جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

توماس توخل: رانگنیک به ما نشان داد که لازم نیست مهاجم را تا توالت دنبال کرد!

توماس توخل: رانگنیک به ما نشان داد که لازم نیست مهاجم را تا توالت دنبال کرد!

توماس توخل در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار حساس چلسی و منچستریونایتد شرکت کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فوتبال لندن، تیم های چلسی و منچستر یونایتد در چارچوب هفته دوازدهم لیگ برتر انگلیس، از ساعت 20:00 روز یکشنبه مقابل هم صف آرایی می کنند. توماس توخل، سرمربی چلسی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از این دیدار حاضر شد و پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

مصدومان
متئو (کواچیچ) همچنان غایب خواهد بود. انگولو (کانته) کمی از ناحیه زانو دچار مشکل است، او نسبت به بازی قبل احساس بهتری دارد اما به نظر می رسد که چند روز دور از میادین خواهد بود؛ بحث چند روز یا یک هفته غیبت در میان است. هنوز کمی در خصوص او امیدواریم اما اگر به بازی برسد یک معجزه خواهد بود پس من مبنا را یک هفته قرار می دهم. بن (چیلول) از ناحیه رباط صلیبی جلوئی یک مصدومیت جزئی دارد و تصمیم بر این شده که با احتیاط درمان شود. 6 هفته آینده مشخص خواهد کرد که آیا او می تواند کاملا برای بازی در دسترس باشد یا باید جراحی شود.
اگر جراحی شود؟ من فعلا تنها به شش هفته اهمیت می دهم. البته ما خوشبین هستیم چون اولین واکنش های بدن بن مثبت بوده است. امیدواریم که همین گونه مثبت بماند. تمرکز همه ما روی همان شش هفته است و تلاش می کنیم او را به زمین برگردانیم. تصمیم ما همین است. هیچ عجله و فشاری در مورد بن در کار نیست اما راه منطقی رفتار با این مصدومیت همین است. به همین دلیل تمام تمرکزها روی این شش هفته است.
احتمال دوری 6 ماهه؟ خب باید دوباره در مورد همان شش هفته صحبت کنیم، شاید هم نه چون همه چیز رو به راه است. این می تواند بهترین حالت ممکن هم باشد. البته خب همیشه بدترین حالت و حالت های خاکستری نیز در میان هستند. این که حالا در مورد بدترین سناریوی ممکن صحبت کنیم کمکی نخواهد کرد چون تعداد زیادی "بهترین" سناریو وجود دارد. در هفته های آینده مشخص می شود، فعلا همین ها را می دانیم.

حس و حال او؟ هنگام مصدومیت هیچ لحظه خوبی در کار نیست. این اتفاق برای او لحظه بسیار بدی است چون کاملا با ترکیب خو گرفته بود و سرشار از اعتماد به نفس بود. بن نقش مهمی در عملکرد و پیروزی های ما طی چند هفته اخیر داشت.  ما بسیار ناراحتیم، اما من همین چند دقیقه پیش با او صحبت کردم و او بسیار مثبت و خوشبین است چون بدنش به اولین درمان ها و مصدومیت واکنش مثبت نشان داده است.  او قوی باز خواهد گشت، من در مورد آن مطمئن هستم.
روملو لوکاکو؟ او در تمرینات حضور دارد. اگر از خودش بپرسید، مطمئنا می گوید که آماده بازی است. میان آماده بودن برای تمرین با آماده بودن برای بازی، تفاوت بزرگی وجود دارد. همچنین بین آماده بودن برای بازی و آماده بودن برای یک بازی لیگ انگلیس نیز تفاوت می بینیم. ما تنها سه تغییر خواهیم داشت و احتمال حضورش در ترکیب اولیه زیاد نیست چون نمی توانیم پیش بینی کنیم در بازی چه اتفاقی رخ خواهد داد و باید تعادل لازم را در نظر بگیریم.
رالف رانگنیگ در منچستریونایتد
او کمک زیادی به من رساند چون مربی ام بود و یکی از اصلی ترین افرادی بود که مرا متقاعد کرد به دنبال مربیگری بروم. او در تمام این سال ها روی من اثر بزرگی گذاشت. او به ما نشان داد که در بازی فوتبال لازم نیست مهاجم را تا توالت دنبال کنیم زیرا روزگاری دقیقا چنین تفکری وجود داشت و مدافعان مهاجمان را هر جا که می رفتند، دنبال می کردند. او به ما نشان داد که می توان در یک منطقه مقابل همه دفاع کرد. اما گوش کنید، قبل از این که بیش از حد صحبت کنم بگویم که او هنوز سرمربی منچستریونایتد نیست. بگذارید به همه احترام بگذاریم، به رالف، تصمیمش و باشگاه منچستریونایتد احترام بگذاریم. وقتی همه چیز به سرانجام رسید، شاید دوباره بتوانیم در موردش صحبت کنیم.
روبن لوفتوس چیک
من در روبن آن پتانسیل لازم را می بینم و فکر می کنم او هم از پتانسیل های خود آگاه است. از آنجایی که او یک بازیکن آکادمی محسوب می شود، همه از پتانسیل های او آگاه هستند. اما قدم بعدی این است که این استعداد را به همه نشان دهیم. هر کسی که در به استادیوم می آید، باید با دانستن توانایی ها و پتانسیل بالای روبن به خانه برگردد. این مرحله بعدی است،ماشین را به خیابان بفرستیم و با بالاترین سرعت ممکن آن را هدایت کنیم!  این همان کاری است که او حالا برای چندین هفته است که انجام می دهد، در غیر این صورت اصلا بازی نمی کرد، در غیر این صورت شانسی برای بازی او وجود نداشت، چون همه چیز به عملکرد بازیکن بستگی دارد. او لیاقت بازی کردن را دارد و چند هفته قبل هم لیاقت بازی را داشت.  او در حال رقابت با انگولو (کانته)، جورجینیو، متئو کواچیچ و سائول است، و این یکی از سخت ترین رقابت های ممکن برای حضور در زمین است.  فقط می توانم حرفم را تکرار کنم که هنوز از روبن راضی هستم، او بخشی از عملکرد فوق العاده تیم بوده و توقع ما نیز همین بوده است.
در مورد منچستریونایتد
سورپرایز شدم؟ بله و شاید هنوز هم هستم. هیچ وقت ارزش تیمی را پایین نمی آورم، نه در این لیگ و نه در این بازی. منچستریونایتد باشگاه بزرگی است و گروهی از بازیکنان باتجربه و سطح بالا را در اختیار دارد. باید برای جلوگیری از درخشش آنها، عملکرد خوبی به نمایش بگذاریم. وقتی به آنها اجازه دهید که عملکرد خوبشان را به نمایش بگذارند، می توانید در عرض چند ثانیه و چند دقیقه استعداد این بازیکنان را ببینید.
شرایط چلسی در کورس قهرمانی
این یک ماراتن است و تمام نشده است. ما این کورس را به عنوان شکارچی شروع کردیم و تا قبل از به پایان رسیدن آن هم شکارچی خواهیم بود؛ اگر بتوانیم کل کورس را جلوتر از گروهی که برای جام، رقابت می کند بمانیم. خواسته ما همین است و برای رسیدن به آن تلاش می کنیم و مصمم هستیم این داستان همان دلیلی است که به خاطر آن هر روز با تمام انرژی خود به کوبهام می آییم. سیتی و لیورپول این قضیه را دائما و به طور مداوم ثابت کرده اند و ما هم باید ثابت کنیم که قادر به انجام آن هستیم.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.