سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

با جهانیار محبی درباره شرایط این روزهای لوانته

نگران نیستم، در لالیگا می‌مانیم

نگران نیستم، در لالیگا می‌مانیم
امیر اسدی
امیر اسدی خبرنگار

لوانته شرایط مناسبی در لالیگا ندارد و به همین دلیل خاویر پریرای اسپانیایی از حدود یک ماه قبل سکان هدایت این تیم را در دست گرفته تا شاید بتواند با برنامه‌هایی که دارد لوانته را در جدول حفظ کند. لوانته به دلیل حضور یک مربی ایرانی در کادرفنی جدیدش مورد توجه ما قرار دارد. جهانیار محبی، مربی 30 ساله‌ای که در هنان هم با پریرا همکاری داشت، همراه او به شهر والنسیا رفته تا در لوانته به فعالیت خود ادامه دهد.

ایران ورزشی -  لوانته شرایط مناسبی در لالیگا ندارد و به همین دلیل خاویر پریرای اسپانیایی از حدود یک ماه قبل سکان هدایت این تیم را در دست گرفته تا شاید بتواند با برنامه‌هایی که دارد لوانته را در جدول حفظ کند. لوانته به دلیل حضور یک مربی ایرانی در کادرفنی جدیدش مورد توجه ما قرار دارد. جهانیار محبی، مربی 30 ساله‌ای که در هنان هم با پریرا همکاری داشت، همراه او به شهر والنسیا رفته تا در لوانته به فعالیت خود ادامه دهد. محبی که نخستین مربی ایرانی حاضر در لالیگا محسوب می‌شود، درباره این موضوع و همچنین شرایط لوانته می‌گوید: «خوشحالم که به عنوان نخستین مربی ایرانی افتخار فعالیت در لالیگا را به دست می‌آورم. امیدوارم نماینده خوبی برای فوتبال ایران در اسپانیا باشم. متأسفانه لوانته شرایط مناسبی در جدول ندارد و خاویر پریرا و ما که در کادر فنی‌اش حضور داریم، چالش سختی را پشت سر می‌گذاریم. اینجا تمام تیم‌ها قدرتمند هستند و شما اگر نتایج را نگاه کنید، به این نکته پی می‌برید که حتی پایین جدولی‌ها هم می‌توانند از مدعیان قهرمانی امتیاز بگیرند. روزی 16 ساعت فعالیت می‌کنیم تا به موفقیت برسیم. از 7 صبح تا 11 شب، مدام در حال برنامه‌ریزی هستیم تا شاید بتوانیم لوانته را از موقعیت فعلی خارج کنیم. وقتی به لوانته آمدیم، چندین بازیکن کلیدی تیم ما مصدوم بودند و به تازگی راهی ترکیب شده‌اند. نمونه‌اش شکران مصطفی، بازیکن آلمانی‌مان که سابقه بازی در آرسنال و تیم ملی آلمان را در کارنامه دارد. یا روجر، شماره 9 تیم‌مان که سابقه عضویت در تیم ملی اسپانیا را دارد. اینکه بخواهیم چنین بازیکنانی بلافاصله بعد از پایان مصدومیت به اوج برسند، درست نیست و به همین دلیل باید چند بازی دیگر صبر کنیم تا آنها بتوانند آمادگی قبل از مصدومیت‌شان را به دست بیاورند و به کسب نتایج خوب لوانته کمک کنند.»
لوانته از 15 بازی خود در لالیگا، تنها 7 امتیاز به دست آورده و در قعر جدول رده‌بندی ایستاده. محبی درباره احتمال سقوط این تیم به دسته پایین‌تر می‌گوید: «به شخصه برای ادامه فصل خوشبینم و شک ندارم که با برنامه‌های خاویر پریرا می‌توانیم به رده‌های بالاتر برسیم. الان اختلاف ما با تیم‌هایی که در خطر سقوط هستند، زیاد نیست و به همین خاطر معتقدم می‌توانیم از این چالش سخت سربلند خارج شویم. اگر می‌خواهیم به یک سطح بالاتر برسیم، باید این چالش‌ها را با موفقیت به پایان برسانیم. شما اگر می‌خواهید وارد دانشگاه شوید، باید کنکور را با موفقیت پشت سر بگذارید. بقا در لالیگا و کسب نتاج خوب با لوانته هم برای ما مثل کنکور است. باید این مرحله را پاس کنیم تا به مراحل بالاتر و اهداف بزرگتر دست یابیم. البته با برنامه‌هایی که خاویر پریرا و کادرفنی دارند و همچنین حمایتی که باشگاه انجام می‌دهد، شک ندارم که می‌توانیم شرایط را تغییر بدهیم و این سختی‌ها را کنار بزنیم. چالش سختی را انتخاب کردیم اما به موفقیت در ادامه فصل خوشبینم و می‌دانم که می‌توانیم مسیر را هموار کنیم.»
لوانته باشگاهی متعلق به شهر والنسیا است و در فصول قبل هم توانسته نتایج درخشانی کسب کند. محبی به همین دلیل به ادامه فصل امیدوار است: «لوانته همیشه نشان داده که تیم قدرتمندی است. ما با توجه به مصدومیت بازیکنان کلیدی‌مان نتوانستیم نتایج مورد نظر را به دست بیاوریم. نیاز است بازیکنان خوب و مؤثرمان را آماده در اختیار داشته باشیم. همه باید باشند تا در قالب کار گروهی بتوانیم برنامه‌ها را پیاده کنیم. اگر یک بازی را ببریم، تیم از لحاظ فکری دگرگون می‌شود و می‌تواند از زیر این فشار سنگین خارج شود. الان دو سه مهره مهم تیم به تمرینات برگشته و کار خود را آغاز کرده‌اند. ابتدا در کوپا دل‌ری باید به مصاف هوراکان برویم و سپس برای دیدار مقابل اوساسونا و والنسیا آماده شویم. من نگرانی خاصی بابت سقوط ندارم و مطمئنم که تیم در لالیگا می‌ماند و حتی به رتبه‌های بالاتر صعود می‌کند.»
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.