سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

دومین گزارش اختصاصی ایران ورزشی از پرسپولیس در دوحه

اینجا هیچ چراغی قرمز نیست!

اینجا هیچ چراغی قرمز نیست!

محمدقراگزلو /شرایط هتل محل اقامت پرسپولیس اصلاً جالب نیست و تقریباً صدای همه در آمده اما با نزدیک شدن به بازی با التعاون باید روی این مسابقه تمرکز کرد و حواس‌ها به حریف سعودی باشد.

چرا هیچ کس از فدراسیون نیست؟

کادر فنی پرسپولیس و مدیریت تیم هر چه از مشکلات ناله کنند صدای‌شان به جایی نخواهد رسید چراکه نمایندگان ‌ای‌اف‌سی می‌گویند هر مشکلی دارید باید از طریق نماینده فدراسیون به ما منتقل کنید. در عین حال حتی یک نفر از فدراسیون همراه تیم‌های ایرانی نیست و به نظر می‌رسد فدراسیون نمایندگان فوتبال ایران را در دوحه به امان خدا رها کرده و در حالی که باید هر روز درصدد رفع مشکلات‌شان باشد و زمینه موفقیت و نتایج مثبت در مسابقات پیش‌رو را فراهم کند حتی یک نفر هم به قطر نفرستاده که صدای اعتراض تیم‌های ایرانی را بشنود و کار مثبتی انجام دهد.

 
مشکل سالن ورزشی حل شد
مظاهر رحیم‌پور مربی بدنساز پرسپولیس هر روز صبح تعدادی از بازیکنان پرسپولیس را به سالن وزنه هتل می‌برد که طبیعتاً گرفتن زمان مناسب حضور در این سالن با توجه به اینکه 6 تیم در هتل کوچک «دوسیت» مستقر شده‌اند کار راحتی نیست. دیروز اما این مشکل برای پرسپولیس حل شد و مسئولان پرسپولیس با رایزنی‌های لازم و اعلام اینکه اساساً تیم وقت‌شناسی هستند قول دادند سر وقت در سالن حاضر می‌شوند و سر وقت هم خارج خواهند شد که همین مسأله باعث شد بدون مشکل وارد سالن شده و از امکاناتی که البته محدود هم هست استفاده کنند.
 
فقط شجاعی نمی‌رسد
برخی بازیکنان که قرار است شرایط بدنی‌شان به سایر اعضای تیم برسد هر روز همراه با مربی بدنساز تیم به سالن وزنه می‌روند و تمرین می‌کنند. عیسی آل‌کثیر، علی شجاعی، بشار رسن و آرمان رمضانی از جمله این نفرات هستند که از این جمع علی شجاعی با توجه به شرایطی که دارد تا روز بازی با التعاون آماده نخواهد شد و بعید نیست از لیست بیرون بماند. از طرفی پرسپولیس با 24 بازیکن به دوحه رفته که از این جمع دو نفر در لیست نخواهند بود که به احتمال فراوان یکی از آنها امیرحسین بیات گلر جوان تیم و آن یکی شاید آریا برزگر باشد. یعنی شاید شجاعی با وجود آمادگی در لیست قرار بگیرد. بشار رسن هم با وجود اینکه دیر به تمرینات اضافه شد اما تیپ بدنی‌اش به گونه‌ای است که زود آماده می‌شود. بشار دیروز هم وزنه زد و کار بدنی انجام داد اما شرایط بدنی‌اش نسبت به نفرات تازه‌وارد بهتر است. در عین حال از بین نفرات تازه‌وارد احسان پهلوان، سعید آقایی و میلاد سرلک شرایط بدنی خیلی خوبی دارند و می‌توانند در ترکیب قرار بگیرند.
 
 رطوبت بالا در استادیوم جام‌جهانی
مربیان پرسپولیس می‌گویند درصد رطوبت هوا در دوحه آنقدر بالاست که اگر 10 دقیقه یک جا بایستید تمام بدن‌تان خیس عرق می‌شود چه رسد به اینکه بخواهید تمرین کنید. همین مسأله باعث شد تمرینات پرسپولیس در دوحه سبک باشد و به آیتم‌هایی مثل تمرین ضربات ایستگاهی محدود شود. مهم‌ترین و اصلی‌ترین تمرین پرسپولیس شنبه شب برگزار شد و تمرینات عصر دیروز و عصر امروز بسیار سبک بوده و هست تا تیم آماده مسابقه شود. پرسپولیسی‌ها تا شب قبل از بازی ورزشگاه تازه تأسیس education را نخواهند دید و امشب می‌توانند تنها با کیفیت چمن و ابعاد زمین آشنا شوند که چندان به دردشان نخواهد خورد چرا که اجازه تمرین در این زمین را ندارند. از طرفی مسأله رطوبت در این ورزشگاه شیک و مدرن هم وجود خواهد داشت چرا که با وجود تنظیم دما روی یک عدد مناسب اما رطوبت سر جای خود باقی است و کار را تا حدودی سخت می‌کند.
 
بازیکنان محبوس در اتاق‌های یکنفره
از آنجایی که جواب تست کرونای 9 نفر از اعضای تیم پرسپولیس تا دیروز به این تیم اعلام نشده بود اعضای تیم همچنان حق ترک هتل را نداشتند که البته این قانون در قبال همه تیم‌ها هم وجود داشت. در چنین شرایطی بازیکنان پرسپولیس که بیشتر در اتاق‌های تکنفره مستقر شده‌اند بیشتر زمان حضورشان در هتل را در اتاق‌های‌شان استراحت می‌کنند و هیچ تفریح دیگری ندارند. این مسأله از نظر کادر فنی هم مثبت است هم منفی چرا که بازیکنان بیشتر استراحت می‌کنند اما از یکسو محبوس شدن در یک اتاق طی ساعات طولانی آنها را از نظر روانی خسته می‌کند.
 
شرایط غبطه‌برانگیز السد در هتل وسترن
پرسپولیسی‌ها می‌گویند در قطر امکانات فوق‌العاده است اما در اختیار آنها قرار نگرفته است. مثلاً عربستانی‌ها از جمله التعاون حریف فرداشب پرسپولیس همراه با یک تیم عربستانی دیگر به یک هتل رفته اما در هتل دوسیت 6 تیم کنار هم می‌لولند. خود قطری‌ها هم خیلی امیدوارند بعد از ناکامی چند سال اخیر السد و الدحیل با تمام ریخت و پاش‌های‌شان مثل جام ملت‌ها، جام قهرمانی را در دوحه نگه دارند. از این رو بهترین امکانات در اختیار تیم‌های میزبان است. برای مثال السد درست روبه‌روی هتل پرسپولیس در هتل وسترن مستقر شده که هتل فوق‌العاده مجهز و پر امکاناتی است و پرسپولیسی‌ها به شرایط این تیم غبطه می‌خورند.
 
وقتی چراغ‌ها سبز می‌شوند
با وجود مشکلاتی که در هتل وجود دارد شرایط رفت و آمدها و جابه‌جایی‌ها در دوحه فوق‌العاده است. از هتل محل اقامت پرسپولیس تا زمین تمرین این تیم 13 دقیقه فاصله است. مثل هر تیم دیگری دو دستگاه اتوبوس در اختیار پرسپولیس قرار گرفته و لوگوی سرخ باشگاه روی آن خودنمایی می‌کند. هر بار برای رفتن سر تمرین بازیکنان و اعضای تیم با فاصله‌های اجتماعی تعیین شده روی صندلی‌های‌شان می‌نشینند و خیلی سریع به محل تمرین می‌رسند چرا که برای اتوبوس‌های تیم‌های حاضر در این مسابقات هیچ چراغی قرمز نیست و پلیس با هماهنگی‌های لازم کاری کرده تا تیم‌ها در سطح شهر معطل نشوند و بدون ترافیک به مقصد برسند. زمین تمرین پرسپولیس هم که متعلق به دانشگاه دوحه است شرایط قابل قبولی دارد. چمن این زمین تمرینی آنقدر کوتاه است که بازیکنان و مربیان را یاد چمن‌های مصنوعی می‌اندازد. کیفیت این چمن بسیار خوب است و سرعت توپ روی آن بسیار بالاست.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.