پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

شور هواداران، ریتم دلخواه را به پرسپولیس بازمی‌گرداند

خان‌محمدی: برخلاف جناح چپ در راست پرسپولیس وین‌بک‌های تخصصی ایده‌آلی ندارد

خان‌محمدی: برخلاف جناح چپ در راست پرسپولیس وین‌بک‌های تخصصی ایده‌آلی ندارد
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

حسن خان‌محمدی مدافع سابق پرسپولیس در رابطه با شرایط مدافعان کناری پرسپولیس در لیگ بیست و یکم و شرایط متفاوت سرخ‌پوشان نسبت به فصول قبل مباحث فنی را با ما در میان می‌گذارد و در رابطه با نقش تماشاگران و حضورشان در ورزشگاه بعد از چیزی نزدیک به دو فصل به سؤالات‌مان پاسخ می‌دهد.

به گزارش ایران ورزشی؛ حسن خان‌محمدی مدافع سابق پرسپولیس در رابطه با شرایط مدافعان کناری پرسپولیس در لیگ بیست و یکم و شرایط متفاوت سرخ‌پوشان نسبت به فصول قبل مباحث فنی را با ما در میان می‌گذارد و در رابطه با نقش تماشاگران و حضورشان در ورزشگاه بعد از چیزی نزدیک به دو فصل به سؤالات‌مان پاسخ می‌دهد.

چرا پرسپولیس تا به اینجا نتوانسته در هیچ دیدار خودش کلین‌شیت داشته و مانند فصول قبل بهترین خط دفاعی را در اختیار داشته باشد؟
من فکر می‌کنم پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات خوب کار نکرد و در خط دفاعی بهترین مهره خودش که کنعانی‌زادگان بود را از دست داد، همانطور که قبلاً هم شجاع را به شکل بدی از دست داده بود. در قبال این بازیکنان ما نتوانستیم بازیکنانی در حد دو بازیکن جدا شده جذب کنیم. فرجی مدافع چند پسته پرسپولیس هم برای هماهنگی در ترکیب پرسپولیس به زمان نیاز دارد.
نعمتی و ابراهیمی را به لحاظ فنی چگونه ارزیابی کردید؟
نعمتی و ابراهیمی مدافعان خوبی هستند اما در پرسپولیس و استقلال شرایط نسبت به تیم‌های دیگر واقعاً متفاوت است و به نوعی مانند تیم ملی شرایط متفاوتی را برای بازی کردن به شکل ایده‌آل و نشان دادن توانایی‌های فنی یک بازیکن نیاز دارد.
زمان، مشکل بازیکنان جدید را حل خواهد کرد؟
در پرسپولیس باید همیشه بهترین باشید تا عملکردتان به چشم آید. در این بین بعضی از بازیکنان در کوتاه‌ترین زمان ممکن موفق می‌شوند اما بعضی دیگر حتی در بازه زمانی زیاد هم نمی‌توانند موفق باشند و عملکرد خوبی به لحاظ انفرادی یا در قالب کارهای جمعی داشته باشند.
حرف از دست دادن مهره‌های خوب و جذب نکردن بازیکنان ایده‌آل زدید اما به نوعی باید قبول کنید که شاید شرایط مالی و مدیریتی پرسپولیس برای جذب بازیکنان جدید مدنظر کادر فنی مهیا نبوده.
بله این مسأله که متأسفانه وجود دارد. نمونه‌اش هم از دست دادن شهریار مغانلو بود. بازیکنی که پرسپولیس نتوانست او را حفظ کند اما سپاهان وی را جذب کرد. دقیقاً همه این موارد به مربی بازنمی‌گردد چون در چنین مواردی بحث مالی و مدیریتی است که بخش اصلی موضوع به آن بازمی‌گردد.
در خط دروازه هم دو سنگربان پرسپولیس درخشش لازم را نداشتند، در این خصوص چه صحبتی دارید؟
بله دو دروازه‌بان پرسپولیس شاید تا حدودی اشتباهات فردی داشتند که این مسأله می‌تواند به مسائل ذهنی و برخی مشکلات درون تیمی بازگردد.
منظورتان کمبود مسائل مالی است اما باشگاه تاکنون پرداختی‌های بازیکنان و مطالبات فصل قبل و بخشی از مطالبات این فصل‌شان را پرداخت کرده.
منظور من پرداختی‌ها و مطالبات بازیکنان نیست بلکه مشکلی است که در خصوص کالدرون به وجود آمده و هنوز هم به شکل کامل حل نشده است یا به طور مثال به اندازه باشگاهی مانند گل‌گهر یا یکی دو باشگاه دیگر موجودی نداشتیم و نتوانستیم فصل خوبی را در نقل و انتقالات در مجموع داشته باشیم.
در رابطه با دیدار پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان چه صحبتی به لحاظ فنی دارید؟
این دیدار نمایش دو تیم هجومی فوتبال ایران است و به اعتقاد من با توجه به شناختی که از اندیشه‌های سرمربی صنعت نفت دارم به هیچ‌وجه مساوی نخواهد شد و یک تیم در پایان آن برنده خواهد بود که در این بین شانس پرسپولیس به دلیل در اختیار داشتن کیفیت فنی بالاتر محتمل‌تر است.
به لحاظ بازیکن و شاکله تیمی پرسپولیس، این تیم را در حد و قواره قهرمانی می‌دانید؟
پرسپولیس در ادوار قبلی هم گاهاً پیش آمده که کمبودهایی داشته اما با این وجود خودش را نشان داده و به نوعی شکل تیمی ایده‌آلش را پیدا کرده است. از سوی دیگر پرسپولیس همیشه خطرناک است و به هر حال با حل بعضی مشکلات توانسته بهترین عنوان ممکن و حتی قهرمانی را کسب کند. به همین دلیل باید در خصوص پرسپولیس این فصل صبورتر بود و به تیم فرصت بیشتری داد.
حضور تماشاگر پرسپولیس بعد از چیزی نزدیک به دو فصل چقدر در دیدار مقابل صنعت نفت تأثیر خواهد داشت؟
پرسپولیس پرهوادارترین تیم ایران است و به نوعی خیلی به طرفداران خودش وابسته است. من حضور تماشاگر پرسپولیس را به فال نیک می‌گیرم و اعتقاد دارم با شور تماشاگران، پرسپولیس نمایش بهتر و روان‌تری را ارائه داده و با حضور آنها زودتر و بهتر به ریتم خوب خودش بازمی‌گردد و قدرت بیشتری برای پیروزی و برد پیدا خواهد کرد.
در رابطه با تغییر سیستم پرسپولیس از سیستم چهار دفاعه به سه دفاعه چه نظری دارید؟
زمانی می‌توانید با چهار دفاع بازی کنید که دو مدافع کناری خوب داشته باشید. در این بین امیری در دفاع چپ بازیکن ایده‌آلی است اما در سمت راست این توازن به شکل ایده‌آل وجود ندارد. البته این به آن معنی نیست که سیامک و مهدی بازیکنان ضعیفی هستند اما دفاع کلاسیک شکل خاصی از بازی را طلب می‌کند که شاید دو مدافع راست پرسپولیس به آن شکل کامل در سیستم چهار دفاعه در شرایط ایده‌آلی قرار ندارند.
در رابطه با سیستم سه دفاعه توضیح ندادید؟
در آنجا به وین‌بک‌هایی نیاز است که به شکل کامل بتوانند کار در این پست خاص را انجام دهند و در این روش هم پرسپولیس ابزارش در پست وین‌بک‌های تخصصی چندان ایده‌آل نیست.
دو بازیکن جدید جذب شده تاجیکستانی را به لحاظ فنی در حد پرسپولیس و بازیکنانی گره‌گشا می‌دانید؟
بازی دو بازیکن جدید خارجی پرسپولیس را دیده‌ام. آنها بازیکنانی رو به جلو هستند که در حرکت خوب عمل کرده و خوب ضربه می‌زنند و در سانتر هم موفق هستند. دو بازیکنی که به کار پرسپولیس می‌آیند و قادرند که در پرسپولیس مثمر‌ثمر واقع شوند.
در خط حمله فکر می‌کنید پرسپولیس به مهاجم جدید نیاز دارد؟
حتماً پرسپولیس به جذب بازیکن در پست خط حمله بعد از دست دادن شهریار مغانلو نیاز دارد. در واقع پرسپولیس به مهاجمی سر زن و قدرتی نیاز دارد و خلأ آن در خط حمله پرسپولس به چشم می‌خورد. در خط حمله پرسپولیس آل‌کثیر و عبدی تقریباً خصوصیات فنی مشابهی روی زمین و توپ‌های هوایی دارند، به همین دلیل هم باید مهاجمی با شکل بازی متفاوت جذب پرسپولیس شود.
حامد پاکدل چنین خصوصیاتی را که تشریح کردید ندارد؟
حامد پاکدل مهاجم بدی نیست اما همانطور که گفتم پرسپولیس در حال حاضر به مهاجمی با شاخصه‌های فنی دیگر نیاز دارد و به نظرم حضورش هم برای قدرت بیشتر در گلزنی نیاز است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.