جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰

مسعود شجاعی: باید طارمی را به تیم ملی برگردانیم/ به من و اشکان دژاگه بی احترامی شد

مسعود شجاعی: باید طارمی را به تیم ملی برگردانیم/ به من و اشکان دژاگه بی احترامی شد

مسعود شجاعی کاپیتان باسابقه تیم نساجی مازندران در خصوص انگیزه اش برای بازگشتن به تیم ملی گفت.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از همشهری ورزشی، مصاحبه مسعود شجاعی را می خوانید:

در مورد وضعیت تیم نساجی در 5 هفته گذشته و همچنین آینده این تیم در لیگ امسال برای مان بگویید. در کل نظرتان درمورد شرایط لیگ امسال چیست؟

تیم نساجی امسال شرایط خیلی خوبی دارد. با توجه به تمرینات هایی که انجام دادیم و تاکتیکی که مربیان اتخاذ کردند و سیستمی که بازی می کنیم، تا آخر فصل یکی از بهترین فوتبال هایی که ممکن است را در بین تیم های لیگ برتری به نمایش می گذاریم را، مشاهده می کنید و در این 5 هفته هم همین را نشان دادیم. هرچند نتیجه دلخواه مان را کسب نکردیم ولی فکر می کنم کم کم به آن چیزی که می خواهیم دست پیدا می کنیم. در مورد شرایط لیگ امسال هم باید بگویم لیگ خیلی سختی داریم. شرایط تیم ها خیلی به هم نزدیک است و امتیاز گرفتن و بردن در این هفته ها، واقعا سخت شده است. از این بابت فکر می کنم لیگ بیست و یکم یکی از دشوارترین فصل ها باشد.
در 37 سالگی با تیم نساجی قرارداد امضا کردید و گفتید قصد دارید به تیم ملی برگردید در این ارتباط صحبت کنید؟

طعبیتا پوشیدن پیراهن تیم ملی آرزوی هر بازیکنی است. من هم از این قائده مستثنی نیستم .من این شرایط را برای مدت های طولانی تجربه کردم و سال های زیادی ملی پوش بودم. اما حالا یکی - دوسال به تشخیص کادرفنی جدید تیم ملی از تیم دور بودم ولی همه تلاشم را می کنم که اگر بتوانم کمکی کنم، حتما در خدمت تیم ملی کشورمان باشم. بیشتر تمرکزم روی نساجی، تمرینات و بازی های تیمم است وی می خواهم روز به روز بهتر شوم. همانطور که گفتم آرزوی هر بازیکنی است که به تیم ملی کشورش کمک کند اگر هم نشد که همچنان برای تیم ملی آرزوی موفقیت می کنم.
اینکه گفته می شود شما به تیم ملی بر می گردید، جدی گرفته نمی شود اما در فوتبال دنیا شاهد چنین اتفاقاتی هستیم. دنی آلوز در 39 سالگی به بارسلونا برمی گردد، نظر خودتان چیست؟

من خیلی به نظر بقیه توجه نمی کنم و کار خودم را انجام می دهم. هر کسی آزاد است و می تواند نظر خودش را بگوید. من صد در صد از نظرات مثبت انرژی می گیرم و خیلی به نظرات منفی توجه نمی کنم. آن چیزی که فکر می کنم درست است و من را به هدفم می رساند را انجام می دهم.
نظرتان در مورد شرایط تیم ملی چیست؟ انتقادات بسیاری به اسکوچیچ، کیفیت فنی و سبک بازی تیم ملی وجود دارد. نظر شما چیست؟

اجازه بدهید در مورد شرایط تیم ملی و اینکه حالا انتقاداتی در مورد مربی تیم ملی می شود، نظری ندهم. مربیان و کارشناسان بهتر در این مورد نظر می دهند. نتایج تیم ملی تا الان خوب بوده و به نتایج نمی شود ایرادی گرفت حالا اینکه از نظر فنی چه مشکلاتی است حتما دوستان کارشناس و مربیانی هستند که صاحب نظر و سبک هستند و می توانند در این مورد نظر بدهند.
اینکه الان بازیکنان تیم ملی درباره پاداش ها و لباس های تیم ملی اعتراض می کنند اما در گذشته کی روش سپر بازیکنان می شد، صحبت می کنید؟

چیز جدیدی نیست و ما همیشه با این مشکلات که در فوتبال حرفه ای مسائل پیش پا افتاده ای است، درگیر بودیم. فوتبال ایران سال های سال است با زمین خوب، لباس مناسب، امکانات مناسب و استاندارد درگیر است و متاسفانه نمی دانم چرا این مسائل حل نمی شود. مطمئنا حل این مشکلات یک اراده قوی و توجه مسئولین را می خواهد که تا الان این چنین نبوده و ما می بینیم در رده باشگاهی هم تک و توک باشگاه هایی هستند که این شرایط را فراهم کردند ولی در فوتبال حرفه ای حتی در همین کشورهای اطراف خودمان هم نگاه کنیم با اینکه فوتبال شان در این چند سال گذشته از خود ما هم عقب تر بوده ولی هیچ وقت در مورد این مسائل (امکانات) مشکلاتی نداشتند و همان طور که گفتم این مسائل خیلی پیش پا افتاده و خیلی پایه ای است. فکر می کنم اولین چیزی که باید فراهم باشد همین امکانات ابتدایی است تا فوتبالیست بخواهد همه تمرکزش را در زمین بگذارد و بازدهی بالایی داشته باشد. فقط در شرایطی که این امکانات ابتدایی را برای بازیکن فراهم کنیم، می توانیم کیفیت خوب را از او طلب کنیم. ضمن اینکه این مسائل شامل مربی هم می شود.
طارمی بازیکن کلیدی ماست اما اسکوچیچ به دلیل مسائل غیر فنی او را دعوت نکرد. نظر شما در این باره چیست؟

این مسائل قبلا هم رخ داده و باید تاکید کنم تیم ملی متعلق به همه است و مسائل شخصی را نباید دخیل کنیم. برخی مواقع اختلاف نظر بین مربی و بازیکن پیش می آید. بعضی مواقع هم شاهد بودیم که بین رییس فدراسیون با مربی و یا بازیکن اختلاف نظر هایی وجود داشت. باید در نهایت یک چاره ای بیندیشم و راه حلی پیدا کنیم که به تیم ملی مان ضربه نخورد. در حال حاضر مهدی طارمی یکی از آماده ترین و بهترین بازیکنان مان است و باید تدبیری اندیشیده شود که مهدی هرچه سریع تر به تیم ملی برگردد و مشکلات حل شود. سو تفاهم ین اسکوچیچ و طارمی حل شدنی است و مساله بزرگی نیست. ضمن اینکه هم ما به مهدی احتیاج داریم و هم مهدی به تیم ملی احتیاج دارد. چراکه مسلما بازیکنی که در تیم ملی بازی می کند، جایگاه خیلی بالاتری را در اروپا دارد و بیشتر دیده می شود و من امیدوارم زودتر این اتفاق بیفتد و مهدی در اردوی بعدی تیم ملی حضور داشته باشد.
خودتان و اشکان دژاگه به یکباره از تیم ملی کنار گذاشته شدید و اشکان از اینکه حتی یک تماس با او گرفته نشد، گلایه داشت. نظر شما چیست و آیا شما هم از این نوع برخورد ناراحت هستید؟

از هیچ کسی توقع ندارم. همانطور که قبلا در یکی از مصاحبه هایم گفتم این تیم ملی متعلق به همه است و ما این پیراهن را می پوشیم و سعی می کنیم در زمانی که این پیراهن بر تن مان است، بهترین عملکرد را برای کشورمان داشته باشیم و برای ایران افتخارآفرینی کنیم. البته ممکن است برای برخی مثل اشکان دلخوری پیش بیاد، به هرحال اشکان دژاگه بازیکن بزرگ و با کیفیتی است. او یکی از بهترین دورگه هایی بود که برای تیم ملی مان بازی کرد. اشکان از نظر فنی و اخلاقی بی نظیر است. طبیعی است بعد از این همه کمکی که به تیم ملی کردیم، ناراحت شویم. ما در خدمت تیم ملی بودیم و باید برحسب احترام با ما برخورد می شد. این رفتار در همه دنیا متداول است و فقط مختص به فرهنگ یا کشور ما نیست. معمولا اگر نمی خواهند بازیکنی را دعوت کنند، به خصوص اگر بازیکن با تجربه یا قدیمی باشد، به رسم احترام یک تماس می گیرند و به او اطلاع می دهند ولی متاسفانه اینجا این اتفاق نیفتاد ولی به شخصه من هیچ توقعی از کسی ندارم. وقتی توقعات از اطرافیان تان و از ادم های که از آنها انتظار دارید زیاد باشد و آن توقعات برآورده نشود، زندگی خیلی سخت تر می شود.
شما دوران بلند مدتی را در تیم ملی داشتید و زیر نظر برانکو، قلعه نویی، علی دایی، افشین قطبی، کی روش و ویلموتس بازی کردید. چه تفاوت هایی بین این مربیان است؟

نتایجی که رقم می خورد، تفاوت ها را رقم می زند. به قول معروف عملکردی که تیم ملی در دوران هر کدام از این مربیان داشته بازگوی همه چیز است و شما می توانید به تاریخ رجوع کنید. فکر می کنم گذر زمان بهترین قاضی برای عملکرد این مربیان است. ولی من از همه این مربیان استفاده کردم و از کار کردن با آنها لذت بردم. سعی کردم از همه مربیان یاد بگیرم ولی همانطور که گفتم نتایج آنها بیانگر همه چیز است.
نظرتان درباره بازی با استقلال چیست؟

ما خیلی فوتبال روان و بروزی بازی می کنیم ولی نتیجه برای ما دلخواه نبوده است. مطمئنا کسب پیروزی، نتیجه دلخواه هر تیمی است و ما هم دوست داشتیم در بازی مقابل استقلال برنده باشیم و همانطور که دیدید موقعیت های زیادی هم داشتیم. همچنین استقلال هم موقعیت هایی داشت. استقلال تیم بسیار بزرگ و با کیفیتی است ولی من فکر می کنم در 5 بازی گذشته همانند این بازی نشان دادیم که خیلی تیم با کیفیتی هستیم و حرف های زیادی برای گفتن داریم. ان شاءالله در ادامه راه اگر استحقاقش را داشته باشیم می توانیم این پتانسیل را نشان دهیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.