سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

چه اتفاقی برای اینتر افتاده است؟

بازی زشت

بازی زشت
ریچارد هال
ریچارد هال

این فصل برای نراتزوری تکراری است. اینتر بار دیگر نمایشی پر از اشتباه داشت و بازیکنان این تیم نتوانستند شم گل‌زنی خود را نشان دهند.

از اینتر در این فصل انتظارات فراوانی می‌رفت، اما آنها هرچند شخصیت بالایی نشان داده‌اند، نتوانسته‌اند در نقاط کلیدی زمین کیفیت بالایی داشته باشند. آنتونیو کونته گفته که کار بیشتری از دست مربی برنمی‌آید، اما آنها در رده هفتم جدول هستند و کونته باید مشکلات را هر چه سریع‌تر حل کند.

اینتر در هشت بازی قبلی خود تنها یک پیروزی به دست آورده و نمی‌توان از این حقیقت فرار کرد. درست است که اینتر بازیکنانی داشته که دچار ویروس کرونا شده‌اند، اما سایر تیم‌ها هم این مشکل را داشته‌اند. در بازی اینتر و آتالانتا، هر دو تیم با سرعت قابل توجهی بازی کردند، و هرچند اینتر میهمان اراده آن را نشان داد که می‌خواهد بازی را ببرد، اما آنها بار دیگر در خط حمله شلخته بودند، و حالا سایه‌ای از تیم فصل گذشته هستند.

در شرایط معمول، تساوی در برگامو مقابل آتالانتا نتیجه بدی نیست، اما خبری از طرفداران پرشور آتالانتا در ورزشگاه نبود، و این تیم هم به‌تازگی مقابل لیورپول شکست سنگینی را تجربه کرده بود. به این ترتیب می‌شد انتظار داشت که اینتر برای پیروزی به میدان می‌رود.

اما مشکل اینتر چیست؟ کونته گفته که آنها به اندازه کافی در استفاده از فرصت‌های گل‌زنی دقیق نیستند. درست هم می‌گوید. مارکو اسپورتیلو دو واکنش خوب نشان داد، اما او تنها به همین دو واکنش نیاز داشت. این فصل برای اینتر ماجرایی تکراری داشته است. عدم خلاقیت باعث شده که بحث درباره کریستین اریکسن بالا بگیرد. به او بازی نمی‌رسد و کونته به همین دلیل زیر فشار انتقادات است.

مانند فصل گذشته، به نظر می‌رسید که اینتر تنها زمانی ویرانگر ظاهر می‌شود که روملو لوکاکو و لائوتارو مارتینس با هم در میدان باشند. اما در هفته‌های اخیر، با مصدومیت لوکاکو، این اتفاق نیفتاده است.

از سوی دیگر، به نظر می‌رسد که خط دفاعی سه‌نفره برای اینتر بهتر جواب می‌دهد. میلان اشکرینیار به تیم برگشته و در کنار استفان ده‌فرای و الساندرو باستونی قرار گرفته است. این دفاعی است که با دیه‌گو گودین (که حالا در کالیاری است) در فصل گذشته بسیار مستحکم به نظر می‌رسید. با این حال، اینتر نتوانست مانع گل‌زنی الکسی میرانچوک شود. اما دفاع اینتر در طول بازی ثبات و خونسردی خوبی داشت، به‌ویژه با توجه به این که اینتر فصل را با ترکیب مطلوب کونته در خط دفاعی آغاز نکرده بود.

با همه این‌ها، می‌توان حس کرد که اگر لوکاکو و مارتینس برگردند، دو مهاجمی که اولی هفت گل در هشت بازی اخیرش زده و دومی دو گل در دو بازی اخیر، با توجه به انسجام خط دفاعی، اینتر به فرم خوبی خواهد رسید. اما کونته از این موضوع کاملا مطمئن نیست، و حرف‌های او درباره مهاجمان تیمش درست به نظر می‌رسد. اینتر دارد موقعیت خلق می‌کند، اما این موقعیت‌ها را به گل تبدیل نمی‌کند.

به زلاتان ابراهیموویچ (هشت گل روی 16 فرصت)، کریستیانو رونالدو (شش گل روی 12 فرصت)، و حتی آندره‌آ بلوتی (شش گل روی 12 فرصت) نگاه کنید. همه آنها 50 درصد موقعیت‌هایشان را گل کرده‌اند. حالا به روملو لوکاکو (پنج گل روی 16 فرصت) بنگریم که 31 درصد فرصت‌هایش را به گل تبدیل کرده، و این عدد برای لائوتارو (چهار گل روی 16 فرصت) 25 درصد است. حق با کونته است؛ مهاجمان او به اندازه کافی دقیق نیستند.

فصل گذشته، اینتر توانست ترکیب خود را در اکثر دیدارها ثابت نگه دارد. اما در این فصل، بحران مصدومیت و ویروس کرونا به اینتر ضربه زده است. تعویض‌های کونته هم امیدبخش نبودند. به همین دلیل است که کونته کنار زمین کمتر حرکت می‌کند. تیم او در حال حاضر زشت بازی می‌کند. منتقدان با نتایج بهتر خاموش خواهند شد، اما این حقیقت که اینتر زشت بازی می‌کند را نمی‌توان کتمان کرد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.