جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

پیروزی مقابل نفت مسجدسلیمان تأثیر مثبتی برای دربی خواهد داشت

رحیم یوسفی: تغییر سیستم جواب نمی‌دهد چون هر سیستمی ابزار و بازیکن قوی می‌خواهد

رحیم یوسفی: تغییر سیستم جواب نمی‌دهد چون هر سیستمی ابزار و بازیکن قوی می‌خواهد
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

رحیم یوسفی هافبک سابق پرسپولیس از قدرت و روش بازی پرسپولیس انتقاد کرده و با وجود تغییر روش‌های متفاوت سرخپوشان معتقد است این مسأله تأثیری روی عملکرد پرسپولیس نخواهد داشت. هافبک پرسپولیس در ادامه در رابطه با شرایط بازی سرخ‌پوشان مقابل نفت مسجد سلیمان و پس از آن دربی حساس پایتخت هم توضیحات لازم فنی خودش را ارائه می‌دهد.

ایران ورزشی - رحیم یوسفی هافبک سابق پرسپولیس از قدرت و روش بازی پرسپولیس انتقاد کرده و با وجود تغییر روش‌های متفاوت سرخپوشان معتقد است این مسأله تأثیری روی عملکرد پرسپولیس نخواهد داشت. هافبک پرسپولیس در ادامه در رابطه با شرایط بازی سرخ‌پوشان مقابل نفت مسجد سلیمان و پس از آن دربی حساس پایتخت هم توضیحات لازم فنی خودش را ارائه می‌دهد.

با وجود قرار گرفتن پرسپولیس در رده چهارم و فاصله دو امتیازی با صدر چقدر شانس رسیدن به صدر و قهرمانی را برای پرسپولیس قائل هستید؟
از حالا با شرایطی که پرسپولیس دارد به راحتی نمی‌توان حرفی از قهرمانی زد چون پرسپولیس در این فصل به نسبت سال‌های قبل تغییرات زیادی داشته است و این مسأله نیاز به زمان بیشتری دارد که بهتر و دقیق‌تر بتوانیم در خصوص پرسپولیس صحبتی داشته باشیم.
در خصوص برد پرسپولس و شرایط فنی دیدار سرخ‌پوشان مقابل صنعت نفت آبادان چه صحبتی دارید؟
درست است که پرسپولیس تیم آبادانی را بعد از چند دیدار که در بازی‌ها پیروز نمی‌شدند و نتایج خوبی نمی‌گرفتند شکست داد اما این برد به سختی و با کمترین تفاضل گل ممکن به دست آمد ضمن اینکه از همه این موارد مهم‌تر کیفیت بازی پرسپولس بود که چندان جالب نبود که در نوع خود این مسأله جای تعجب و تأمل زیادی دارد.
اما بعضی‌ها بعد از برد گفتند که این پیروزی به معنای بازگشت پرسپولیس به روزهای خوبش است؟
من فکر می‌کنم پرسپولیس ایراداتی دارد که باید برطرف کند وگرنه نمی‌توان با قاطعیت از یک برد معنایی تحت عنوان بازگشت به شرایط خوب و روی دور برد افتادن داشت. شرایط تیم‌های بزرگ با بقیه تیم‌ها فرق دارد و در تیم‌هایی مانند پرسپولیس حداقل تیم‌تان باید سه چهار برد متوالی کسب کند تا بتوانید حرف از روی دور برد افتادن و روند موفقیت بزنید. پرسپولیس یک گل به تیم آبادانی زد و یک گل دیگرش هم به اشتباه مردود اعلام شد اما مدافع عنوان قهرمانی نتوانست شانس‌های متعدد گلزنی خلق کند.
یعنی معتقدید پرسپولیس پلی‌میکر خوبی ندارد؟
یکی از ایرادات اساسی پرسپولیس نداشتن پلی‌میکر خوب است که متأسفانه بعد از نوراللهی بازیکن جایگزین نتوانسته جای خالی نوراللهی را پر کند و در نقش سازنده برای بقیه بازیکنان موفق عمل کند.
اما یکی از مربیان پرسپولیس این توضیح را داده که با بازیکنانی نظیر امیری و ترابی سعی دارند در نقاط مختلف زمین بازیسازی کنند و خلأ پلی میکر خوب را برطرف کنند.
من نمی‌دانم مربی پرسپولیس چطور چنین صحبتی کرده در حالی که پاس‌های متوالی در هیچ‌کدام از جناحین و یا مناطق مختلف زمین نمی‌بینیم. زمانی می‌توانید حرف از موفقیت و بازیسازی در مناطق مختلف بزنید که اول تیمتان بتواند حفظ توپ خوبی داشته باشد نکته‌ای که در پرسپولیس برخلاف سال‌های گذشته‌اش دیده نمی‌شود.
در رابطه با تغییر روش و سیستم‌های مختلف در پرسپولیس چه نظری دارید و این روش‌ها را موفق می‌دانید؟
من به سیستم اعتقاد چندانی ندارم. بهترین تیم‌های دنیا هم اگر روش‌ها و سیستم‌های مختلفی را به کار می‌برند به این دلیل است که بهترین بازیکن‌ها را در اختیار دارند و در واقع اگر بازیکن نتواند کارهای خواسته شده را در سیستم مد نظر اجرا کند عملاً تغییر روش و سیستم بی‌نتیجه می‌ماند.
منظورتان این است که پرسپولیس ابزار کافی برای اجرای روش‌های اخیر را ندارد؟
بله پرسپولیس بازیکنان جدیدی گرفته که به نظرم هنوز نتوانسته‌اند در حد و اندازه نام پرسپولیس ظاهر شوند و بتوانند انتظارات را برآورده سازند به همین دلیل هم با وجود تلاش کادر فنی و تغییر سیستم این روش عملاً موفق نبوده است.
دیدار پرسپولیس مقابل تیم نفت مسجدسلیمان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
این دیدار پیش دربی محسوب می‌شود به همین دلیل پرسپولیس باید در این دیدار که در حضور تماشاگرانش برگزار می‌شود برنده از زمین بیرون بیاید. حضور تماشاگر قدرت مضاعفی به پرسپولیس می‌بخشد به همین دلیل پرسپولیس باید راحت‌تر از همیشه بازی کند و حریفانش را شکست دهد. امتیاز بازی با مسجدسلیمان ارزش خاصی برای سرخ‌پوشان دارد. در واقع پرسپولیس باید برنده شود و منتظر لغزش بقیه مدعیان بماند تا به صدر برسد یا خودش را به صدر نزدیکتر کند. مسلماً هر چه از زمان بازی‌ها می‌گذرد سرخ‌پوشان باید بتوانند روان‌تر بازی کنند و امتیازات نیم فصل اول را جمع کنند تا در نیم فصل دوم که شرایط برای امتیازگیری دشوار‌تر می‌شود پرسپولیس به مشکل نخورد.
برد مقابل مسجدسلیمان تأثیری برای دربی خواهد داشت و بعد از این دیدار در خصوص دربی چه نظری دارید؟
قطعاً برد مقابل مسجد سلیمان، پرسپولیس را به لحاظ روانی و امتیازی با خیال راحت و روحیه بهتری روانه و آماده بازی دربی خواهد ساخت. بازی دربی هم دیداری خاص است. حریف سنتی خیلی خوب خودش را تجهیز کرده اما با این وجود دربی همیشه دیداری خاص است و قطعاً من به عنوان بازیکن سابق پرسپولیس دوست دارم پرسپولیس برنده دربی باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.