چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

ایلکای گوندوغان: نهایت تلاشم را می کنم تا دوباره به فینال لیگ قهرمانان برسم

ایلکای گوندوغان: نهایت تلاشم را می کنم تا دوباره به فینال لیگ قهرمانان برسم

ایلکای گوندوعان، هافبک آلمانی منچسترسیتی همراه با پپ گواردیولا در کنفرانس خبری پیش از بازی مقابل پاری سن ژرمن در لیگ قهرمانان اروپا حاضر شد و در مورد این دیدار صحبت کرد.

 به گزارش ایران ورزشی، ایلکای گوندوعان در این کنفرانس خبری گفت:

فکر می کنم فینال لیگ قهرمانان سال گذشته هنوز در ذهن ماست و به ما انگیزه می دهد، حتی اگر به آن نیازی نباشد. وقتی در یک فینال بازی کرده اید، همیشه می خواهید به عقب بازگردید و دوباره آن را تکرار کنید. فکر می کنم در بازی فردا شب، بزرگ ترین چالش برای هر دو تیم این است که هر دو سرمربی یکدیگر را به خوبی می شناسند. متاسفانه پوچتینو در گذشته و همچنین در بازی های مهم، چندین بار موفق به شکست دادن ما شده است. این واقعاً به سود ما نیست.
همه چیز به روش بازی ما، نحوه کنترل مالکیت، موقعیت سازی و نگرش ما بستگی دارد. شکی ندارم که اگر این کار را به بهترین شکل ممکن و با صبوری انجام دهیم، بازی بسیار خوبی انجام خواهیم داد و سه امتیاز را کسب خواهیم کرد. من نهایت تلاشم را می کنم تا دوباره به فینال لیگ قهرمانان برسم، حالا یا امسال یا سال دیگر. همه چیز در مورد این است که تا ان جایی که ممکن است پیش برویم و با ترکیبی از کمی شانس، کیفیت مناسب و بازیکنان چنین چیزی ممکن است. ما می توانیم آن را انجام دهیم، این باید هدف ما باشد. بی صبرانه منتظر این بازی هستیم. این که بتوانی در چنین بازی هایی به میدان بروی و ببینی که چه عملکردی مقابل چنین رقبایی دارید، لذت بخش است.
عملکرد وراتی در بازی رفت؟ او بازی فوق العاده ای انجام داد. متاسفانه من در بازی رفت به خاطر مصدومیت قادر به همراهی تیم نبودم اما بازی را از خانه تماشا کردم و کاملاً موافقم که عملکرد او عالی بود. او حتی یک توپ هم از دست نداد. بازیکنان آکادمی منچسترسیتی؟ آن ها روز به روز مهم تر می شوند. کول پالمر چندین بازی در تیم اصلی انجام داده، جیمز مک آتی هم همین طور. فیل فودن بهترین مثال از آکادمی است. وقتی آن ها صبور و تشنه بهتر شدن و وفق پیدا کردن هستند، آینده درخشانی دارند.
فکر می کنم ما به خوبی به بازی کردن بدون مهاجم نوک عادت کرده و سازگار شده ایم. تجربه ما از فصل گذشته نشان می دهد با این شرایط سازگاری پیدا کرده ایم. این چیزی نیست که هر بازی به آن فکر کنم. بازیکنانی مانند من که نقش هافبکی هجومی را ایفا می کنند، به داخل محوطه جریمه رقیب نفوذ می کنند تا بیشتر در موقعیت گلزنی قرار بگیرند. احتمالاً علت این که در فصل گذشته من بیشتر از هر وقتی گلزنی کردم، همین است. این فصل نیز شرایط تقریباً مشابه است. وقتی یک مهاجم نوک حقیقی ندارید، باید در مورد حضور بازیکنان در محوطه جریمه آگاه باشید. بازی ما کاملاً انعطاف پذیر است. مهم نیست چه کسی در تیم گلزنی می کند.

فکر می کنم ژائو کانسلو در ماه های اخیر، توانسته اشتباه های فردی اش را کاهش داده و بازده عملکرد خود در موقعیت های انفرادی را بالا ببرد. او به ندرت توپ را از دست می دهد و این طور به نظر می رسد که همیشه راه حلی پیدا می کند. تماشای بازی او واقعاً لذت بخش است. او یک فولبک هجومی است اما در نبردهای تن به تن و موقعیت های یک به یک قوی است. او بازیکنی بسیار مهم و ضروری در تیم است. امیدوارم بتواند همین سطح خود را حفظ کند و در کسب پیروزی های بیشتری در این فصل، به ما کمک کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.