دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱

در قبال کومان و والورده بی انصافی شد؛ اتلتیکو و رئال مادرید از بارسلونا بهتر هستند

لیونل مسی: رقابت من و رونالدو یک خاطره زیبا و جاودانه در تاریخ فوتبال است؛ هم تیمی بودن با راموس جالب است

لیونل مسی: رقابت من و رونالدو یک خاطره زیبا و جاودانه در تاریخ فوتبال است؛ هم تیمی بودن با راموس جالب است

از نظر لیونل مسی، تیم های رئال مادرید و اتلتیکو مادرید می توانند برای قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا رقابت کنند اما بارسلونا جزو مدعیان نیست

به گزارش ایران ورزشی؛ لیونل مسی، ستاره آرژانتینی پی اس جی در مصاحبه مفصل با مارکا در خصوص مدعیان این فصل لیگ قهرمانان اروپا، رقابت با کریستیانو رونالدو، آینده کیلیان ام باپه و هم تیمی شدن با رقیبی دیرینه به نام سرخیو راموس به صحبت پرداخت.

مجبور به ترک لالیگا شدید اما با هشت عنوان پیچیچی، ظاهرا کسی دیگر نمی تواند به شما برسد. نظر خودتان چیست؟
الان در پاریس هستم و چندان به رکورد اهمیتی نمی دهم. ما هر سه روز بازی داریم و وقتی برای فکر کردن به این رکوردها ندارم. تمرکز من روی بازی های پیش رو و رسیدن به اهداف آینده است. روزی که بازنشسته شوم، به تمام رکوردهایی که به اندازه کافی برای رسیدن به آن ها خوش شانس بوده ام، نگاه خواهم کرد و به آن ها اهمیت خواهم داد. بازبینی این رکوردها فوق العاده خواهد بود.
حالا در پاریس تطبیق یافته اید و مشکل مدرسه بچه ها حل شده است؛ زندگی الان چگونه است؟
الان وضعیتم خیلی خوب است. کاملا تطبیق یافته ایم؛ در خانه خودمان زندگی می کنیم و بچه ها هرروز به مدرسه می روند. ما همچنین سفرهای زیادی به آرژانتین برای بازی های مقدماتی جام جهانی داشتیم و این باعث شد تطبیق ما در پاریس با اختلال روبرو شود اما حالا جا افتاده ام.
وضعیت فرزندان چگونه است؟ آیا فرانسوی یاد می گیرند؟
خیلی راحت تر از چیزی بود که در ابتدا فکر می کردیم. خیلی به موضوع تفاوت زبانی فکر کرده بودیم. در نهایت بچه ها بودند که سریع تر از همه تطبیق پیدا کردند. آن ها مدرسه می روند و مطمئئنا فرانسوی را خیلی سریع یاد می گیرند زیرا وقتی حرف از یادگیری می شود، بچه ها اشتیاق زیادی برایش دارند.

با شما، ام باپه و نیمار و باقی ستاره ها، می توان متصور شد که پاری سن ژرمن مدعی اصلی لیگ قهرمانان اروپاست؟
همه می گویند که ما مدعی بزرگی هستیم و این را انکار نمی کنم که ما هم یکی از مدعیان هستیم اما هنوز برای این که تیم کاملا قدرتمندی باشیم، به چیزهای بیشتری نیاز داریم. باید خودمان را به عنوان یک تیم ثابت کنیم و البته بازیکنان خوبی برای تحقق این امر در اختیار داریم. پی اس جی تنها مدعی نیست و تیم های بزرگ دیگری هم هستند. لیگ قهرمانان اروپا، یک تورنمنت بسیار سخت است که همین سختی آن را زیبا و ویژه می کند. بهترین تیم ها در این رقابت ها حضور دارند و اوضاع سخت و سخت تر می شود. بله، ما یکی از مدعیان هستیم اما تنها مدعی نیستیم.
چه تیم هایی مدعی فتح لیگ قهرمانان اروپا هستند؟
در حال حاضر لیورپول خیلی خوب است؛ آن ها دوباره همان تیمی شده اند که قهرمان اروپا شد. سپس می توان به منچسترسیتی، بایرن مونیخ، رئال مادرید و اتلتیکو مادرید اشاره کرد. تیم های زیادی هستند که می توانند برای فتح لیگ قهرمانان اروپا مبارزه کنند؛ لیگ قهرمانان طی سال های اخیر در رقابتی ترین حالت ممکنش بوده زیرا تیم های زیادی هستند که می توانند برای قهرمانی در آن رقابت کنند.
تیم های اسپانیایی قدرت کافی برای قهرمانی در اروپا را دارند؟
رئال مادرید همواره تیمی مدعی و رقابتی است. همین قضیه درباره اتلتیکو هم صادق است و این دو تیم همیشه برای لیگ قهرمانان می جنگند. رقابت مستقیم با این دو رقیب، همیشه سخت است. هر دو تیم رقابت ها را خیلی خوب می شناسند و به همین علت بدون شک مدعی خواهند بود. بارسلونا الان وارد مرحله بازسازی شده چون در حال حاضر بازیکنان جوان زیادی در آن حضور دارند. فکر می کنم در حال حاضر تیم های بهتری نسبت به بارسلونا هستند اما این به معنای آن نیست که بعدا نمی توانند مدعی شوند زیرا با آمدن ژاوی، بارسا می تواند خودش را جمع و جور کند و رویاپردازی کند. بارسلونا می تواند به رشد ادامه دهد. سویا الان وضعیتش در گروه پیچیده است اما همچنان برای صعود شانس دارند و تیمی رقابتی هستند. همه تیم های اسپانیایی طی چند سال اخیر نشان داده اند در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا، می توانند رقابت کنند و به مراحل بالا برسند.
نظر شما درباره عملکرد کریستیانو رونالدو چیست؟
منچستریونایتد تیمی بسیار قدرتمند با بازیکنان بزرگ است. کریستیانو رونالدو حضور در این تیم را تجربه کرده بود اما الان در برهه دیگری است و به شکل چشمگیری توانست خودش را با شرایط سازگار کند. او مثل همیشه از ابتدای کار گلزنی کرده و مشکلاتی برای تطبیق نداشت. منچستریونایتد در لیگ برتر انگلیس آن طور که فکر می کردیم خوب نبوده اما این مسابقات بسیار سخت است و شرایط ممکن است خیلی سریع تغییر کند. بعد از دسامبر اوضاع تغییر می کند و رخ دادن هر اتفاقی ممکن است.
راستش را بگویید؛ دلت برای نبردهای مستقیم با این مهاجم پرتغالی تنگ نشده؟
خیلی وقت است که ما دیگر در یک لیگ با هم رقابت نمی کنیم. ما به صورت انفرادی و تیمی برای اهدافی یکسان رقابت کردیم. صحنه هایی بسیار زیبا برای ما و مردم رقم خورد زیرا این رقابت لذت بخش بود. رقابت من و رونالدو یک خاطره زیباست که تا همیشه در تاریخ فوتبال باقی می ماند.
نیمار، کریستیانو رونالدو و حالا مسی، چرا لالیگا هر فصل یک ستاره بزرگ را از دست می دهد؟ برای جلوگیری از آن یا جذب ستارگان جدید باید چه کرد؟
امیدوارم لالیگا بتواند بازیکنان بزرگ را برگرداند چرا که در 15 سال اخیر بزرگ ترین بازیکنان دنیای فوتبال در لالیگا حضور داشته اند. از نظر تاریخی لالیگا یکی از بهترین لیگ های دنیا بوده و امیدوارم دوباره بهترین لیگ دنیا شود. درست است که چهره های مختلفی به دلایل مختلف از لالیگا رفته اند اما مطمئنم که در آینده، لالیگا مثل همیشه اش می شود.
بحث ستاره ها شد؛ آیا ام باپه را فصل آینده را در رئال مادرید خواهیم دید؟
حقیقتا نمی دانم. فقط خودش می داند که چه چیزی در سر دارد و قرار است چه کاری انجام دهد. فقط می توانم بگویم خوشحالم که او امسال در پاریس ماند. ام باپه بازیکن بسیار مهمی برای تیم ما و مبارزه برای اهداف مان است. ام باپه صد درصد تمرکزش را روی موفقیت پاریس گذاشته و پس از پایان فصل، تصمیم می گیرد که قرار است چه کاری انجام دهد. حقیقت این است که من اطلاعی درباره آینده ام باپه ندارم.
او اسپانیایی را خوب حرف می زند؟
عالی صحبت می کند اما انگلیسی اش هم خیلی خوب است.
رختکن پاری سن ژرمن چه وضعیتی دارد؟ خیلی ها می گویند بسیاری از ستاره ها نمی توانند با هم کنار بیایند؟
خیلی خوش شانس بوده ام که در یک رختکن با بازیکنان بسیار خوب حضور دارم و این مهم ترین مسئله است. درست است که اول شرایط خیلی عجیب بود اما مشکل انتقال به مکان جدید همیشه وجود دارد. از طرف دیگر این جابجایی به خاطر آشنایی ام با چندین بازیکن و زبان اسپانیایی آن ها، خیلی راحت بود. رختکن پاری سن ژرمن جوی صمیمی دارد و آدم های خوبی این جا هستند. من این را تایید می کنم.
احساس شما از هم تیمی شدن با سرخیو راموس چیست؟ شما در اسپانیا رقبایی دیرینه بودید!
الان هیچی، اما در ابتدا شرایط عجیب بود چون سال ها به عنوان کاپیتان رئال مادرید و بارسلونا با یکدیگر رقیب بودیم. در بسیاری از ال کلاسیکوها مقابل هم قرار گرفتیم و در زمین می جنگیدیم. با این حال مبارزه در زمین، همان جا می ماند و همیشه خارج از زمین احترام زیادی برای هم قائل بودیم. هم تیمی بودن با راموس بسیار جالب است. کم کم او دارد به جمع ما ملحق می شود و امیدواریم هر چه سریع تر بتواند بازی کند زیرا او برای مبارزه جهت کسب اهداف، یک بازیکن مهم است.
سرخیو راموس همان طور بود که تصور می کردید؟
قبلا او را می شناختم. درست است که قبلا صحبت های جالبی با هم نداشتیم اما سال ها در یک لیگ بودیم و با هم صحبت کرده بودیم. از راموس شناخت داشتم اما حالا که در پاریس در یک تیم هستیم، متوجه شدم که او شخص بزرگی است.  
ژاوی چه چیزهایی می تواند به بارسلونا بدهد؟
ژاوی می تواند به بارسلونا کمک زیادی کند. ژاوی چیزهای زیادی می داند، بارسلونا را کاملا می شناسد چون از کودکی در آن جا بزرگ شده است. ژاوی فردی بسیار مورد احترام و محبوب میان بازیکنان و هواداران است. او برای بازیکنان جوان، مربی مهمی خواهد بود زیرا به آن ها چیزهای زیادی می آموزد. شک ندارم بارسلونا با ژاوی رشد زیادی خواهد داشت.

ژاوی وقتی قراردادش را با بارسلونا امضا کرد، با لحن شوخی گفت که برایش پیام فرستاده اید...
  اغلب اوقات با ژاوی حرف می زنم. ما رفیق هستیم؛ خیلی چیزها را با یکدیگر به اشتراک گذاشته ایم و همیشه با هم در ارتباط هستیم. یادم نمی آید در پیامم به او چه گفتم اما برایش بابت این گام تازه تبریک گفتم و برایش آرزوی سلامتی کردم. ژاوی مطمئننا عالی کار خواهد کرد زیرا فردی با دانش و سخت کوش است که بارسلونا را خیلی خوب می شناسد.
آیا فکر می کنید بارسلونا در قبال رونالد کومان بی انصافی کرد؟ فکر می کنید سرمربی سابق مسئول شرایط کنونی بارساست؟
  می توان گفت همیشه در قبال سرمربیان بی انصافی می شود؛ در قبال کومان و والورده این اتفاق افتاد. وقتی نتایج بد می شود، آسان ترین کار این است که به سرمربی حمله کرد و او را تغییر داد. کسی بازیکنان را مواخذه نمی کند. کومان در برهه بسیار سختی به بارسلونا آمد و بارسا بازیکنان بسیار مهمی را از دست داد. با این حال کومان جوانان زیادی را به تیم اصلی آورد. همان طور که گفتم، آسان ترین کار سرزنش سرمربی است و خود سرمربی ها این را می دانند چون شغلشان است.
بازگشت آلوز به بارسلونا شگفت زده تان کرد؟ فکر می کنید او می تواند به بارسا کمک کند؟
  حقیقتا بازگشت دنی به بارسا شگفت زده ام کرد؛ فکر می کنم او بازیکن مفیدی برای تیم خواهد بود و مثل ژاوی برای پیشرفت جوانان نقش مهمی خواهد داشت. دنی آلوز برای رشد بارسلونا به تیم رفته و با توجه به این که شخصی برنده است، چیزهای زیادی را به تیم منتقل می کند. او می تواند در بازی ها و تمرینات، چیزهای زیادی به جوانان بدهد. دنی آلوز نظم و تعهد کاری فوق العاده ای دارد و همواره برای کسب پیروزی مشتاق است.
بارسلونا در خطر عدم راهیابی به دور حذفی لیگ قهرمانان است؛ از وضعیت آن ها ناراحت هستید؟
  بله البته. همیشه بهترین ها را برای بارسلونا می خواهم. من با این که الان برای بارسلونا بازی نمی کنم، هوادار آن ها هستم. دوستان و همکاران زیادی در آن جا دارم و همیشه می خواهم بارسلونا خوب کار کند. درست است که آن ها در لیگ امتیاز از دست داده اند اما هنوز راه زیادی تا پایان مانده و شکی ندارم بارسلونا در جدول صعود می کند.
دلیل جدایی شما از بارسلونا را نبود پول عنوان کردند؛ دلیل دیگری غیر از این برای جدایی شما در کار بود؟
  نمی دانم اما گفتند که این طور است. آن ها به من گفتند نمی توانیم قراردادت را به خاطر کمبود پول تمدید کنیم و من هم پذیرفتم. برای اتفاقی که افتاده نمی توان دنبال مقصر گشت.
لاپورتا گفته مطمئن است شما و اینیستا روزی به بارسلونا بر می گردید؛ آیا این رویا محقق می شود؟
  به عنوان بازیکن؟
در آن زمان مشخص نبود اما بعدا خودش مصاحبه کرد و گفت منظورش به عنوان بازیکن نبوده...
  همیشه گفته ام روزی به بارسلونا باز می گردم زیرا خانه من آن جاست و روزی برای زندگی به بارسلونا باز می گردم. مشخصا اگر کمکی از دستم بر بیاید، قطعا از بازگشت به بارسلونا استقبال می کنم.
آرژانتین در جام جهانی چه وضعیتی خواهد داشت؟
  الان وضعیت مان خیلی خوب است. کوپا آمریکا را برده ایم و این به تقویت روحیه ما خیلی کمک کرد. راه درازی در پیش داریم و البته یکی از مدعیان خواهیم بود. می خواهیم در جام جهانی به بهترین شکل حضور یابیم و در هر بازی پیروز شویم.
اسپانیا با لوئیز انریکه را چطور می بینید؟
  اسپانیا خیلی خوب شده است و هر اندازه که بتوانم، بازی هایشان را دنبال می کنم. اسپانیای انریکه تیم خیلی خوبی است و این را در یورو و مقدماتی جام جهانی نشان دادند. اسپانیا در یورو لایق دستاورد بیشتری بود اما با این حال آن ها در همه بازی هایشان نسبت به حریف مسلط هستند.
دوست دارید فینال اسپانیا - آرژانتین را در جام جهانی ببینید؟
  قطعا، با اسپانیا یا هر تیمی. دوست دارم یک فینال جدید را با آرژانتین تجربه کنم. رویاپردازی هزینه ای ندارد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.