پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

منشا: مسی و رونالدو هم تیمشان را تغییر دادند، فوتبال حرفه‌ای همین است

اعتماد سر‌مربی‌ به من روحیـــه عجیبی می‌دهد

اعتماد سر‌مربی‌ به من روحیـــه عجیبی می‌دهد
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

گادوین منشا، بازیکن نیجریه‌ای تیم مس رفسنجان تک گل پیروزی‌بخش تیمش مقابل نفت مسجدسلیمان را به ثمر رساند تا نقش اول را در پیروزی تیمش ایفا کرده باشد. به همین دلیل و به بهانه نخستین پیروزی خانگی تیم رفسنجانی در خانه گفت‌وگویی با این بازیکن داشتیم.

به گزارش ایران ورزشی؛ گادوین منشا، بازیکن نیجریه‌ای تیم مس رفسنجان تک گل پیروزی‌بخش تیمش مقابل نفت مسجدسلیمان را به ثمر رساند تا نقش اول را در پیروزی تیمش ایفا کرده باشد. به همین دلیل و به بهانه نخستین پیروزی خانگی تیم رفسنجانی در خانه گفت‌وگویی با این بازیکن داشتیم.

به نظر از برد قبلی‌تان خیلی راضی هستی؟
بله برد واقعاً شیرین است و حس خیلی شیرین و خوبی دارد. از همین رو خدا را شکر می‌کنم که پیروز شدیم و سه امتیار را گرفتیم و نخستین برد خانگی‌مان را هم کسب کردیم تا هوادارانمان و خودمان حس بهتری پیدا کنیم و به آینده امیدوارتر شویم.
دومین گلت را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساندی و به نظر می‌رسد که نخستین پنالتی‌زن تیم خودت هستی؟
بله این مسأله حس خیلی خوبی به بازیکن می‌دهد که مربی‌اش به او اعتماد بالایی داشته باشد و وقتی پنالتی به سود تیمش گرفته می‌شود، پنالتی را به او بسپارد. این اعتماد به من روحیه خیلی بالایی می‌دهد و برای من یک دنیا ارزش دارد. ان‌شاءا... سعی می‌کنم بهتر بازی کنم و باز هم با بازی خوب و مفید بودن در قالب کار تیمی جواب اعتماد سرمربی تیمم را بدهم.
باز هم پنالتی به تو داده شود، آنها را به گل تبدیل می‌کنی؟
پنالتی خوب می‌زدم و اگر باز هم این ضربات به من سپرده شود ان‌شاءا... ضربه پنالتی را اگر مربی تشخیص داد من می‌زنم و گل می‌کنم.
فصل قبل آمار خیلی خوبی در گلزنی داشتی، امسال چند گل برای تیم جدیدت می‌زنی؟
بله خدا را شکر فصل قبل 13 گل برای گل‌گهر زدم و تا به اینجا هم دو گل برای تیم جدیدم زده‌ام اما از حالا نمی‌توانم بگویم که چند گل برای تیم مس رفسنجان می‌زنم چون فوتبال است و بالا و پایین زیاد دارد.
اما حتماً سعی داری که بیشتر گل بزنی و حتی به‌عنوان آقای گلی هم چشم داری؟
حتماً نهایت تلاشم را انجام می‌دهم که باز هم گل زیاد بزنم. همه مهاجمان هم به‌عنوان آقای گلی چشم دارند و من هم از این قاعده مستثنی نیستم و شما نمی‌توانید مهاجمی را پیدا کنید که از آقای گلی بدش بیاید اما با این حال از  لیگ خیلی نگذشته و نمی‌توان از آقای گلی صحبت کرد. هر تیم شرایط خاص خودش را دارد و روش و اهداف خاصی را دنبال می‌کند به همین دلیل پیش‌بینی شرایط آن تیم واقعاً سخت و دشوار است.
در رابطه با بازی‌تان مقابل مسجد سلیمان که موفق شدید، آن دیدار را که با حواشی و مسائل زیادی همراه بود به سود خودتان خاتمه دهید چه توضیحی داری؟
مواردی که از سوی تیم حریف پیش می‌آید به ما ارتباطی ندارد و برایم مهم نیست. من فقط می‌توانم راجع به تیم خودمان حرف بزنم و از این موضوع صحبت کنم که در هر بازی پیروز شویم و خدا را شکر در بازی با مسجد سلیمان هم به هدف خودمان رسیدیم و بازی را به سود خودمان خاتمه دادیم.
بازی در لیگ دیده بودی که مانند بازی‌تان مقابل مسجد سلیمان وقفه‌ای 15 تا بیست دقیقه‌ای داشته باشد و آن توقف برایت عجیب نبود؟
بالاخره در طول بازی‌های مختلف لیگ ممکن است اتفاقات زیادی رخ دهد اما من دوست دارم راجه به تیم خودم حرف بزنم نه تیم مسجد سلیمان. اتفاقات آن دیدار هم برای ما تمام شده و حالا فقط به بازی مان مقابل هوادار فکر می‌کنیم.
در خصوص تیم هوادار بگو که از این تیم چه شناختی داری؟
چند بازیکن این تیم و سرمربی‌اش را خوب می‌شناسم. قطعاً کادرفنی برای ما همه چیز را در خصوص مسائل فنی تیم رقیب خواهد گفت اما آنچه که برای ما هست فقط پیروزی است و ما فقط به بردن و پیروزی مقابل تیم هوادار و کسب سه امتیاز آن دیدار فکر می‌کنیم. بعد از برد قبلی‌مان حالا نوبت هوادار است و این تیم را هم شکست می‌دهیم.
از بازیکن جدید خارجی گل‌گهر شناختی داری و با او و بقیه خارجی‌ها ارتباطی برقرار کردی؟
من از بازیکن گل‌گهر شناختی ندارم و دوستان خوب خارجی‌ام کولیبالی و پاتوسی هستند که خیلی با آنها رفیق هستم.
در رابطه با مدعیان قهرمانی که همگان معمولاً از چهار تیم حرف می‌زنند شخصاً چه نظری داری؟
لطفاً بنویس مس رفسنجان قهرمان می‌شود.
واقعاً؟!
نه این را که شوخی کردم اما ما تیم خیلی خوبی داریم و تلاش می‌کنیم که در بازی‌هایمان پیروز شویم و بهترین جایگاه را کسب کنیم. در رابطه با جایگاه تیم‌ها هم از الان نمی‌توان حرفی زد و هیچ تیمی از حالا نمی‌تواند بگوید که مدعی است یا در کدام جایگاه قرار می‌گیرد.
به نظر می‌رسد با وجود گل‌های زیادی که در تیم سابقت زدی اما کنار گذاشته شدی، اما خیلی انگیزه داری که خودت را به تیم سابقت ثابت کنی؟
من در رابطه با تیم سابقم حرفی ندارم. فوتبال حرفه‌ای همین است. همه شاهدید که مسی و رونالدو هم با شرایطی که پیش آمد تیمشان را تغییر دادند. به همین دلیل من حرفه‌ای فکر می‌کنم و به فکر گذشته نیستم و فقط به فکر تیم فعلی‌ام و درخشش در آن هستم.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.