سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

اعتراض بازیکنان پرسپولیس به دریافتی‌های فصل قبل و فصل جاری

قرار بود صدری 15 درصد دیگر هم بدهد

قرار بود صدری 15 درصد دیگر هم بدهد
آدرین قراگزلو
آدرین قراگزلو خبرنگار

پرسپولیس سه بازی متوالی برنده نشده و وضعیت خوبی در جدول ندارد. البته سرخ‌ها به خاطر نتایج نه‌چندان جالب دیگر مدعیان قهرمانی، چندان عقب نیستند اما بعد از نرسیدن به پیروزی در رفسنجان اوضاع کمی نگران‌کننده‌تر شده است. حالا بسیاری از هواداران پرسپولیس، کارشناسان فوتبال و پیشکسوتان درباره مشکلات این تیم می‌پرسند و می‌گویند چه بر سر قهرمان فصل قبل آمده که در سه بازی متوالی نمی‌تواند برنده باشد؟

به گزارش ایران ورزشی؛  پرسپولیس سه بازی متوالی برنده نشده و وضعیت خوبی در جدول ندارد. البته سرخ‌ها به خاطر نتایج نه‌چندان جالب دیگر مدعیان قهرمانی، چندان عقب نیستند اما بعد از نرسیدن به پیروزی در رفسنجان اوضاع کمی نگران‌کننده‌تر شده است.
حالا بسیاری از هواداران پرسپولیس، کارشناسان فوتبال و پیشکسوتان درباره مشکلات این تیم می‌پرسند و می‌گویند چه بر سر قهرمان فصل قبل آمده که در سه بازی متوالی نمی‌تواند برنده باشد؟ هر کس برای خودش دلایلی مطرح می‌کند؛ برخی به ناهماهنگی بازیکنان جدید و کیفیت پایین‌تر آنها در مقایسه با ستاره‌هایی که از تیم جدا شدند اشاره می‌کنند، برخی افت نفرات را دلیل این مسأله می‌دانند و برخی به جزییات فنی مثل تغییر سیستم اشاره می‌کنند. گروهی هم هستند که به مسأله روحی روانی اشاره دارند. این دسته تا دو، سه هفته پیش به اثرات سوء ناشی از باخت سنگین به الهلال و حذف از آسیا اشاره می‌کردند اما حالا دیگر از آن شکست فاصله گرفته‌ایم و دیگر نمی‌شود به آن شکست و تبعاتش به عنوان دلیلی برای افت روحی تیم اشاره کرد.
پس مشکل چیست؟ از درون تیم پرسپولیس خبر می‌رسد اعتراض‌ها و گلایه‌هایی درباره بحث مالی وجود دارد و بازیکنان به دریافتی‌های خود از باشگاه شاکی‌اند. بخشی از این گلایه مربوط به دریافتی‌های آنها از فصل قبل می‌شود. حدود سه، چهار هفته پیش باشگاه پرسپولیس بعد از حدود دو ماه وعده و وعید موفق شد مطالبات باقیمانده از فصل گذشته بازیکنان و مربیان را تسویه کند اما حالا مشکلی در این تسویه حساب وجود دارد که باعث نارضایتی بازیکنان شده است.
ظاهراً حساب و کتاب بازیکنان با باشگاه نمی‌خواند و تقریباً همه اعضای تیم بخشی از مطالبات‌شان را نگرفته‌اند یا به عبارتی کمتر از آنچه تصور می‌کردند، گرفته‌اند. البته مبالغ چندان چشمگیر و درست نیست اما مشخص نیست چرا و به چه دلیلی از طلب بازیکنان و مربیان کسر شده و موجبات ناراحتی آنها را فراهم کرده است.
در عین حال یک مشکل دیگر عدم پرداختی‌های بموقع برای فصل جدید است. مدیریت باشگاه پرسپولیس در همان زمان که مطالبات فصل قبل اعضای تیم را تسویه کرد، 5 درصد از مطالبات فصل جدید را هم به بازیکنان و مربیان پرداخت اما حالا حدود 20 روز است که وعده تازه سیدمجید صدری برای پرداخت بخش دیگری از مطالبات آنها عملی نشده است. صدری حدود 20 روز قبل به یحیی گل محمدی اعلام کرد 15 درصد از مطالبات اعضای تیم را به زودی خواهد داد و یحیی هم طبق این وعده به بازیکنان این مسأله را منتقل کرد اما حالا که نزدیک به سه هفته از آن ماجرا می‌گذرد، خبری از پول نشده است.
این وضعیت باعث شده تا بازیکنان نسبت به شرایط مالی خود معترض باشند هر چند چون در این سه هفته نتیجه نگرفته‌اند، این مسأله را علنی نکرده‌اند‌. با این حال این مشکل در رختکن پرسپولیس وجود دارد و مربیان این مسأله را لمس می‌کنند. نارضایتی بازیکنان از شریط مالی‌شان البته چیز تازه‌ای نیست اما در این مقطع که تیم نیاز به یک برد دارد تا از شرایط فعلی خارج شود، ادامه این روند می‌تواند مشکل‌ساز باشد.
پرسپولیسی‌ها می‌گویند اگر مدیریت باشگاه به وعده خود عمل می‌کرد و 15 درصد از مطالبات فصل جدید را پرداخت می‌کرد، حال تیم خوب می‌شد. هر چند اعضای تیم معتقدند هرگز برای پول بازی نمی‌کنند و شأن و شخصیت باشگاه و هوادار برایشان در اولویت اهمیت قرار دارد اما واقعیت این است که فقط پول می‌تواند حال بازیکنان را خوب کند و برای بردن سر ذوق بیاورد. این یک واقعیت تلخ است که در لایه لایه جامعه وجود دارد و دیده می‌شود که به نسبت شرایط مالی و درآمد بازیکنان پرسپولیس در مورد آنها هم صادق است.
پرسپولیسی‌ها می‌گویند خواسته آنها از باشگاه غیر طبیعی و زیاد نیست و وقتی قراردادهایشان از برخی بازیکنان تیم‌های بزرگ پایین‌تر است یا خیلی دیر یا اصلاً پاداش نمی‌گیرند، حق دارند بموقع درصد‌های قراردادشان را دریافت کنند. مربیان پرسپولیس با اینکه خودشان دنبال پول نیستند و برای ترمیم مشکلات تیم به‌شدت کار می‌کنند هم به بازیکنان حق می‌دهند و با وجود دیدن شرایط موجود، کاری از دست‌شان برنمی‌آید و منتظر اقدام باشگاه هستند چرا که اگر باشگاه دست بجنباند و وعده‌اش را عملی کند، کار آنها هم راحت‌تر خواهد شد.


توجیه عجیب رادووشویچ بعد از اشتباه بزرگ:
پولم را ندادند تمرکز نداشتم
ایران ورزشی – بازیکنان پرسپولیس نسبت به دریافتی کمتر از انتظار فصل قبل‌شان از باشگاه شاکی‌اند ضمن اینکه معتقدند تا الان باید 20 درصد رقم قرارداد این فصل‌شان را هم دریافت می‌کردند. این مسأله در مورد رادوشوویچ هم مصداق دارد و او که به خاطر قرارداد دلاری‌اش طی دو فصل اخیر همواره با باشگاه چالش داشته و علت ضعفش در بازی اخیر را همین مسأله اعلام کرده است. گفته می‌شود رادوشوویچ بعد از گل بدی که در سرچشمه خورد و صد‌درصد مقصر بود، گفته چون باشگاه پولش را نداده تمرکزش بهم ریخته و نتوانسته در آن صحنه واکنش مناسبی داشته باشد. البته این توجیه مورد قبول کادر فنی قرار نگرفته و بدتر آنها را آشفته کرده است. رادو در حالی این مسأله را برای توجیه اشتباه بزرگش مطرح کرده که اگر تمرکز نداشت اصلاً باید نمی‌پذیرفت که درون دروازه قرار بگیرد یا سؤال اینجاست که چطور تمرکز نداشته که در یک صحنه شوت فراز امامعلی را مهار کرد اما مقابل کاشته عقیل کعبی آن واکنش ابتدایی و عجیب را انجام داد؟ واقعیت این است که رادوشوویچ با وجود حمایت عجیب گروهی از هواداران پرسپولیس هرگز دروازه‌بان ششدانگی نبوده و با توجه به رقم قرارداد بالایش گران‌ترین گلر ذخیره لیگ برتر به حساب می‌آید و وقتی هم که بازی می‌کند با این اشتباهات کشنده‌اش کار تیم را سخت می‌کند. و عجیب‌تر اینکه این دروازه‌بان کروات برای توجیه اشتباهش مسأله مالی را به میان می‌کشد در حالی که با توجه به تعداد بازی‌هایش برای تیم و قرارداد دلاری، پول نباید برایش اولویت باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.