پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

بازگشت پرسپولیس دوست داشتنی

منو بشناس و باورم کن

منو بشناس و باورم کن
سامان موحدی راد
سامان موحدی راد خبرنگار

ایران ورزشی: پرسپولیس سرانجام از بند مشکل درون زمینی‌اش خلاص شد و با یک نمایش خوب خودش را آماده بازی‌های مهم دو هفته پیش‌رو کرد که یکی از آنها دربی است

پرسپولیس چند بازی ناامید‌کننده را در لیگ امسال ارائه داد که حاصلش برای آنها تنها دو امتیاز از سه بازی بود. با این حال آنها در برابر صنعت نفت تلاش کردند تا با ارائه نمایشی خوب هم بار دیگر به سه امتیاز مورد نظرشان در بازی برسند و هم یک فرم خوب را در زمین تمرین کنند

فرمی که اگر مثل چند فصل اخیر بتوانند حفظ و تکرارش کنند، دیگر نباید نگران رقابت‌های لیگ برتر باشند.

پرسپولیس در بازی با صنعت نفت که نمادی بر ضعف داوری ایران و حجتی بر ورود VAR به این فوتبال بود به صورت رسمی و روی کاغذ یک گل وارد دروازه صنعت نفت کرد، گرچه یک گل مسلم دیگر این تیم گرفته نشده. به جز تنها گل بازی، آنها چندین و چند عدد و رقم خوب دیگر هم از خودشان برجای گذاشتند که گواهی بر اینکه دیدار با صنعت نفت بهترین نمایش سرخ‌ها تا اینجای کار بود. 

آنها در این بازی بالاترین میزان مالکیت توپ و بیشترین تعداد پاس ارسالی را هم ثبت کردند.

اما مهم‌ترین تغییرات پرسپولیس در این بازی یکی بازگشت به دفاع چهارتایی و دیگری نیمکت‌نشینی رضا اسدی بود.

یحیی گل‌محمدی تصمیم گرفت دست از ترکیب سه دفاعی‌ای تیمش که در بازی‌های قبل نمره قبولی نگرفته بکشد و بار دیگر با چهار دفاع به میدان برود. سیستمی که کمک کرد تا آنها یک کلین‌شیت ثبت کنند. در کنار این تغییر رضا اسدی هم نیمکت‌نشین شد. رفتن احمد نوراللهی شاید بزرگترین ضربه به پرسپولیس در تابستان امسال بود و خرید رضا اسدی هم نشان داد که آنها چندان نتوانسته‌اند این جای خالی را پر کنند.

 البته انتظارات از رضا اسدی هم بالاست و شاید همین فشارها روی بازی او تأثیر گذاشته ولی هرچه که هست بازی رضا اسدی در این چند هفته فصل مشترک انتقادات از پرسپولیس بود. حالا در این بازی یحیی تصمیم گرفت تا اسدی را نیمکت‌نشین کند و پهلوان را به جای او به میدان بفرستد. البته پهلوان هم زود مصدوم شد تا کمال کامیابی‌نیا وارد میدان شود و با نمایش خوبش به یحیی بفهماند که تیمش به چه چیزهایی نیاز دارد.

در مجموع پرسپولیس در روزی که عدد خیره‌کننده ۶۴۸ پاس در میدان را به ثبت رساند و ۷۲ درصد هم مالکیت توپ را در زمین از آن خود کرده بود، با یک نمایش خیره‌کننده سه امتیاز گرفت تا برای بازی نفت مسجد سلیمان و پس از آن دربی رفت تهران برابر استقلال آماده شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.