پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

ناظر فدراسیون فوتبال: کارت زرد ترابی پاک نمی شود؛ شکایت پرسپولیس ثمری ندارد

ناظر فدراسیون فوتبال: کارت زرد ترابی پاک نمی شود؛ شکایت پرسپولیس ثمری ندارد

در جریان بازی دو تیم پرسپولیس و صنعت نفت آبادان که به برتری یک بر صفر سرخپوشان انجامید علی اصغر مومنی داور این مسابقه در یک صحنه به زعم این که مهدی ترابی هافبک پرسپولیس قصد فریب داشته و شبیه سازی کرده است داخل محوطه جریمه به او کارت زرد نشان داد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از خبر ورزشی؛ پس از بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان داوری مشخص شد که روی مهدی ترابی صد درصد خطای پنالتی صورت گرفته است و داور در آن صحنه اشتباه کرده و نباید به بازیکنان پرسپولیس کارت زرد نشان می‌داد.

در خصوص اینکه آیا در صورت شکایت پرسپولیسی‌ها، کارت زرد مهدی ترابی پاک می‌شود یا نه سید حسن نوشه ور ناظر فدراسیون فوتبال و کارشناس داوری گفت:

با وجود این که داور بازی اشتباه کرده و خطا روی ترابی پنالتی بوده و کارت زردی که مومنی به این بازیکن داده اشتباه بود اما این کارت هرگز پاک نخواهد شد و جزء اشتباهات داوری بوده که در طول ۹۰ دقیقه رخ داده است و همان طور که پنالتی برنمی‌گردد کارت زرد هم پاک نخواهد شد. به اعتقاد من اگر پرسپولیسی‌ها شکایتی داشته باشند هم ثمری ندارد و این کارت زرد به نام ترابی به ثبت رسیده است ولو اینکه داور اشتباه کرده باشد.
ناظر فدراسیون فوتبال در ادامه افزود:

بعضاً جرایم انضباطی از قبیل محرومیت‌ها با شکایت باشگاه‌ها و یا فرد مذکور می‌تواند کاهش پیدا کند و یا لغو شود اما کارتهای زردی که توسط داوران به اشتباه داده شده باشد شامل این موضوع نمی‌شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.