سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

مورینیو: برد 1-0 مقابل تورینو را به برد 5-0 ترجیح می دهم؛ واقعاً احساس خوبی نسبت به رم دارم

مورینیو: برد 1-0 مقابل تورینو را به برد 5-0 ترجیح می دهم؛ واقعاً احساس خوبی نسبت به رم دارم

پس از برتری 1-0 آاس رم مقابل تورینو در هفته چهاردهم فصل 2021/22 سری آ، ژوزه مورینیو گفتگویی با خبرنگاران داشت.

به گزارش ایران ورزشی؛ مورینیو در مصاحبه با DAZN گفت:

بله می پذیرم که خیلی عقب نشسته بودیم و فقط 32% مالکیت توپ را داشتیم اما این برنامه ما بود. در بازی های این فصل همیشه میل به مالکیت توپ و حمله داشتیم اما این بازی را با برنامه متفاوتی دنبال کردیم. مدافعان تورینو در زمان حمله به خوبی در زمین پخش می شوند و پرس کردن آنها با دو مهاجم از جلو، کار درستی نبود. باید با صبر و حوصله بازی می کردیم. تورینو از نظر ساختار دفاعی قوی ترین تیم سری آ است اما انتظار داشتم گل های بیشتری بزنیم. با این حال بردن با روش امروز را بسیار دوست دارم. چنین بردهایی با نتیجه 1-0 از پیروزی 5-0 برای من لذت بخش تر است چون باید برای حفظ برتری بسیار تلاش کنید و رنج بکشید.
تورینو از جلو پرس می کند و آنها به صورت نفر به نفر مارک می کنند. وقتی تیم حریف چنین تاکتیکی دارد، شما باید موقعیت خود را حفظ کنید، صبور باشید و تحرک کافی داشته باشید. بقیه کارها توسط تیم حریف عملی می شود چون آنها دیر یا زود اشتباه می کنند. در چنین شرایطی، مهم حفظ نظم و خوب دفاع کردن است. در نهایت گل مورد نظر شما دیر یا زود به ثمر می رسد. چنین بردهایی را بیشتر دوست دارم. در بردهای مقابل جنوا و زوریا، فرصت های زیادی داشتیم و بر بازی مسلط بودیم اما برد امروز برای من لذت بخش تر بود.
تنها نکته منفی بازی، مصدومیت پلگرینی بود. متاسفانه او چند هفته از میادین دور خواهد بود.

دوستی زانیولو و آبراهام؟ همه چیز از بیرون زمین آغاز می شود. گروهی از بازیکنان جوان وقتی دائماً در کنار یکدیگر هستند، به مرور زمان دوستانی صمیمی می شوند. برای زانیولو خوب است که از تامی، زبان انگلیسی یاد بگیرد.
بازگشت اسمالینگ برای ما بسیار مهم است. او یک مدافع برجسته و با تجربه فوق العاده است. فقط باید اسمالینگ را از نظر مصدومیت ها مدیریت کنیم. واقعا احساس بسیار خوبی به این تیم دارم. ایبانیز و مانچینی در خط دفاعی بسیار خوب هستند. کارسدورپ هر بازی بهتر می شود و امروز بهترین بازی خود را به نمایش گذاشت. الشعراوی از آن بازیکنانی است که با تمام وجود برای من کار می کند و اصلا انتظار نداشتم در پست وینگ بک تا این اندازه فوق العاده باشد. از مخیتاریان تا دو هفته پیش در رسانه ها انتقاد می شد اما حالا در پست هافبک میانی، بهترین بازیکن رم است. دیاوارا و کارلس پرز خیلی بازی نکرده اند اما حالا که فرصت بازی دارند، با تمام وجود تلاش می کنند. زانیولو نگرش خود را تغییر داد و حالا بر سر همه توپ ها می جنگد. این تیم را واقعا دوست دارم.
بازی با اینتر؟ ترجیح می‌ دهم فقط به بولونیا فکر کنم و بعد از آن سعی می‌ کنم خودم را از نظر احساسی آماده کنم، زیرا اکنون رم تنها تیم مورد علاقه من است. سعی می کنم برای چند روز فراموش کنم که بخشی از داستان زندگی من در طرف مقابل بوده است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.