پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

استقلال و پرسپولیس هنوز دور از توقعات

استقلال و پرسپولیس هنوز دور از توقعات
مازیار گیلکان
مازیار گیلکان خبرنگار

ایران ورزشی: پرسپولیس امسال نمی‌تواند با خوش‌خیالی سال‌های گذشته پیش برود و جام را مال خود کند اما استقلال هم نمی‌تواند در وضعیت جدید پرسپولیس، خود را مدعی اول جام بداند.

هر دو تیم -هم استقلال و هم پرسپولیس- رقیبی جدی دارند به نام سپاهان و البته رقیبان دیگری مثل آلومینیوم و گل‌گهر نیز ادعاهایی را در لیگ مطرح کرده‌اند که می‌دانیم نمی‌تواند چندان پایدار و بادوام باشد.

واقعیت این است که پرسپولیس با یحیی گل‌محمدی هنوز در قواره مدعی قهرمانی بازی نکرده اما سوابق این تیم به رقبا هشدار می‌دهد که پرسپولیس را باید همچنان مدعی جام دانست.

استقلال با اصلاحات فرهاد مجیدی به تیمی مدعی‌تر از سال‌های اخیر تبدیل شده، اگرچه هنوز به خوبی نیم‌فصلی که استراماچونی را داشت، نشده و مشکلات فنی کم‌شماری ندارد. استقلال اگرچه خریدهای خارجی‌اش کیفیت قابل اعتنایی دارند اما سایر خریدهایش نمایشی را ارائه نکرده‌اند که این تیم را قوی‌تر از فصول گذشته جلوه دهد. حتی کوین یامگا و روی ژستد هم هنوز به اندازه زوج دیاباته - قائدی ندرخشیده‌اند.

پرسپولیس شاید اگر بتواند مشکل خرید بازیکن را حل کند، آنگاه به تیم بهتری تبدیل شود اما پرسپولیسی که امروز می‌بینیم، درگیری سختی با سپاهان و استقلال خواهد داشت.

پرسپولیس و استقلال از متمول‌ترین تیم‌های لیگ برتر هستند، با خریدهایی گران‌قیمت. آنها دستمزدهای گزاف می‌پردازند و باید از رقیبان فاصله بگیرند اما سپاهان و گل‌گهر نیز در ولخرجی کمتر از استقلال و پرسپولیس نیستند و چه بسا بودجه‌های نقدتر دارند.

رقابت در فصل جاری شاید بسیار نزدیک‌تر و جدی‌تر شود و قهرمان فصل تا هفته‌های پایانی شناخته نشود. یک رقابت نزدیک بین دست‌کم ۳ تیم تا هفته یا هفته‌های آخر احتمالش از هر اتفاق دیگری بیشتر است.

پرسپولیس و استقلال توقعات بسیاری را برای هواداران ساخته‌اند و با میزان سرمایه‌گذاری و تعداد ستاره‌ها و ادعاهای مربیان‌شان، از آنها جام می‌خواهند.

پاسخ دادن به این توقعات آسان نیست اما این چیزی است که هر دو باشگاه ساخته‌اند و باید پاسخ درخور بدهند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.