چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱

حسن روشن: مسئولان سازمان لیگ چه لطفی در حق باشگاه‌ ها کرده‌اند؟

حسن روشن: مسئولان سازمان لیگ چه لطفی در حق باشگاه‌ ها کرده‌اند؟

حسن روشن به شدت از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال انتقاد کرده است.

به گزارش ایران ورزشی، حسن روشن با انتقاد از سیستم مدیریت فدراسیون فوتبال به میزان گفت:

در تمام دنیا فدراسیون‌ها به عنوان متولی فوتبال به دنبال افزایش موفقیت‌های تیم‌های ملی هستند، اما در ایران برعکس تمام جهان، فدراسیون فوتبال صرفاً به دنبال چگونگی برگزاری مسابقات فوتبال باشگاهی است، در صورتی که فدراسیون در حوزه برگزاری مسابقات کاره‌ای نیست.
وی با اشاره به مشکلات فراوانی که در حوزه فوتبال ایران وجود دارد، ادامه داد:

فدراسیون فوتبال به معنای واقعی حرفه‌ای عمل نمی‌کند. در تمام دنیا باشگاه‌ها خودشان مسئولیت همه امور را برعهده دارند، اما در کشور ما به دلیل نبود نظارت کافی، فدراسیون فوتبال برای همه تعیین تکلیف می‌کند، در حالی که فدراسیون فوتبال باید به دنبال ارتقای سطح کیفی فوتبال ملی باشد و با کسب کرسی‌های بین‌المللی قدرت و دیپلماسی خود را افزایش دهد، اما متاسفانه هیچ خبری از این اتفاقات نیست.

پیشکسوت باشگاه استقلال با اشاره به مشکلاتی که پیرامون موضوع تبلیغات محیطی به وجود آمده، گفت:

مگر امروز در فوتبال دنیا فدراسیون‌ها مسئولیت تبلیغات محیطی تیم‌های باشگاهی نظیر رئال مادرید، بارسلونا و بایرن مونیخ را انجام می‌دهند که امروز فدراسیون فوتبال به دنبال اجرای تبلیغات محیطی توسط سازمان لیگ است؟ متاسفانه وقتی مدیران باشگاهی با هم اتحاد ندارند فدراسیون به این سبک زورگویی می‌کند و مدعی می‌شود سازمان لیگ باید این کار را انجام دهد در حالی که سازمان لیگ در این میان فقط باید سهم خود را دریافت کند و در هیچ کاری دخالت نکند.
وی افزود:

اگر اتحادیه قوی و منسجمی داشتیم، هرگز چنین اتفاقاتی رخ نمی‌داد، اما وقتی همه چیز قربانی اختلافات مدیران باشگاه‌ها می‌شود طبیعی است که سازمان لیگ باشگاه‌ها را تهدید کند. هیچ کجای دنیا چنین روالی وجود ندارد که برگزارکننده مسابقات ادعا کند روش‌های درآمدزایی در اختیار او باشد، چون این حق قانونی باشگاه‌های فوتبال است که از این محل درآمد داشته باشند.
روشن اظهار کرد:

چگونه است که هزینه اجاره استادیوم، هزینه جاری مسابقات و دستمزد مربیان و بازیکنان را باید باشگاه بپردازد و در مقابل درآمد تبلیغات محیطی در اختیار سازمان لیگ باشد؟ اگر باشگاه‌ها با هم اتحاد داشتند و یک هفته مسابقات را تعطیل می‌کردند، آن وقت مشخص می‌شد فدراسیون می‌تواند اینگونه زورگویی کند یا خیر؟
بازیکن سال‌های دور استقلال در واکنش به اظهارات صادق درودگر مبنی بر تهدید مدیران باشگاه استقلال مبنی بر تخلف در اجرای تبلیغات محیطی در جریان بازی استقلال و نساجی، گفت:

درودگر رفیق ماست، اما او چه کاره است که باشگاه استقلال را تهدید کند؟ بر اساس کدام کارنامه مدیریتی و سابقه‌ای درودگر به خودش اجازه می‌دهد یک باشگاه بزرگ را تهدید کند. دوستان اگر قدری عقلانیت به خرج می‌دادند الان وضعیت فوتبال ما این نبود، مسئولان سازمان لیگ دقیقا چه لطفی در حق باشگاه‌های فوتبال کرده‌اند که حالا کار به تهدید آن‌ها رسیده است؟
وی با انتقاد از سیستم مدیریت عزیزی خادم در حوزه فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد:

عزیزی خادم روز‌های اول با شعار تغییر در سطح مدیریت فوتبال وارد کار شد. روز‌های اول همه چیز خوب پیشرفت، اما رفته رفته معضلات بیشتر از موفقیت‌ها شد، شاید او کار‌های خوب نیز انجام داده باشد، اما در سیستم مدیریتی امروز فوتبال متاسفانه چالش‌ها خیلی زیاد شده است. دوستان در فدراسیون فوتبال به جای دخالت در امور باشگاه‌ها بهتر است به فکر پشتیبانی تیم‌های ملی باشند تا موانع موجود بر سر راه تیم‌های ملی برطرف شود.
روشن در بخش پایانی اظهاراتش گفت:

باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس آبروی فوتبال ایران هستند. همانطور که تیم ملی ایران در قاره آسیا یک امنتیاز بزرگ برای فوتبال این قاره است، شما مطمئن باشید هرگز فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا  فوتبال ایران را با محرومیتی مواجه نخواهد کرد، چون اعتبار فوتبال ایران به قدری زیاد است که آن‌ها جرأت حذف فوتبال ملی و باشگاهی را به خودشان نمی‌دهند، اما بالاخره باید ما نیز حرکتی انجام دهیم.
وی خاطرنشان کرد:

باید به فکر اصلاح امور باشیم، وقتی باشگاه‌ها درآمد نداشته باشند، طبیعتا مشکلات افزایش خواهد یافت به همین دلیل بهتر است فدراسیون فوتبال دست از دخالت در امور درآمدزایی باشگاه‌ها بردارد تا تمرکز بیشتری بر حوزه فوتبال ملی داشته باشد و خطرات احتمالی از روی سر نمایندگان باشگاهی و فوتبال ملی برداشته شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.