چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰

کمالوند: ما را خلع سلاح کرده‌ اند

کمالوند: ما را خلع سلاح کرده‌ اند

سرمربی نفت مسجدسلیمان به شدت از اشتباهات داوری علیه تیمش انتقاد کرد و گفت که این اشتباهات، نفتی‌ها را خلع سلاح کرده است.

به گزارش ایران ورزشی، کمالوند در گفتگو با تسنیم اظهار داشت:

هر کس مظلوم‌تر است، بدبختی بیشتری دارد و نمی‌دانیم فریاد خود را به کجا ببریم. بودجه تیم‌های صنعتی هفت برابر ماست و آنها از داوری لطمه نمی‌خورند. ما از لحاظ بودجه‌ای، آخرین تیم لیگ برتر هستیم و میانگین قرارداد اعضای تیم ما 650 میلیون تومان است. با این همه ظلمی که در بازی‌ها به ما شده است، نمی‌دانیم چه کنیم.
وی با انتقاد شدید از قضاوت داوران تصریح کرد:

کارشناسان داوری می‌گویند حق نفت مسجدسلیمان خورده شد. این حق را کجا به ما می‌دهند؟ ما استقلال و پرسپولیس نیستیم که 10 ملی‌پوش داشته باشیم. نفت تیمی ارزان و کم اسم و رسم است و اگر تلاش کنیم، یک گل به حریف می‌زنیم. اگر آن گل هم جابه‌جا شود، کاری از دست‌مان بر نمی‌آید و داوری در هفته‌های اخیر ما را خلع سلاح کرده است.

سرمربی نفت مسجدسلیمان با اشاره به اشتباه داوری در دیدار تیمش مقابل شاگردان رسول خطیبی بیان کرد:

از آلومینیوم با نتیجه یک بر صفر پیش بودیم، اما خطای بیرون از محوطه جریمه را پنالتی گرفتند و نتیجه را تغییر دادند. می‌خواهند بگویند داور چهار جلسه قضاوت نکند، اما این موضوع دردی از ما دوا نمی‌کند. اگر داور محروم شود، چه کسی حق ما را می‌دهد؟ فوتبال ما سلیقه‌ای شده است. در یک مسابقه،‌ بازی را قطع می‌کنند و صحنه را به داور نشان می‌دهند. داور هم نظر خود را عوض می‌کند.
کمالوند راجع به دلایل اخراج خود مقابل مس رفسنجان گفت:

در این مسابقه روی بازیکن ما پنالتی شد. من به داور گفتم کمک تو ویبره زده؛ ببین می‌خواهد چه بگوید، اما اخراج شدم! داور گفت یک نفر به من توهین کرد و شما مسئول نیمکت هستی! به داور گفتم از من می‌پرسیدی تا بگویم چه کسی توهین کرد. آقای افشاریان! پاسخگوی ما باش و حق ما را در این دو مسابقه بده. اگر اشتباهات داوری به نفع و ضرر ما باشد، این اشتباهات را می‌پذیریم،‌ اما این اشتباهات همیشه به ضرر ماست.
وی در مورد اعتراض باشگاه نفت مسجدسلیمان به کارت قرمز خود و اینکه گفته شد کمک داور بازی در خلال مسابقه تهدید جانی شده است، یادآور شد:

اخراج من ناحق بوده است و به آن اعتراض کردیم. از بیرون به کمک داور فحش دادند و بازی را در اوج حملات ما متوقف کردند. زمانی که در ورزشگاه به ما فحش می‌دهند، می‌توانیم بازی را تعطیل کنیم؟ شاید یک نفر از بیرون به داور بگوید وای به حالت اگر نفت ببازد، این می‌شود توهین؟ می‌خواهند عملکرد ضعیف خود را توجیه کنند.
سرمربی نفت مسجدسلیمان همچنین خداداد افشاریان و ابوالفضل حسن‌زاده را مورد خطاب قرار داد و خاطرنشان کرد:

از رؤسای کمیته‌های داوران و انضباطی درخواست دارم به این موضوع ورود کنند و بگویند چه کسی حق ما را می‌دهد. یک تیم باید پیروز می‌شد، اما یک تیم دیگر برد. چه کسی باید پاسخ مرا بدهد؟ من به کسی توهین نکردم و فرد دیگری یک حرف زده است. این به من چه ارتباطی دارد؟
کمالوند در پاسخ به این پرسش که آیا از عملکرد فنی شاگردانش رضایت دارد یا خیر، اظهار داشت:

نفت به‌عنوان آخرین تیم لیگ برتری تشکیل شد و کارمان را 15 روز قبل از مسابقات آغاز کردیم. تنها دو بازیکن از فصل گذشته در نفت مانده بود و تیم را از نو ساختیم. اتفاقاتی که در پیش‌فصل باید رخ می‌داد، الان انجام می‌شود و اشکالات خود را برطرف می‌کنیم. حتماً تیم به اندازه بضاعت خود نتیجه می‌گیرد و خاطرم جمع است. جای نگرانی نیست و تنها امیدوارم اشتباهات داوری علیه ما تکرار نشود. خودمان هزار مشکل داریم و توان مشکلات بیرونی را نداریم.
وی درباره پرداخت 30 درصد از قرارداد بازیکنان و مربیان نفت مسجدسلیمان گفت:

از افشین حیدری (مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان) تشکر می‌کنم که بخشی از مشکلات مالی را حل کردند و فکر بازیکنان آسوده‌تر شد. وقتی حدود شش میلیارد تومان می‌شود 30 درصد تیم، خودتان قرارداد بازیکنان را محاسبه کنید. این مبلغ زیر پنج درصد تیم‌های دیگر می‌شود و ما مشکلی نداریم. نوش جان این تیم‌ها، اما لطمه غیرفنی نزنند.
سرمربی نفت مسجدسلیمان در مورد دیدار روز دوشنبه مقابل پرسپولیس تصریح کرد:

پرسپولیس قهرمان پنج دوره لیگ برتر و نایب قهرمان لیگ قهرمانان آسیاست. بازی دشواری داریم، اما چیزی برای از دست دادن نداریم و بازیکنان نفت می‌خواهند توانایی‌های خودشان را نشان دهند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.