پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

تغییر سیستم پرسپولیس اولین قدم برای نجات

تغییر سیستم پرسپولیس اولین قدم برای نجات
مازیار گیلکان
مازیار گیلکان خبرنگار

ایران ورزشی: پرسپولیس در بازی با نفت آبادان کوشش کرد که از بحران گذر کند، بحرانی که زودگذر به نظر می‌رسید و بعید بود در پرسپولیس ادامه‌دار باشد.

بازگشت پرسپولیس به سیستم ۲-۴-۴ و برخی تغییرات برای اجرای این سیستم، پرسپولیس را از بحران گذر داد و حالا البته باید دید که پرسپولیس می‌تواند پیروزی‌ها را ادامه دهد یا دوباره متوقف خواهد شد.

یحیی گل‌محمدی و همکارانش چند هفته سخت را پشت سر گذاشتند اما مقابل نفت آبادان با پیروزی خفیف یک - صفر خود را از دردسر انتقادات نجات دادند تا نفسی تازه کنند. پرسپولیس خوش‌اقبال است که در هفته هفتم باید مقابل نفت مسجد سلیمان بازی کند. یک تیم قعرنشین دیگر که می‌تواند پرسپولیس را از بحران دورتر کند. نفت آبادان نیز از تیم‌های قعرنشین بود که در هفته ششم پرسپولیس را نجات داد.

پرسپولیسی‌ها خوب می‌دانند که در فصل جاری حریفان سرسخت‌تری دارند. هم استقلال نسبت به سال‌های گذشته هیجان بیشتری برای قهرمانی دارد و هم سپاهان با قصد گرفتن جام بازی‌هایش را شروع کرده است. امسال پرسپولیس باید برای تکرار قهرمانی تیم بهتری در مقایسه با پرسپولیس سال‌های اخیر باشد.

مسأله پرسپولیس اما فقط بحران هفته‌های آغازین فصل نبود که با یکی، دو پیروزی حل شود، بلکه مسأله اصلی پرسپولیس کیفیت است که آن را باید ارتقا دهد.

پرسپولیس در ساخت و شکل دادن به بازی دچار مسأله است و هنوز نتوانسته در تیم جدید بازی بسازد. بازی با نفت آبادان و نفت مسجد سلیمان برای تمرین ساخت بازی فرصت‌های خوبی هستند. اولی را پرسپولیس به سلامت پشت سر گذاشت و باید برای دومی نقشه‌های بهتری داشته باشد. (پرسپولیس - نفت مسجد سلیمان، دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰، ساعت ۱۸)

این بازی‌های خانگی و نسبتاً آسان را پرسپولیس باید برای شکل دادن به تاکتیک‌هایش صرف کند، سیستم منتخب خود را بهتر بشناسد و در اجرا به تیم باکیفیتی تبدیل شود. آیا می‌تواند؟

یحیی گل‌محمدی و حمید مطهری برای پرسپولیس باید کارهای بزرگ‌تری نسبت به فصول گذشته انجام دهند تا موفقیت تکرار شود. پرسپولیس دو مربی جوان و پرکار را در دو تیم رقیب خود می‌بیند و این کار یحیی و همکارانش را سخت‌تر کرده است. بله از نویدکیا و مجیدی می‌گوییم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.