دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹


در گفت و گو با ایران ورزشی:

آرفی: برهانی چرا قبل از شروع بازی‌ها نگفت قهرمانی ارزش ندارد؟

آرفی: برهانی چرا قبل از شروع بازی‌ها نگفت قهرمانی ارزش ندارد؟

«دو سال و نیم است دخترم را ندیده‌ام. مشکل مالیات بدبختم کرده. استقلالی‌ها چرا فلافل خوردند تا کرونا بگیرند؟» جدیدترین صحبت های آرفی در گفت و گو با ایران ورزشی.

محمد قراگزلو/اسم اشپیتیم آرفی اخیرا با خبر توافق برای حل مشکل مالیاتی‌اش به صدر اخبار مربوط به این باشگاه برگشت اما واقعیت این است که هنوز این ماجرا حل نشده و داستان تلخی برای این بازیکن به وجود آورده است.آرفی که فارسی را فوق‌العاده شیرین و روان صحبت می‌کند و حالا دیگر کاملا یک ایرانی فارسی زبان شده می‌گوید با اینکه در ایران زندگی می‌کند،دوست دارد برای دیدن اعضای خانواده‌اش به آلمان برود اما مدت‌هاست به خاطر این مشکل ممنوع‌الخروج است.مساله مالیات و مشکلاتی که در این خصوص باریش درست شده البته تنها بخشی از حرف‌‌های اوست.آرفی درباره کرونا، فوتبال، کرونایی‌های فوتبال ایران، کری‌های استقلالی‌ها و آنچه درباره قهرمانی‌های پرسپولیس گفته می‌شود با صراحت لهجه خاصی حرف زده که خواندن این گفت و گو را برایتان جذاب خواهد کرد.

اشپیتیم آرفی با اینکه یک خارجی با فرهنگی متفاوت است اما تعصب خاصی نسبت به پرسپولیس دارد و نسبت به صحبت های اخیر آرش برهانی و کسانی که قهرمانی و موفقیت پرسپولیس را لوث کردند بسیار عصبانی است. او در گفت و گو با ایران ورزشی صحبت های جالبی را مطرح کرده که بخشی از آن را می خوانید:« طرفداران تیم‌های دیگر باید یک چیزی را قبول کنند. حالا می‌گویند من پرسپولیسی هستم که این حرف را می‌زنم اما آن زمان که استقلال دوبار پشت سر هم قهرمان شد همه می‌گفتند بارک‌الله حق‌شان بود اما الان می‌گویند دولت پرسپولیس را قهرمان می کند؟اصلا آن موقع که قلعه‌نویی در سپاهان بود و سه بار قهرمان شدند کسی حرفی زد؟ ورزشکار باید فیرپلی داشته باشد.نگویند تیم حکومتی و دولتی.مگر اینها در زمین بازی می‌کنند؟پرسپولیس از نظر بازیکن فرق زیادی با فصل قبلش نداشت اما استقلال هم بازیکن گرفت هم مربی. به قول معروف شما در زمین بازی را می‌بری نه در اتاق جلسه.فیرپلی این است که وقتی تیمی قهرمان می‌شود به آن تبریک بگویی،بگویی بارک‌الله که قهرمان شدی.نه حالا پرسپولیس،هر تیمی.آقا باید قبول کنید که این بچه‌ها زحمیت کشیدند که قهرمان شدند».

او همچنین از مدیران باشگاه پرسپولیس نیز شاکی است و بخاطر مشکلات مالیاتی که برایش پیش آمده 2 سال و نیم است که از کشور ایران نمی تواند خارج شود:« به خاطر مشکل مالیاتی که با پرسپولیس دارم.دو سال و نیم است که می‌خواهم بروم زوئی و پدر و مادرم را ببینیم اما نمی توانم .متاسفانه باشگاه پول مالیات بازیکنان خارجی را نمی دهد.گفتم این در قراردادمان بوده اما گفتند مالیات هیچ خارجی را نمی دهند.بازیکنان ایرانی قراردادشان تمام می شود و می‌روند تیم دیگر اما این مالیات گردن من را گرفته .من می‌خواهم زندگی کنم.من به قوانین اینجا احترام گذاشتم اما الان بدبخت شده‌ام.من ده سال پیش بازیکن این تیم بوده‌ام و الان به مشکل خورده‌ام .من پول اضافه نمی‌خواهم .می‌گویم به وظیفه تان و آن چیزی که در قرارداد نوشته عمل کنید.این چیزی است که خودشان نوشته‌اند.هر مدیری که عوض می‌شود همین مشکل هست.گرشاسبی رفت،عرب، انصاری‌فرد و حالا هم که آقای رسول‌پناه آمده.به هر کدام‌شان که می‌گویم من دو سال و نیم است دخترم را ندیده ام می‌گویند وای مگر می‌شود.بله می‌شود چون هیچ کس کمک نمی‌کند».

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.