دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

فیگو: پروژه سوپر لیگ مرده است

فیگو: پروژه سوپر لیگ مرده است

ستاره سابق دنیای فوتبال، فکر نمی کند که شانسی که برای تشکیل سوپر لیگ اروپا وجود داشته باشد.

به گزارش ایران ورزشی؛  لوئیس فیگو که در سالیان اخیر به عنوان مشاور برای یوفا فعالیت می کند، در جریان یک جشن، در مورد مسائل متفاوتی از فوتبال امروز صحبت کرد. سوپر لیگ اروپا، موضوع اصلی مورد بحث او بود:

سوپر لیگ مرده است. فکر می کنم آن ها برای بازگشت یک چیز از دست رفته تلاش می کنند. لیگ قهرمانان اروپا، رقابتی است که از ۷۰ سال قبل آغاز شده و منطقی است که در کنار جامعه و فوتبال ارتقا یابد. تعجب آور است که باشگاه هایی که عضو اتحادیه باشگاه ها هستند و با فرمت جدید چمپیونز لیگ موافقت کرده بودند، به شکل مخفیانه برای تشکیل سوپر لیگ متحد شدند.
یوفا در مقابل هیچ باشگاهی نیست، آن ها تیمی را از رقابت ها خارج نکردند. آن باشگاه ها تلاش کردند که رقابتی را برای سود آوری ۲۰ باشگاه بسازند، منطقی است که سایر باشگاه ها و به طور کلی، جهان فوتبال با آن مخالفت کنند.
فیگو در خصوص بازی امشب رئال مادرید-شریف مولداوی و شرایط این فصل لیگ قهرمانان اروپا گفت:

مسابقات لیگ قهرمانان همواره پیچیده هستند. این بهترین رقابت در سطح باشگاهی است و امکان صعود یا حتی صدرنشینی شریف وجود دارد. حالا آن ها به عنوان شگفتی ساز بازی ها شناخته می شوند. شرایط رئال مادرید هم خوب است. آن ها یکی از مدعیان قهرمانی لالیگا هستند. برای چمپیونز لیگ، بایرن مونیخ را بیشتر از دیگر تیم ها میپسندم؛ بازیکنان بزرگی دارند و خوب بازی می کنند.
برنده توپ طلای ۲۰۰۰، در مورد مدعیان کسب توپ طلا در سال ۲۰۲۱ چنین نظری دارد:

فکر می کنم لواندوفسکی شایسته کسب توپ طلای سال گذشته بود. او امسال هم جز کسانی بوده که لایق این عنوان است؛ در کنار مدعیان همیشگی یعنی مسی و کریستیانو ... بنزما هم عملکردی در حد کسب این جایزه داشته است.
فیگو از شرایط بارسلونا پس از شروع کار ژاوی هم صحبت کرد:

او تازه از راه رسیده. بازی دیشب را دیدم و به نظرم بارسلونا فوتبال خوبی بازی کرد. اما فکر می کنم که تیم او نیاز به بازیکنان سطح بالایی دارد که بتوانند تفاوت ها را رقم بزنند. باید منتظر بمانیم، ژاوی با ورودش شور و شوق زیادی ایجاد کرده است و خواهیم دید که می تواند تا کجا پیش برود.
پس از اخراج سولسشر، انتقاد هایی از رونالدو بابت نقشش در تیم به وجود آمد. ستاره سابق تیم ملی پرتغال، به دفاع از عملکرد هم تیمی سابقش پرداخت:

کریستیانو بهترین است. این صحبت ها مزخرف هستند. سولسشر به دلیل نتایجش و به دلیل ناتوانی در ارائه عملکردی که مدیران از او می خواستند اخراج شد. تا اینجای فصل، کریستیانو یکی از بهترین ها از نظر عملکرد و گلزنی بوده است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.