چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

برای وزنه زدن در ازبکستان لحظه‌شماری می‌کنم

مرتضی بیگلری: باید دست پر برگردم

مرتضی بیگلری: باید دست پر برگردم
رضا عباسپور
رضا عباسپور خبرنگار

مرتضی بیگلری ملی‌پوش بابلسری دسته 81 کیلوگرم تیم ملی وزنه‌برداری با قرار گرفتن در جمع کاروان اعزامی به رقابت‌های جهانی 2021 ازبکستان بعد از مدت‌ها انتظار و تلاش شبانه‌روزی حالا به‌دنبال این است تا هرطور شده بعد از پوشیدن دوبنده تیم ملی وزنه‌برداری در رقابت‌های جهانی در تاشکند خودی نشان داده و ثابت کند می‌تواند مهره‌ای قابل اعتماد در این دسته وزنی برای کادر فنی و تیم ملی وزنه‌برداری ایران باشد.

ایران ورزشی - مرتضی بیگلری ملی‌پوش بابلسری دسته 81 کیلوگرم تیم ملی وزنه‌برداری با قرار گرفتن در جمع کاروان اعزامی به رقابت‌های جهانی 2021 ازبکستان بعد از مدت‌ها انتظار و تلاش شبانه‌روزی حالا به‌دنبال این است تا هرطور شده بعد از پوشیدن دوبنده تیم ملی وزنه‌برداری در رقابت‌های جهانی در تاشکند خودی نشان داده و ثابت کند می‌تواند مهره‌ای قابل اعتماد در این دسته وزنی برای کادر فنی و تیم ملی وزنه‌برداری ایران باشد. اگرچه کنار بیگلری مصطفی جوادی یک وزنه‌بردار جوان و خوش‌آتیه دیگر نیز برای رقابت در این دسته وزنی حضور دارد اما بیگلری معتقد است تمام تمرکز و توانش را برای کسب مدال و درخشش در رقابت‌های جهانی پیش رو به‌کار گرفته و روی کسب موفقیت در این آوردگاه بزرگ معطوف کرده است. با این مقدمه قبل از انتخاب نهایی 10 وزنه‌بردار اعزامی به رقابت‌های جهانی تاشکند سراغ او رفتیم تا بیشتر از شرایط تمرینی و آمادگی ذهنی ملی‌پوش کشورمان پیش از سفر به ازبکستان مطلع شده و آگاه شویم.

خیلی منتظر شدم تا به دوبنده جهانی برسم
مرتضی بیگلری ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران اعزامی به رقابت‌های وزنه‌برداری بزرگسالان آسیا در سال 2017 که به میزبانی کشور ترکمنستان و شهر عشق‌آباد برگزار شد، در خصوص اینکه بعد از این رقابت‌ها چرا دیگر شانس پوشیدن دوبنده تیم ملی وزنه‌برداری در رقابت‌های مهم و معتبر بین‌المللی را پیدا نکرد می‌گوید: «قطعاً یادتان هست من در رقابت‌های آسیایی 2017 هم خیلی سرحال و آماده بودم اما روی تخته و هنگام رقابت اندکی بدشانسی آوردم و همین باعث شد از کورس قهرمانی و مدال آسیایی جا بمانم. همیشه همینطور بوده که من در اردوها و مسابقات مختلف با آمادگی و روحیه‌ای بالا حاضر می‌شدم اما هر زمان با یک بدشانسی یا آسیب‌دیدگی دستم از رسیدن به مدال یا حضور در میادین مهمی مثل بازی‌های آسیایی، رقابت‌های جهانی یا المپیک کوتاه می‌شد. بعد از آن مسابقه هم که یا اردو آمدم و خط خوردم و یا اینکه کلاً هرچه تلاش کردم حضور در تیم ملی قسمتم نشد اما حالا خوشحالم که بعد از سال‌ها انتظار توانستم نظر سرمربی تیم ملی را جلب کرده و جزو ملی‌پوشان اعزامی به رقابت‌های جهانی 2021 باشم. من خیلی منتظر رسیدن به دوبنده تیم ملی در رقابت‌های جهانی بودم، به همین دلیل مطمئن باشید هرچه دارم روی تخته می‌گذارم تا شرمنده خودم، خانواده‌ام، کادر فنی و همه آنهایی که به من اعتماد کردند برای حضور در رقابت‌های جهانی نباشم.»

مدال جهانی زندگی‌ام را تغییر می‌دهد
ملی‌پوش 81 کیلویی تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان، اعزامی به رقابت‌های جهانی 2021 ازبکستان در خصوص اینکه چقدر امیدوار بود می‌تواند نماینده وزنه‌برداری ایران در رقابت‌های جهانی تاشکند باشد و برای رسیدن به هدفش چه برنامه‌ای را در دستور کار داشته است تأکید می‌کند: «می‌دانید که من عاشق وزنه‌برداری هستم و در شرایطی که حقیقتاً بی‌مهری‌، سختی‌ها و کمبودهای زیادی را در طول این چند سال تحمل کردم، باز هم دست از وزنه‌‌برداری نکشیدم تا هرطور شده با انگیزه کسب بهترین نتیجه به آنچه از وزنه‌برداری طلب دارم دست پیدا کنم. برای اینکه امروز صاحب دوبنده جهانی وزنه‌برداری شوم، خیلی زجر کشیدم و تلاش کردم تا برسم به آنچه که می‌خواهم. خدا را شکر می‌کنم الان پای اعزام به رقابت‌های جهانی هستم و شرایط خوبی هم برای کسب مدال و افتخارآفرینی در تاشکند ازبکستان دارم. من در تمامی مراحل اردویی موبه‌مو هرآنچه مدنظر کادر فنی بود را انجام دادم و طوری روی خودم کار کردم که روی تخته جهانی کم‌فروشی نکنم. الان هم در شرایط بسیار خوبی از نظر روحی، انگیزشی و آمادگی بدنی برای حضور در این آوردگاه معتبر قرار دارم. در شرایط فعلی ما در تهران و کمپ تیم ملی مشغول گذراندن آخرین مرحله اردویی قبل از اعزام به رقابت‌های جهانی 2021 ازبکستان هستیم. نه‌تنها من، بلکه تمامی بچه‌های ملی‌پوش حاضر در اردو از جان‌شان مایه می‌گذارند تا نهایتاً با درخشش در رقابت‌های جهانی تاشکند، پاسخ زحمات خود و اعتماد مربیان را بدهند. الحمدالله ما تا به امروز در اردوهای آماده‌سازی که برای حضور در مسابقات جهانی پشت سر گذاشتیم، هیچ چیزی کم و کسر نداشتیم، زیرا هم کادر فنی و هم مسئولان فدراسیون سعی کردند شرایط را برای ما در بهترین شکل ممکن مهیا کنند تا ما با فراغ بال و آسودگی خاطر بی‌دغدغه در فکر کسب افتخار و مدال‌های خوش‌رنگ جهانی در تاشکند باشیم. حقیقتاً کسب مدال جهانی می‌تواند زندگی ما را متحول کند. من سال‌هاست برای ایستادن روی سکوهای معتبر بین‌المللی زجر و زحمت کشیدم. حالا امیدوارم بتوانم مزد زحماتم را در تاشکند بگیرم و با مدال جهانی زندگی و آینده‌ام را تغییر دهم. کادر فنی رکورد ورودی‌ام در رقابت‌های جهانی را فعلاً 350 کیلوگرم اعلام کردند اما احتمال دارد این مجموع در لیست پایانی یا نهایی تغییر کند. من قرار است در دسته وزنی روی تخته بروم که تقریباً با حضور نزدیک به 60 وزنه‌بردار از سراسر دنیا یکی از شلوغ‌ترین اوزان این دوره از رقابت‌های جهانی است. نفرات بالادستی ما در این دسته وزنی (81 کیلوگرم) هم رکوردهای مجموعی حدود 370 یا 365 کیلوگرم را دارند. من در این وزن اگر دوبنده جهانی قسمتم شد، سوای مصطفی جوادی که یکی از جوانان خوش‌آتیه وزنه‌برداری ایران است، با رقبایی از کشورهای کلمبیا، ارمنستان، بلغارستان، چین، ایتالیا و کره‌جنوبی هم رقابت دارم؛ رقابتی سخت و سنگین که در نهایت برای کسب مدال جهانی در این دسته وزنی چاره‌ای جز نبرد و مبارزه رودررو با رقبای نامدار و قدرتمند حاضر در این گروه را نداریم.»
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.