پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

برشمردن خطاها و ایرادهای فدراسیون دادکان

جوابیه محمد مایلی‌کهن به جوابیه شجاعی برهان

جوابیه محمد مایلی‌کهن به جوابیه شجاعی برهان

به گزارش ایران ورزشی آنلاین بلافاصله بعد از انتشار مصاحبه مفصل محمد مایلی کهن در روزنامه ایران ورزشی به تاریخ 8 آبان ماه، سیدضیاء‌الدین شجاعی برهان عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در زمان ریاست محمد دادکان و یکی از نزدیکان او جوابیه‌ای برای ایران ورزشی ارسال کرد که در شماره بعدی روزنامه (9 آبان) در همان صفحه منتشر شد.
حالا محمد مایلی کهن در پاسخ به مواردی که در جوابیه شجاعی برهان مطرح شده بود، جوابیه‌ای برای روزنامه ارسال کرده که می‌خوانید:
 
بسمه تعالی
سردبیر محترم روزنامه ایران ورزشی
با سلام و احترام
 
با توجه به پاسخ آقای شجاعی برهان در رابطه با مصاحبه مورخ 99/8/8 اینجانب موارد ذیل را جهت استحضار مردم عزیز اعلام می‌دارد:
 
در مصاحبه اینجانب صرفاً در دو مورد نام آقای شجاعی برهان عنوان شده بود. بار اول از ایشان به عنوان یکی از اعضای هیأت رئیسه وقت فدراسیون فوتبال در زمان فدراسیون دادکان و دفعه دوم نیز به عنوان استفاده از ظرفیت ایشان به عنوان معاون وزیر بازرگانی وقت و دریافت مجوزهای خاص ورود کالا که به هر شخص و ارگانی واگذار نمی‌شد و فروش آن مجوزها در بازار آزاد، بدیهی است آقای شجاعی برهان چنانچه در رابطه با موارد فوق پاسخی داشتند می‌بایستی مطرح می‌کردند نه اینکه خود را تا حد سخنگوی فرد دیگری تقلیل داده و نه تنها اشاره‌ای به مسأله دریافت مجوزها و استفاده از مزایای مربوطه که مرتبط با وزارت بازرگانی وقت بوده ننموده، بلکه به اظهارنظر در خصوص مواردی پرداخته‌اند که نه مرتبط با ایشان بوده و نه قاعدتاً صلاحیت اظهارنظر پیرامون آن را داشته‌اند.
در جوابیه ایشان از جمله دریافت نشان دولتی یک سال قبل از جام جهانی 2006 آلمان، کسب مقام قهرمانی تیم ملی امید در مسابقات بازی‌های آسیایی، کسب مقام سوم جام ملت‌های آسیا، خرید ساختمان‌های استقلال، پرسپولیس و فدراسیون فوتبال و مواردی از این قبیل اشاره کرده بودند که در رابطه با برخی موارد فوق جای حرف بسیار است از جمله قهرمانی تیم ملی امید در بوسان که مربوط به فدراسیون آقای صفایی فراهانی بوده یا دریافت نشان قبل از جام جهانی از دست ریاست جمهوری وقت (آقای خاتمی) آیا به غیر از حضور در جام جهانی بوده است؟؟؟!!!
از طرفی هیچ گونه اشاره به مواردی که مربوط به آقای شجاعی برهان بوده، ننموده‌اند. از شما که یک فرد سیاسی هستید و در وزارتخانه‌های استراتژیک کشور مسئولیت داشتید بسیار بعید بود که شأن مسئولیت‌های سیاسی و حقوقی خود را در حد سخنگوی فرد دیگری و نهایتاً مسئول روابط عمومی فدراسیون فوتبال در زمان دادکان تنزل دهید اما حالا که علاقه‌مند شدید خود را به عنوان سخنگوی شخص دیگری مطرح کنید ذکر چند نکته را ضروری می‌دانم.
آقای شجاعی برهان به هر حال شما یک فرد سیاسی هستید. بهتر است به کار سیاسی خود بپردازید و ورزش و خصوصاً فوتبال را به امور سیاسی و افراد سیاسی آلوده نکنید. از طرفی به آن آقایی که شما سخنگویش شده‌اید حتماً این نکته را یادآوری کنید که وقتی ژست این را می‌گیرند که فوتبال را باید فوتبالی‌ها اداره کنند و مخالف حضور افراد غیر فوتبالی و علی‌الخصوص سیاسی هستند در واقع به نوعی به شما و هیأت رئیسه آن وقت فدراسیون می‌تازند پس از کارهای عوامفریبانه و مصاحبه‌هایی با ویترین قشنگ خودداری کنند و آنچه که مطلوب‌شان است را پشت حرف‌های به ظاهر زیبا پنهان نکنند.
اما اینکه انتخاب شما به عنوان سخنگو نشان می‌دهد که حتی در حد سخنگویی هم ایشان وابسته به افراد سیاسی بوده است. ضمنا با توجه به اینکه شما فوتبالی نبودید و نیستید موارد زیر را به خاطر بسپارید و اگر جای دیگری قرار شد این نقش را ایفا نمائید موارد ذیل را نیز جزو افتخارات فدراسیون وقت (پسر حاج مصطفی عاقل) که به خاطر آن نشان دریافت کرد، نام ببرید:
1) درگیری و بزن بزن دو بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در چین در جام ملت‌های آسیا که میلیون‌ها بیننده مستقیم داخلی و خارجی داشت که تاکنون در دنیا بی‌نظیر بوده است. بی‌نظیر، نه کم‌نظیر.
2) درگیری و شوت کردن ساک پزشکی تیم ملی در جام جام جهانی 2006.
3) فوت 7 تن از هموطنان عزیزمان در ورزشگاه آزادی در بازی ایران و ژاپن که حاصل درایت فدراسیون وقت بوده که در تاریخ ورزش کشورمان تاکنون بی‌سابقه بوده است.
4) برگزاری مسابقه پنالتی با رئیس جمهور وقت کشورمان(آقای دکتر احمدی‌نژاد) و باخت به ایشان در تمرینات تیم ملی.
 
ضمناً شما که فرد سیاسی هستید تکلیف را روشن کنید که چگونه می‌شود که ایشان در زمان ریاست جمهوری آن وقت آنقدر خود را به رئیس جمهور نزدیک می‌نمایند که با ایشان مسابقه پنالتی می‌دهند و در جای دیگر مقتضیات و منافع فردی که ایجاب می‌کند و ظاهر مطاحبه‌های‌شان طلب می‌کند، ژست مخالف و منتقد آن وقت را بازی می‌کند.
ضمناً به اطلاع شما می‌رساند آن صعودی که شما از آن به عنوان صعود آسان نام بردید خیلی هم آسان نبوده و اگر در مسابقات مقدماتی جام جهانی آلمان با دستور مقامات سیاسی و بالادستی به محمد دادکان نبود و آقایان خداداد عزیزی و وحید هاشمیان به اجبار به تیم ملی ملحق نمی‌شدند معلوم نبود که تیم ملی به جام جهانی راه پیدا می‌کرد چرا که قبل از حضور این دو بازیکن ارزنده، تیم ملی به اردن باخته بود و شرایط مناسبی برای صعود نداشت و با گل‌های حساس این دو عزیز که به ثمر رساندند تیم توانست به جام جهانی 2006 آلمان راه یابد.
در پایان مجدداً اسامی اعضای هیأت رئیسه وقت فدراسیون محمد دادکان را جهت اطلاع هموطنان عزیز اعلام می‌دارم، قضاوت با شما. آیا به نظر شما این افراد ورزشی بودند؟؟؟!!!
1) آقای سردار یعقوبی قائم مقام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
2) آقای آصفی سخنگوی وزارت امور خارجه و سفیر ایران در برخی کشورها
3) آقای سازگارنژاد نماینده مجلس شورای اسلامی از فارس
4) آقای شجاعی برهان معاون وزیر بازرگانی.
 
با تشکر
محمد مایلی کهن
99/8/19

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.