دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

خوش‌اقبالی زونیمیر سولدو:

تراکتور دیگر متمول نیست

تراکتور دیگر متمول نیست
مازیار گیلکان
مازیار گیلکان خبرنگار

ایران ورزشی: تراکتور تیم خوبی برای مربیان نیست، اگرچه آنها سرانجام دستمزد خود را دریافت می‌کنند اما تجربه خوبی در تراکتور ندارند و پایان کارشان همیشه اخراج بی‌موقع است. تمول تراکتور در سال‌های اخیر، دلیل کافی برای مدیران است که هر گاه اراده کنند، مربیان را برکنار کنند.

تراکتور با مربیان خود کارهایی می‌کند و برای نیمکت خود تصمیماتی می‌گیرد که هرگز به نفع تراکتور نیست اما این رفتار و کج‌رفتاری با خود هر بار تکرار می‌شود. تراکتور علاقه‌ای به درس گرفتن از تصمیمات خود ندارد و هر بار خود را به دردسری تازه می‌اندازد.

تراکتور از مدتها پیش شبیه یک تیم متوسط در میانه جدول هزینه تیمداری نکرده است اما نتایجش مثل تیمی متوسط است که می‌خواهد در میانه جدول جایی پیدا کند و چه بسا در همین کار نیز گاهی ناموفق است. در تراکتور چه می‌گذشت که طریق هزینه کردنش با نتایج همخوان و سازگار نبود؟

تراکتور حالا دیگر تیم متمولی نیست اما نمی‌دانیم رفتارهای گذشته را تکرار خواهد کرد یا نه. زونیمیر سولدو، سرمربی جدید تراکتور تا امروز عملکرد خوبی داشته و باید دید موقعیت برای او تا کی فراهم خواهد بود.

سرمایه هدر رفته در تراکتور فقط متعلق به یک مالک نیست، بلکه این نشان تجاری باشگاه تراکتور است که صاحب این فرصت مالی شده و نباید آن را از کف بدهد. حیف است که از دل این سرمایه‌گذاری، موفقیت‌های بزرگ‌تری نسبت به آنچه در سالیان اخیر برای تراکتور به دست آمده، ساخته نشود. تراکتور پی در پی مربیانش را تغییر می‌دهد، پی در پی خیال می‌کند با تغییر مربی نجات پیدا می‌کند اما هر بار بیشتر به دردسر می‌افتد.

تراکتور به این دلیل که باشگاه خصوصی است، خود را در موقعیتی می‌بیند که نمی‌خواهد درباره رفتارش با خود پاسخگو باشد. این روند می‌تواند تراکتور را به تیم متوسطی در لیگ تبدیل کند.

مربیانی که در تراکتور کار کرده‌اند، اغلب توانایی اداره فنی این تیم را داشته‌اند اما در تراکتور فرصتی برای کار بلندمدت برای آنها فراهم نیست. مربیان هم به دلیل تمول تراکتور ولع دارند که در این تیم حتی کوتاه‌مدت قرارداد ببندند. حالا که تراکتور مثل گذشته تیمی ثروتمند نیست و حتی تیمی بدهکار محسوب می‌شود، شاید سرمربی جدید فرصت بیشتری برای کار داشته باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.