یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰

رفیعی: بعید می‌دانم استقلال دنبال شکایت باشد

رفیعی: بعید می‌دانم استقلال دنبال شکایت باشد

مشاور حقوقی رییس فدراسیون فوتبال گفت: استقلال نه تنها ادعای هیچ ضرر و خسارتی نکرده بلکه با احترام تمام تمکین خود را از اجرای مقررات سازمان لیگ اعلام کرده است

به گزارش ایران ورزشی؛ غلامرضا رفیعی، مشاور حقوقی رئیس فدراسیون فوتبال، در پاسخ به این سوال که باشگاه‌های دولتی مثل استقلال و پرسپولیس اعلام کرده‌اند نمی‌توانند ضمانت‌نامه‌های بانکی را تهیه و تودیع کنند اظهار داشت:

ما هم این موضوع را پذیرفتیم؛ در واقع استعلام کردیم و مشخص شد با تصمیم قانونگذار، شرکت‌های دولتی، نهاد‌های عمومی غیردولتی و دستگاه‌های اجرایی حق افتتاح حساب در سایر بانک‌ها برای دریافت خدمات ضمانت نامه بانکی را ندارد این در حالی است که استقلال اعلام کرده ما مخلص قانون و مقررات فدراسیون و سازمان لیگ هستیم و به قانون احترام گذاشتیم و تعهد هم دادیم، اما به خاطر ممانعت قانونگذار و مخالفت دیوان محاسبات و بانک مرکزی این کار شدنی نبود و نیست.
وی ادامه داد:

ما این موضوع را راستی‌آزمایی و بررسی کردیم و از موسسات مالی استعلام گرفتیم. همچنین وزارت ورزش به عنوان نماینده دولت و قوه مجریه و همچنین اداره کل حقوقی وزارت ورزش اعلام کرد چنین چیزی شدنی نیست و نه تنها شدنی نیست بلکه قانون‌گذار آن را منع کرده است. طبیعی است که ما هم از قانون تبعیت می‌کنیم؛ در همین راستا مشکل استقلال هم حل شد و امروز هم بازیکنان خارجی این تیم می‌توانند تیمشان را در بازی با صنعت نفت همراهی کنند.

*استقلال به دلیل منع قانونی نتوانست ضمانت نامه بانکی دهد

رفیعی درباره اینکه قرار شد ضمانت نامه ملکی از باشگاه استقلال پذیرفته شود یا خیر گفت:

هر ضمانتی که امکان پذیر باشد ما همان را می‌خواهیم و فکر می‌کنم امروز سازمان لیگ درباره نوع ضمانت نامه تصمیم‌گیری خواهد کرد. ضمن اینکه ضمانت نامه می‌تواند انواع و اقسام داشته باشد و فقط ضمانت بانکی مطرح نیست.
مشاوره ارشد حقوقی فدراسیون فوتبال درباره این که از آنجا که استقلال در بازی قبل از این ناحیه متضرر شده آیا می‌تواند در این خصوص شکایت کند یا خیر گفت:

خیر، بعید می‌دانم که استقلال دنبال چنین چیزی باشد. آن‌ها کتباً اعلام کردند ما تابع قانون هستیم و به قانون احترام می‌گذاریم، اما با توجه به اینکه این مشکل پیش آمده راه حل ارائه دهید و ما هم خیلی صادقانه و شفاف برخورد کردیم. با توجه به اینکه استدلال و مدارک و مستندات آن‌ها را دیدیم و از چند جا استعلام کردیم و دیدیم ادعای این باشگاه درست است و به دنبال آن بودند تا تعهدات خود را عملی کنند، اما چون با منع قانونی مواجه شدند این کار عملی نشد. به هر حال قانون کشور بالاتر از قانون فدراسیون فوتبال در خصوص این موضوع است.
*استقلال ادعای هیچ ضرر و خسارتی نکرده

وی تاکید کرد:

استقلال نه تنها ادعای هیچ ضرر و خسارتی نکرده بلکه با احترام تمام تمکین خود را از اجرای مقررات سازمان لیگ اعلام کرده و خیلی هم تلاش کرده تا به تعهداتش عمل کند. کسی هرگز نگفت این تعهد خلاف قانون است و این باشگاه اسناد و مدارک و مستندات خود را آورده، اما فدراسیون فوتبال فارغ از تعلقات رنگی در اولین فرصت این مشکل استقلال را بدون آنکه قانونی نقض بشود حل کرد.
رفیعی درباره شکایت باشگاه استقلال از گل‌گهر سیرجان به خاطر استفاده از یک بازیکن گابنی گفت:

ما تابع مدارک و مستندات هستیم، هر زمان مدارک و مستندات بر اساس قوانین و مقررات ما تکمیل شد، ما حق داریم درباره اصالت اسناد و مدارک از مبادی ذیربط مثل فدراسیون ملی کشور مربوطه یا حتی فیفا استعلام کنیم و وقتی برای ما یقین حاصل شود که مستندات درست است، بعد اجازه صدور کارت بازی داده خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد:

فدراسیون فوتبال با کمال میل خودش را موظف می‌داند فارغ از تعلقات رنگی به خصوص به تیم‌های شهرستانی و سایر استان‌ها را بدون تبعیض نگاه کند و هر ادعایی هم گل‌گهر داشته باشد دادخواهی حق هر کسی در این کشور و جهان است و مرجع ذیربط رسیدگی می‌کند. آنچه که مهم است این است که فدراسیون فوتبال با هیچ کسی هیچ مشکلی ندارد که بخواهد خدایی نکرده حقی را پایمال کند. حداقل من تا به امروز چنین چیزی ندیدم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.