جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

مصاحبه بلند جوزپه ماروتا: بازگشت اینتر به مسیر موفقیت را مدیون خانواده ژانگ هستیم

مصاحبه بلند جوزپه ماروتا: بازگشت اینتر به مسیر موفقیت را مدیون خانواده ژانگ هستیم

جوزپه ماروتا معتقد است که مالکان چینی اینتر، دین خود را به این باشگاه ادا کرده اند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اسکای ایتالیا، مدیر باشگاه اینتر در پاسخ به سوال خبرنگار در مورد این که آیا انتظار داشت سیمونه اینزاگی این طور کار کند، گفت:

من غافلگیر نشدم چون به عنوان یک فوتبالیست هم با او کار کرده ام. از نظر شخصیتی که نیازی به تعریف ندارد. از جنبه حرفه ای هم او در لاتزیو برنده بودن خودش، اعتماد به جوانان و انعطاف پذیری اش را نشان داده بود. ما ظرف چند ساعت مربی ای را انتخاب کردیم که سبکش با سبک (آنتونیو) کونته همخوانی داشت. نتایج در ابتدای فصل رضایت بخش بوده است.
سوال بعدی این بود که: «آیا احساس می کنید کونته به شما خیانت کرد؟»

زیبایی فوتبال به همین تغییرات پی در پی آن است. در مورد کونته، ما متوجه هستیم که او مسیر پیروزی تیم را هموار کرد. من تنها می توانم قدردان زحماتش باشم. این ماجرا دیگر مربوط به گذشته است و بهتر است در مورد حال صحبت کنیم. 

ماروتا سپس در مورد این که آیا تغییر مالکیت باشگاه را محتمل نمی داند گفت:

همین طور است و البته من می خواهم از این فرصت برای روشن کردن یکسری مسائل استفاده کنم. باشگاه های انگلیسی توسط مالکان خارجی اداره می شوند. مالکان آن ها درگیر امورات روزمره نیستند و مدیرانی وجود دارند که به این چیزها رسیدگی می کنند. ثروت باید همراه با پایداری باشد. من از خانواده ژانگ متشکرم؛ به خصوص استیون که خیلی نسبت به این باشگاه متعصب است. طی سالیان اخیر، صدها میلیون یورو هزینه صورت گرفته است. اگر اینتر به ثبات رسیده و فضایی برای پیروزی فراهم شده، این را مدیون خانواده ژانگ است. این پاندمی برای همه مشکل ساز بود و سونینگ هم تحت تاثیر قرار گرفت. ولی آن همدلی هرگز از بین نرفت. ما به طور مستمر با هم در ارتباط هستیم.
ماروتا در خصوص وضعیت تمدید قرارداد مارسلو بروزوویچ و ایوان پریشیچ هم اضافه کرد:

اگر خود بازیکنان بخواهند بمانند، این برای ما مایه مباهات خواهد بود. خواسته خود بازیکنان شرط مهمی است. من با غرور می گویم که اینتر کارهای زیادی برای این بازیکنان انجام داد. به نظرم در جای دیگر به سختی بتوان محبت، حرفه ای گری و رقابتی که در سری آ وجود دارد را پیدا کرد. من واقعا باور دارم که ما می توانیم به توافق برسیم.
ماروتا در خصوص دوشان ولاهوویچ و لینک شدن او به اینتر هم حرف زد.

ولاهوویچ مهاجم مدرنی است و استعداد زیادی دارد. یکسری اختلافات میان او با فیورنتینا وجود دارد که امیدوارم حل شوند چون به نظرم چنین چیزهایی صورت خوشی ندارد. می توانم بگویم که او یکی از جذاب ترین مهاجمان جوان شاغل در سری آ محسوب می شود.
ماروتا همچنین مجبور شد در این مورد صحبت کند که آیا اینتر واقعا تمایلی به فروش روملو لوکاکو داشت یا خیر.

خواسته خود بازیکن بسیار مهم است. در این مورد، بازیکن علاقه داشت به چلسی برگردد و پیشنهاد طرف مقابل هم قابل توجه بود. ولی اگر خود بازیکن چنین خواسته ای نداشت، ماجرا طور دیگری رقم می خورد.
سپس از ماروتا سوال شد که آیا قبل از آمدن به اینتر، از میلان هم پیشنهاد داشت که او پاسخ داد:

با مدیران میلان آشنایی دارم و آن ها کارشان را بلد هستند. چندین ناهار و شام کنار هم خوردیم و در مورد همه چیز حرف زدیم ولی در آن زمان در یوونتوس حضور داشتم و به خودم اجازه نمی دادم که وارد مذاکره شوم.
گفتنی است که ماروتا در این مصاحبه طولانی، همچنین از این گفت که مشکلی در اینتر وجود ندارد و در اولین فرصت، مذاکرات برای تمدید قراردادش با این باشگاه را پیش خواهد برد. او در پاسخ به این که آیا قرار است تا ۲۰۲۵ در اینتر ماندنی شود، از ارائه پاسخی واضح امتناع کرد.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.