سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

پپ گواردیولا: توپ طلا یک نمایش و تجارت خوب برای سرگرم کننده تر شدن فوتبال است

پپ گواردیولا: توپ طلا یک نمایش و تجارت خوب برای سرگرم کننده تر شدن فوتبال است

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی در کنفرانس خبری پیش از بازی مقابل استون ویلا حاضر شد و در مورد وضعیت مصدومان منچسترسیتی، استیون جرارد و توپ طلا صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، پپ گواردیولا در این کنفرانس خبری گفت:

تست کرونای کوین دی بروین  منفی شد اما او هنوز با تیم تمرین نکرده است. جک گریلیش دیروز اولین دقایق تمرینش با تیم را تجربه کرد و امروز بررسی خواهیم کرد که می تواند با تیم سفر کند یا خیر. جان استونز خوب است و مشکلی ندارد. آیمریک لاپورت محروم است. هرگز در مورد بازیکنانی که به دلیل مصدومیت یا محرومیت قادر به همراهی تیم نیستند، شکایتی نخواهم داشت. من به تمام بازیکنانم اعتماد دارم و اگر کسی نتواند بازی کند، دیگری جای او را می گیرد. دسامبر سخت ترین ماه است و ما بازیکنان اندکی داریم. کوین برگشته اما به زمان نیاز دارد تا آماده بازی شود. افرادی که به کرونا مبتلا می شوند خسته هستند و به زمان نیاز دارند، کوین باید آماده باشد تا بهترین فرم خود را داشته باشد. فیل فودن و گریلیش در همان شرایط قبلی هستند و شاید فردا بتوانند بازی کنند اما دقایق زیادی بازی نخواهند کرد. ما در شرایط سختی هستیم چون بعضی از بازیکنان دقایق زیادی بازی می کنند. پس از تمرینات، تصمیم خواهیم گرفت.
استیون جرارد؟

او سرمربی ای برای لیگ برتر است. فکر نمی کنم سرمربی ای در لیگ برتر حضور داشته باشد که خوب نباشد. آن ها همه قادر به تمرین دادن بازیکنان خوبی هستند و از همه نظر، سرمربیان خارق العاده ای به شمار می روند.
انتظارات از استون ویلای جدید؟

می توانم تصور کنم که با وجود یک سرمربی جدید، تمام بازیکنان نهایت تلاششان را می کنند تا سرمربی را متقاعد کنند. آن ها دو نتیجه خوب مقابل حریفانی سرسخت کسب کردند و میزبان ما هستند. این سخت ترین بازی ممکن خواهد بود.
عمکلرد گریلیش از زمان پیوستن به منچسترسیتی؟

او کارش در اینجا را خیلی خوب شروع کرد و به خاطر حضور بازیکنان انگلیسی تیم و دیگر بازیکنانمان که افراد خوبی هستند، کارش آسان بود. مشکلی وجود ندارد، او خوب بازی می کند و فقط به زمان نیاز دارد تا در تیم جا بیافتد. اگر بازی ها را آنالیز کنید، متوجه می شوید که او بد بازی نمی کند. سبک بازی ما و انتظارات در قضاوت ها تاثیرگذارند. اینجا همه چیز با استون ویلا فرق دارد، او در استون ویلا فوق العاده بود و تعهدی عالی به باشگاه داشت که بماند تا به لیگ برتر صعود کنند. حال در این وقفه بازی های ملی، با مصدومیت به اینجا بازگشت و امیدواریم که او هر چه زودتر به میادین بازگردد و کم کم فرم خوب خود را بازیابی کند. شش یا هفت ماه از فصل مانده و فکر نمی کنم که برای دیدن بهترین جک گریلیش نیاز باشد تا فصل بعد صبر کنیم.
توپ طلا؟ فکر می کنی چه کسی باید برنده می شد؟

در این مورد از من سوال نکنید، همه چیز همین است که هست. ما هرگز نمی توانیم بگوییم این که مسی توپ طلا را برده، ناعادلانه است. این یک نمایش است، یک تجارت خوب برای این که فوتبال را سرگرم کننده تر کنند. به الکسیا، پدری و لئو تبریک می گویم. من کسی نیستم که تعیین کند لئو شایسته کسب توپ طلا بوده یا نه. لواندوفسکی در این فصل و فصل گذشته عملکرد خوبی داشته و تعداد گل و کیفیت کارش گویای همه چیز است، عادلانه بود اگر او فاتح توپ طلا می شد اما در این سطح با باشگاه ها و تیم ها، اگر کسی فاتح توپ طلا می شود، حتماً لایق آن بوده است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.