پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

هوادار؛ دوای درد سرخ‌ها

مقدم‌تان گل‌باران!

مقدم‌تان گل‌باران!
مهرداد نیکان
مهرداد نیکان خبرنگار

ایران ورزشی: هر اندازه که تیم فوتبال پرسپولیس در نمایش‌های اخیرش مقابل تیم‌های آلومینیوم، گل‌گهر و مس متزلزل و بدون برنامه ظاهر شده بود، در شب بازگشت تماشاگران به ورزشگاه آزادی نیرویی ویژه یافت تا به مسیر پیشین و روند سابق خود بازگردد. ترکیبی که یحیی گل‌محمدی برای تقابل با تفکرات تاکتیکی علیرضا منصوریان اتخاذ کرده بود، از لحاظ سیستمی شباهتی در حد امکان به ترکیب برنده سال‌های پیش داشت تا قبل از آغاز بازی، روزنه‌های امید برای ورود هوای تازه‌تر به اردوگاه سرخ بازتر شوند.

همان‌گونه که بازگشت هواداران استقلالی به استادیوم در شب رویارویی آبی‌پوشان با تیم فوتبال نساجی در بهبود روند بازی و عملکرد شاگردان فرهاد مجیدی نقشی غیرقابل انکار را ایفا کرد، این اتفاق در بهترین شرایط ممکن هم برای اردوگاه قرمزپوش فوتبال ایران رخ داد تا سربازان ارتش سرخ با بهترین بهره‌گیری ممکن از این بازگشت بزرگ، هم خودشان را از بحران فراری دهند و هم نیم‌نگاهی دوباره به کورس مدعی‌گری داشته باشند.

بدون تردید حتی اگر تماشاگران هم مجوز حضور در ورزشگاه را نمی‌یافتند، تغییرات کادرفنی تیم فوتبال پرسپولیس برای دستیابی سرخ‌ها به ۳ امتیاز خانگی مقابل صنعت‌نفت کفایت داشت. تصمیم درست مربیان سرخ در هدایت رضا اسدی به نیمکت ذخیره‌ها و البته بازگشت اتفاقی کمال کامیابی‌نیا به ترکیب پرسپولیس، نشان داد که با همان ترکیب نزدیک به همیشگی هم می‌توان پیروز بود و قرار به ریسک و تحول برای درخشیدن نیست. با برگشت مهدی ترابی و وحید امیری به بهترین فرم ممکن در ترکیب سرخ‌پوشان و بازیابی قوای عیسی آل‌کثیر در پیکان هجومی این تیم، حال قرمزپوشان به مراتب از شرایط فعلی بهتر خواهد شد و کورس قهرمانی لیگ بیست‌ویکم هم داغ‌تر می‌شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.