پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

۶۳۰ دقیقه بی‌برنامه و پربهانه

بـازنـده بدون باخت!

بـازنـده بدون باخت!
میعاد نیک
میعاد نیک خبرنگار

۸ امتیاز از دست رفته، ناامیدی درصد بالایی از جمعیت هواداری نسبت به آینده، بحران و حواشی درون تیمی و ریپ زدن موتور استقلال در سربالایی ابتدای فصل آن هم در آستانه برگزاری دربی، همه و همه نشان از شکست پیش از مسابقه آبی‌ها دارند.

ایران ورزشی: با گذشت هفتمین هفته از جریان رقابت‌های لیگ برتر فوتبال و عبور ثانیه‌شمار اسکوربورد فصل بیست‌ویکم از عدد ۶۳۰ دقیقه، هنوز چیزی حاکی از تغییر نگرش و استیلای تفکر جدید در نحوه نمایش شاگردان فرهاد مجیدی دیده نشده. کسب چهارمین تساوی پیاپی برای تیم فوتبال استقلال در شرایطی که اختلاف امتیاز آبی‌پوشان تهرانی با صدرِ طلایی رنگِ جدول رده‌بندی به ۳ امتیاز رسیده از یک سو و سبقت گرفتن رقیب سنتی در آستانه برگزاری شهرآورد فوتبال پایتخت از سویی دیگر، اردوگاه آبی را در منگنه‌ای کشنده قرار داده

عملکرد بی‌برنامه، پراشتباه، بدشانس و ناکام شاگردان فرهاد مجیدی پس از هدر دادن ۶ امتیاز مقابل تیم‌های فوتبال فجر، نساجی و گل‌گهر؛ بار دیگر مقابل تیم فوتبال صنعت‌نفت تکرار شد تا آبی‌ها به رده چهارم سقوط کنند و هشتمین امتیاز پیاپی را هم از دست بدهند.

در شرایطی که فرهاد مجیدی ناکامی‌های تیم فوتبال استقلال طی فصول اخیر سکانداری خودش بر کادرفنی را ناشی از عدم حضور در زمان پیش‌فصل و جمع نکردن تیم مطابق میلش می‌دانست، لیگ بیست‌ویکم این بهانه را از او گرفته.

 شماره ۷ محبوب سابق سکوهای آبی که در فصل جاری کم‌ترین چالش و تنشی با کادر مدیریتی هم نداشته که بخواهد علت ورود تیمش به بحران را ناشی از سوءمدیریت مسئولین باشگاه استقلال بداند، در آستانه دربی مهم و سرنوشت‌ساز با تیم فوتبال پرسپولیس قرار گرفته که شاید این بازی مهم برای او تبدیل به نقطه عطف یا نقطه جوش کادر مدیریتی باشگاه باشد.

نکته مهم از بازی‌های اخیر تیم فوتبال استقلال اما خارج از مستطیل سبز و در کناره‌هاست؛ جایی که کم‌ترین اثر مثبت و یا حتی منفی از حضور فردی مدعی به نام گابریل پین در نمایش پسران آبی تاکنون دیده نشده. مربی و ترینر مشهور ایتالیایی که با حواشی و سروصدای بسیار به تهران آمد، هنوز هیچ ضرب شستی از دانش تدافعی و پارتیزانی فوتبال کشور چکمه نشان نداده که بخواهیم حضورش در کنار فرهاد مجیدی را یک پوئن مثبت و وزنه حائز اهمیت برای آبی‌ها بدانیم. آندره‌آ استراماچونی در همان هفته‌های پنجم و ششم روزهای حضورش در رختکن تیم فوتبال استقلال، حتی با وجود عدم حصول نتیجه تئاتری زیبا از تفکراتش را در زمین فوتبال به اجرا می‌گذاشت اما این نکته هم در این استقلال مدل ۱۴۰۰ دیده نمی‌شود.

۸ امتیاز از دست رفته، ناامیدی درصد بالایی از جمعیت هواداری نسبت به آینده، بحران و حواشی درون تیمی و ریپ زدن موتور استقلال در سربالایی ابتدای فصل آن هم در آستانه برگزاری دربی، همه و همه نشان از شکست پیش از مسابقه آبی‌ها دارند

فرهاد مجیدی هنوز آن طور که باید نتوانسته چیزی از خود و کادرفنی‌اش نشان بدهد و این موضوع در مهم‌ترین بازی فصل تیم فوتبال استقلال به طور حتم گریبانش را خواهد گرفت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.