سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

در جست‌وجوی گل

برهوت در سرزمین آبی

برهوت در سرزمین آبی
سامان موحدی راد
سامان موحدی راد خبرنگار

فرهاد مجیدی مربی جسوری است و این را بارها اثبات کرده. از جمله در تلاش‌هایش برای بازی دادن به ستاره‌های جوان. بعید می‌دانیم هیچ تیمی چون استقلال بوده باشد که به جوانانش در ترکیب خود بها نداده باشد اما چرا این جوانان در استقلال کارایی ندارند؟ چرا از فرصتی استثنایی که به آنها داده شده بهره نبرده‌اند؟

ایران ورزشی: استقلال سومین بازی را با تساوی پشت‌ سر گذاشت تا هم بهترین فرصت‌های پشت ‌سرگذاشتن رقبا را از دست بدهد و هم صدر را و پرسپولیس را هم در نزدیک‌ترین موقعیت کنار خود ببیند. البته همه چیز بازی آخر استقلال تحت تأثیر اتفاق عجیب، نادر و شوکه‌کننده لغو مجوز حضور خارجی‌های استقلال قرار گرفت. یعنی در فوتبالی با این همه خدم و حشم و ساختار و سازمان وقتی یک بازیکن قراردادی را امضا کرد و رسماً بازیکن تیمی در لیگ برتر شد و از قضا چند بازی هم به میدان رفت، ممکن است یکباره و برای یک بازی مجوزش لغو شود. البته که عجیب است اما حقیقت ماجرا این است که قابل پذیرش است که در فوتبالی که بر اساس اتفاقات عجیب و غریب پیش می‌رود، چنین اتفاقاتی رخ بدهد.

به هر روی استقلال یک ساعت مانده به بازی مهم برابر گل‌گهر دو ستاره‌اش را از دست داد و حالا سعی دارد همه‌ چیز را در پناه آن پنهان کند. البته که چنین اتفاقی عجیب است و به تیمی که ارنجش را چیده شوک بزرگی وارد کرده است اما فارغ از این استقلال چرا هنوز چشم‌نواز نیست؟ در واقع صحبت کردن درباره استقلال صحبت کردن درباره شرایطی پیچیده است. از یک سو آنها هنوز شکستی نخورده‌اند و این نکته مثبتی است. همچنین بهترین خط دفاعی لیگ را دارند و کلین‌شیت‌های زیادی را ثبت کرده‌اند. از سوی دیگر اما آنها به هیچ وجه تیمی هجومی و با برنامه نیستند. استقلال سه بازی است که موفق نشده در جریان بازی گلی بزند. برخی از این بازی‌ها در شمار بازی‌های آسان استقلال به شمار می‌روند و این تیم اگر نتواند از پس چنین بازی‌های آسانی برآید، در برابر تیم‌های قوی‌تر و رقبای جدی‌تر چه خواهد کرد؟ فرهاد مجیدی مربی جسوری است و این را بارها اثبات کرده. از جمله در تلاش‌هایش برای بازی دادن به ستاره‌های جوان. بعید می‌دانیم هیچ تیمی چون استقلال بوده باشد که به جوانانش در ترکیب خود بها نداده باشد اما چرا این جوانان در استقلال کارایی ندارند؟ چرا از فرصتی استثنایی که به آنها داده شده بهره نبرده‌اند؟ تا اینجای کار فرهاد مجیدی و تیمش نشان داده‌اند که اشتهای لازم برای فصلی استثنایی را ندارند. آنها بهترین موقیعت‌ها برای ایجاد فاصله را از دست داده‌اند و همین موضوع آنها را تبدیل به تیمی معمولی می‌کند. آنها در گل‌زنی مشکل دارند و هنوز بازی به بازی در جست‌وجوی گل هستند. شاید موتور استقلال در بازی‌های بعدی روشن شود ولی چیزی که انکار ناشدنی است این است که تا آن زمان استقلال موقعیت‌های استثنایی را از دست می‌دهد که رقبایش از دست نمی‌دهند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.