سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

جنگ بیانیه ها، 24 ساعت بعد از بازی سرچشمه

هوادار: به قدتان نگاه کنید و حرف بزنید مس: دارندگی و برازندگی، قدمان هم بلند است

هوادار: به قدتان نگاه کنید و حرف بزنید مس: دارندگی و برازندگی، قدمان هم بلند است
آدریان حسینی
آدریان حسینی خبرنگار

قبل از اینکه سوت پایان بازی به صدا در بیاید، با توجه به اعتراض‌های رضا عنایتی در کنار زمین کاملاً قابل پیش‌بینی بود که بعد از مسابقه شاهد مصاحبه‌های آنچنانی دو تیم علیه یکدیگر باشیم. رضا عنایتی، سرمربی تیم هوادار به طرز عجیبی از کوره در رفته بود اما سعی می‌کرد باز هم خودش را کنترل کند. او گفت: «ما دادمان را از خدا می‌خواهیم. اگر وجدان دارید و همه چیز درست است، به دست خودتان می‌سپاریم.

ایران ورزشی - قبل از اینکه سوت پایان بازی به صدا در بیاید، با توجه به اعتراض‌های رضا عنایتی در کنار زمین کاملاً قابل پیش‌بینی بود که بعد از مسابقه شاهد  مصاحبه‌های آنچنانی دو تیم علیه یکدیگر باشیم. رضا عنایتی، سرمربی تیم هوادار به طرز عجیبی از کوره در رفته بود اما سعی می‌کرد باز هم خودش را کنترل کند. او گفت: «ما دادمان را از خدا می‌خواهیم.
اگر وجدان دارید و همه چیز درست است، به دست خودتان می‌سپاریم. قبل از بازی مصاحبه کردم و می‌دانستم این اتفاقات رخ می‌دهد اما بعضی وقت‌ها زورمان نمی‌رسد. نتیجه دلخواه را نمی‌گذارند بگیریم. ما باید نتیجه دلخواه را می‌گرفتیم. انگار بدهی سال‌های قبل داور را ما ندادیم. تو حقوق نگرفتی، به من چه مربوط است؟ برخی داوران طوری با بازیکن صحبت می‌کنند که به جان بچه‌ام خدا به بعضی از این داوران رحم کرده که من بازی نمی‌کنم چون اگر کسی با من اینطور صحبت کند، همه چیز را کنار می‌گذارم. هر کسی برای خودش شخصیت دارد و ما انسان هستیم.»
اما این پایان کار نبود و باشگاه مس رفسنجان در جهت رد ادعای سرمربی هوادار پس از پایان بازی اقدام به انتشار فیلم صحنه مربوط به پنالتی بازی کرده که این مسأله به مذاق تیم هوادار خوش نیامده است. همین کار آنها تیم تهرانی را مجاب به انتشار بیانیه‌ای تند علیه تیم مس رفسنجان کرد: «خطای آشکار بازیکن مس رفسنجان در محوطه جریمه روی روح‌ا... باقری در حالی که جای استوک بازیکن حریف نیز روی مچ پای بازیکن هوادار نقش بسته است به آسانی پنالتی تشخیص داده نمی‌شود تا اشتباهات داوری علیه هوادار وارد فاز جدیدی شود. در ادامه سوت‌های مشکوک این دیدار و در روزی که تیرک دروازه نیز با هواداری‌ها یار نبود و مانع گلزنی دانیال کردستانی شد، در تصمیمی بسیار عجیب که درست یا غلط بودن آن را باشگاه هوادار مجدداً به کارشناسان داوری می‌سپارد، تکل نیما انتظاری و دفع توپ بازیکن مس در محوطه جریمه از سوی داور با عجله پنالتی تشخیص داده می‌شود و اسباب پیروزی رفسنجانی‌ها را مانند برتری‌های سریالی‌شان در هفته‌های اخیر و از روی نقطه پنالتی فراهم می‌سازد.»
آنها در این بیانیه نکات آموزشی را به زعم خود برای تیم حریف گوشزد می‌کنند: «باشگاه مس رفسنجان به درستی اعتقاد دارد و ‌ای کاش یاد بگیرد به پیروزی خود احترام بگذارد. یاد بگیرد و به رسانه خود اجازه اظهارنظر در رابطه با گفته‌های سرمربی هوادار که ملی‌پوش و لژیونر پیشین فوتبال ایران نیز به شمار می‌رود، ندهد که رضا عنایتی صرفاً در رابطه با داوری در نشست خبری سخن گفته و پیروزی حریف را نیز تبریک گفته است.
یاد بگیرند مانند سرمربی هوادار که وقتی با پرسش خبرنگار بابت کیفیت فنی مس رفسنجان رو به رو می‌شود، با حرفه‌ای‌گری تمام می‌گوید بنده تنها راجع به کیفیت فنی تیم خودم سخن می‌گویم و در مقابل وقتی سرمربی مس رفسنجان با چنین پرسشی از سوی همان خبرنگار رو به رو می‌شود، جملاتی را بر زبان می‌راند که خود محل بحث‌های زیادی می‌تواند باشد.»
آنها در کنایه به محمد ربیعی اینطور نوشته‌اند: «سرمربی مس رفسنجان مشخص نیست در چه جایگاهی هوادار را تیمی با تاکتیک دفاعی برمی‌شمارد که بررسی درصد مالکیت توپ و موقعیت‌های گلزنی هوادار در هفت دیدار گذشته خود نقض ادعای وی است و در ادامه ادعا می‌کند که هوادار مدیرانی دارد که اگرچه وی آنها را نمی‌شناسد (بخوانید مشتاق است که بشناسد!) اما می‌داند بسیار متمول هستند.»
مسئولان هوادار مدعی بودجه چند برابری تیم مس رفسنجان نسبت به خودشان هستند: «البته که مالکیت باشگاه هوادار بر عهده مجموعه‌ای خصوصی است که در عرصه اقتصادی بسیار شناخته شده و معتبر هستند اما به کار بردن واژه متمول در اینجا و در زبان فوتبال به معنی ریخت و پاش به شمار می‌رود که بودجه پنج برابری مس رفسنجان به نسبت هوادار در فصل جاری و فهرست پاداش‌های آنچنانی باشگاه مس رفسنجان که از راننده اتوبوس گرفته تا نماینده مردم شریف رفسنجان در مجلس شورای اسلامی و... در آن قرار دارند، خود گویای میزان دارایی مجموعه‌ای است که البته از بیت‌المال عمومی ارتزاق می‌کند. در پایان حالا که با نصیحت میانه خوبی دارید یک پند دوستانه از ما به شما: ابتدا به اعتبار و جایگاه سرمربی هوادار نگاهی بیندازید و سپس به اندازه قدتان در فوتبال سخن بگویید.»
علی علیزاده، معاون باشگاه مس رفسنجان اما به خط به خط بیانیه باشگاه هوادار پاسخ می‌دهد: «داوری مشکلی نداشت و خوب قضاوت کرد. صحنه پنالتی را خودم با دقت دیدم. روی علیاری واقعاً خطا شد و پنالتی بود. نمی‌توان گفت اشتباه داوری بوده است. اگر قرار به صحبت در مورد داوری باشد، ما خودمان از داوری‌ها ضرر کردیم. در بازی با فولاد کارشناسان گفتند که پنالتی حریف درست نبوده، در بازی با پرسپولیس عیسی آل‌کثیر پای دروازه‌بان ما را زد و اکثر کارشناسان هم گفتند پنالتی نبوده است.»
علیزاده در خصوص ادعای باشگاه هوادار مبنی بر اینکه مس رفسنجان به نماینده مجلس و راننده اتوبوس هم پاداش می‌دهد و باید به اندازه قد خودشان صحبت کند، اینطور می‌گوید: «دستشان درد نکند. ما قدمان بلند است و به اندازه قدمان صحبت می‌کنیم. دارندگی و برازندگی، داشته باشیم می‌دهیم. دستمان جلوی کسی دراز نیست و اگر پول داشته باشیم خرج می‌کنیم. اگر به ما هتل پنج‌ستاره می‌دهند پس برخی تیم‌ها در کاخ الیزابت هستند.» علیزاده پاسخ ادعای تیم هوادار را که معتقد است مس رفسنجان در هر بازی با پنالتی برنده می‌شود هم می‌دهد: «بعد از باخت این حرف‌ها زده می‌شود و ایرادی ندارد. دست‌‌شان درد نکند. اصل 3 امتیاز بود که ما گرفتیم. این حرف‌ها فرار رو به جلو است. نباید این حرف‌ها را بزنند. ما قدمان کوتاه نیست. من مهاجم و سرزن بودم! اگر آنها قدشان بلند است ما هم بلند هستیم و کوتاه‌تر از کسی نیستیم اما این حرف‌ها خوبیت ندارد. اتفاقات و کری‌خوانی‌های منفی باعث شده فوتبال ما حال و روزش این باشد. بهتر است آنها در مورد بیت‌المال صحبت نکنند. ما خودمان بچه مسلمان هستیم و می‌دانیم که چگونه بیت‌المال را خرج کنیم. اینکه می‌گویند به نماینده پاداش دادیم، در کل ایران نماینده‌ها پاداش می‌دهند نه اینکه ما به نماینده پاداش بدهیم. نمی‌دانم این حرف را بر چه اساسی زده‌اند. اینکه می‌گویند به راننده اتوبوس پاداش داده‌ایم، هر که در باشگاه کار می‌کند حقی دارد و حقوقش را دریافت می‌کند. این کاملاً طبیعی است. پاداش دادن و ندادن فرار رو به جلو است. خواهش می‌کنم به این مسائل ورود نکنید. ما هم پایمان را به اندازه گلیم‌مان دراز می‌کنیم و هیچ وقت بیشتر از این نبوده است. به کسی هم توهین و اهانت نکرده‌ایم.»
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.