌کند.
شاهین بوشهر دیگر تیم انتهای جدولی، دربی بوشهر را پیش‌رو دارد. پارس جم که اولین پیروزی‌اش را بعد از شش بازی مقابل شمس‌آذر قزوین به دست آورد بدون شک حریف سرسختی برای شاهینی‌ها خواهد بود.
رایکای بابل با سه امتیازی که هفته گذشته مقابل آرمان‌گهر به دست آورد روحیه مضاعفی کسب کرده است. البته پیروز قربانی از شکل بازی شاگردان‌شان به هیچ وجه راضی نبود. آنها امروز رودرروی ویستاتوربین تهران قرار می‌گیرند.
استقلال ملاثانی هم بعد از تساوی مقابل مس در کرمان میزبان شهرداری آستارا خواهد بود. تیم شمالی دربی هفه گذشته را در دقایق پایانی واگذار کرد و حالا فرشاد پیوس سرمربی‌شان برای جبران آن باخت به جنوب رفته است.
به نظر می‌رسد در پایان بازی‌های امروز اگر برخی تیم‌های ناکام نتیجه لازم را نگیرند تغییراتی را روی نیمکت‌شان شاهد خواهیم بود.

برنامه هفته هفتم لیگ یک (امروز)
شهرداری همدان   مس کرمان؛ ساعت 14:15
ماشین‌سازی تبریز   استقلال خوزستان؛ ساعت 14:15
ملوان   مس شهربابک؛ ساعت 14:15
شمس‌آذر قزوین   خیبر خرم‌آباد؛ ساعت 14:15
سایپا   خوشه‌طلایی ساوه؛ ساعت 14:15
آرمان‌گهر  قشقایی شیراز؛ ساعت 14:15
رایکای بابل  ویستاتوربین تهران؛ ساعت 14:15
شاهین شهرداری بوشهر   پارس‌جنوبی جم؛ ساعت 14:45
استقلال ملاثانی  شهرداری آستارا؛ ساعت 14:45

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.