شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

مجتبی لطفی: توان جنگیدن با ناداوری را نداریم!

مجتبی لطفی: توان جنگیدن با ناداوری را نداریم!

بازیکن تیم نفت مسجدسلیمان بیان کرد مردم این شهر با مرام و با معرفت هستند، اینجا خبری از تهدید جانی نیست.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فارس، مجتبی لطفی در مورد شکست تیم نفت مسجدسلیمان مقابل مس رفسنجان گفت:

همه چیز به ضرر ما است. مسائل مالی حل می‌شوند اما چیزی که گریبانگیر ما شده مسائل بچه‌گانه داوری است و نمی‌دانم تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.
وی افزود:

هر دو تیم بازی جانداری را به نمایش گذاشتند و مسابقه روال عادی داشت اما هرچه از زمان بازی می‌گذشت، داوری تاثیرات منفی خودش را روی بازی می‌گذاشت. در نهایت آن پنالتی بچه‌گانه را گرفت و باعث شد بازی به طور کلی از دستش خارج شود.

مدافع نفت مسجدسلیمان در مورد خطای هندی که داور از او گرفت، عنوان کرد:

در فاصله 20-15 سانتی‌متری توپ به دست من خورد. به سرمربی مس رفسنجان هم گفتم اصلا توپ به دست من خورد، در این فاصله خیلی کم کجای دنیا چنین هندی می‌گیرند؟ بازی پرسپولیس مقابل صنعت نفت هنوز بازی تمام نشده، چند فیلم از صحنه‌ای که روی مهدی ترابی خطا شد منتشر کردند. چون امکانات در تهران وجود دارد. متاسفانه ما یک دوربین داریم و بعد از بازی هم نیم ساعت طول می‌کشد تا خلاصه بازی منتشر شود.
وی افزود:

وقتی خلاصه بازی بیرون آمد علیرغم اینکه خیلی کیفیت تصویر پایین است، صحنه را تا جاییکه می‌توانستنم نگاه کردم. فاصله من و بازیکن مس رفسنجان را ببینید. کاملا تنه به تنه هستیم. برای پریدن هم به هرحال هرکسی ممکن است از دست خودش برای بلند شدن کمک بگیرد. بعد از اعلام پنالتی به داور گفتم بازی را خراب می‌کنی، او گفت می‌خواهی تو را اخراج کنم؟ باعث شدی به من فحاشی کنند. گفتم حتما کاری کرده‌ای که به شما فحش می‌دهند. من که دوست ندارم به شما فحاشی کنند.
لطفی تصریح کرد:

یک پنالتی صددرصد هم برای ما نگرفت. فراز کمالوند به داور گفت مگر ویبره نداری که به شما اطلاع بدهند؟ داور هم به او کارت قرمز داد. مگر فحش داد یا بی احترامی کرد که کارت قرمز می‌دهی؟ ما پول و امکانات نداریم اما شرف که داریم. زحمت می‌کشیم و با تمام کم و کاستی‌ها برای شادی هواداران تلاش می‌کنیم. هفته پیش هم کارشناسان گفتند پنالتی نبود. چه کسی از نفت مسجدسلیمان عذرخواهی کرد؟
مدافع نفت مسجد سلیمان با اشاره به مشکلات این تیم گفت:

یک جمله یاد گرفته‌اند؛ می‌گویند جامعه داوری مظلوم است و باید حمایت شود. ما مظلوم نیستیم؟ احتیاج به حمایت نداریم؟ بیایید ببینید کجا زندگی می‌کنیم. با وجود تمام مشکلات، می‌جنگیم. کمالوند از یک طرف باید به دنبال حل مسائل مالی باشد و از یک طرف باید به دنبال فراهم کردن امکانات و زمین تمرین باشد. روی تنها چیزی که تمرکز ندارد مسائل فنیست. از یک نفر آدم چقدر می‌توان انتظار داشت؟ در میان این همه دردسر و مشکلات، حق ما را هم می‌خورند. چه چیزی از ما می‌ماند؟ در بازی قبلی حداقل می‌توانستیم یک امتیاز بگیریم. در این بازی هم این اتفاق افتاد و سه امتیاز برداشتند و به خانه‌شان بردند.
لطفی افزود:

اگر همین دو امتیاز را داشتیم الان 7امتیازی و در میانه جدول بودیم. تا چه زمانی قرار است این اتفاقات بیفتند؟ اگر مسائل فنی باشد می‌گوییم می‌رویم نقاط ضعفمان را برطرف می‌کنیم و بیشتر زحمت می‌کشیم ولی با این شرایط توان نداریم. یک تیم ضعیف از نظر روابط هستیم. وقتی این اتفاقات می‌افتد به ما حق نمی‌دهید که در مورد حرف‌های وحید صالحی(داور فوتبال که در برنامه تلویزیونی از مسائلی مانند دلالی و جریانات مافیایی در داوری صحبت کرد) فکر کنیم؟ مخاطبی که تلویزیون را نگاه می‌کند آیا با خودش فکر نمی‌کند؟ به اندازه کافی تیم‌مان مشکل دارد. توان و اعصاب این را نداریم که با ناداوری‌ها هم بجنگیم.
بازیکن نفت مسجدسلیمان در خصوص اینکه اگر این پنالتی گرفته نمی‌شد، نتیجه عادلانه چه بود، گفت:

من برای تیم مس رفسنجان احترام زیادی قائلم. تیم متمولی هستند که بازیکنان خیلی خوبی هم گرفته‌اند ولی اگر این پنالتی گرفته نمی‌شد و جریان بازی به سمتی نمی‌رفت که دو تیم احساسی عمل کنند، یک بازی منطقی را می‌دیدیم. آن‌ها بیرون از خانه بازی می‌کردند و نگاهی به ضدحمله‌ها داشتند. ما هم در خانه بودیم، می‌توانستیم فشار ایجاد کنیم و حتی به برد برسیم. تا قبل از اینکه داور این دسته گل را به آب بدهد، بازی پایاپای و بیشتر جنگِ میانه میدان بود. نتیجه تساوی می‌توانست عادلانه باشد.
وی در مورد اینکه گفته می‌شود داور در مسجدسلیمان تهدید جانی شده، گفت:

همه این حرف‌ها شایعه است. هرکجای ایران وقتی تا این حد واضح و مبرهن سر یک تیم را ببرند، طبیعیست که واکنش نشان بدهند. تنها دلخوشی مردم محروم این شهر، همین فوتبال است. اگر همین را هم بخواهند از آن‌ها دریغ کنند طبیعیست که واکنش نشان بدهند ولی اینکه بخواهند تهدید جانی کنند اصلا صحت ندارد. برخلاف تصوری که جا افتاده، اصلا چنین خبرهایی در مسجدسلیمان نیست. مردم اینجا بسیار با مرام و با معرفت هستند اما از حق خودشان هم کوتاه نمی‌آیند.
لطفی در خصوص مسائل مالی نفت مسجدسلیمان اظهار داشت:

متاسفانه مسائل مالی تاثیر خیلی زیادی روی تیم و نتایج گذاشته، ولی واقعا جا دارد به نمایندگی از بچه‌های تیم، از فراز کمالوند خیلی تشکر کنم. دغدغه او این بود که به بچه ها پول برسد. او باید پولش را خیلی وقت پیش می‌گرفت اما هنوز نگرفته، ترجیح داد مسائل مالی بازیکنان برطرف شود. با تمام این مشکلات، مسائل مالی هم برطرف می‌شوند. قول داده‌اند که امروز حدود30درصد پرداختی داشته باشند که با روحیه مضاعف به مصاف این تیم برویم. این هم به خاطر پیگیری‌های کمالوند بود وگرنه فکر نمی‌کنم حالاحالاها به پول می‌رسیدیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.