پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

ناداوری، نقد استقلال را سخت کرد

ناداوری، نقد استقلال را سخت کرد
مازیار گیلکان
مازیار گیلکان خبرنگار

ایران ورزشی: دو پنالتی از دست رفته استقلال، نتیجه بازی با نفت آبادان را تغییر داد. اشتباهات داوری بر خلاف این حرف رایج، جزیی از فوتبال نیست و به فوتبال آسیب می‌زند و زحمات تیم‌ها را بر باد می‌دهد. به همین دلیل تجهیرات کمک‌داور ویدیویی به کمک فوتبال آمده است تا تیم‌ها آسیب کمتری ببینند.

استقلال می‌توانست برنده بازی در آبادان باشد اما داور با بی‌دقتی عجیبش، این فرصت را از استقلال گرفت و پیش از شهرآورد به استقلال ضربه زد، ضربه‌ای که جبرانش برای فرهاد مجیدی و همکارانش آسان نیست.

درباره بازی استقلال می‌توان انتقاداتی را مطرح کرد، از جمله اینکه خط میانی استقلال قدرت کافی برای بازیسازی ندارد و استقلال در میانه میدان دچار کیفیت نازلی از هافبک‌هایش شده است.

اما وقتی داور بازی دو پنالتی را می‌سوزاند، دیگر جایی برای بحث باقی نمی‌ماند. امروز هر نقد به استقلال با این پاسخ مواجه می‌شود که دو پنالتی استقلال از دست رفته است. حرف بیراهی هم نیست و چه بسا هر منتقد سرسختی را هم به مدارا با استقلال دعوت کند.

استقلال اما فارغ از این موضوع، خود باید منتقد خودش باشد، باید ببیند چرا بازیکنانش پراشتباه بازی می‌کنند، چرا در ضربات آخر کم‌دقت هستند و چرا پاس‌ها در جریان بازی نیز با اشتباهات پی در پی، بازی را قطع می‌کنند.

به معنی دیگر، بازی استقلال هجومی است اما این حملات پا نمی‌گیرند، دامنه‌اش وسیع نمی‌شود و به همین دلیل استقلال با فقر گل مواجه شده است. استقلال باید در خط میانی خود به بازی بهتری دست پیدا کند. هافبک‌های استقلال -از جمله آرش رضاوند و روزبه چشمی- کیفیت مطلوبی را ارائه نمی‌دهند و نمی‌گذارند بازی استقلال ساخته شود. به جای آنکه آنها بازی را بسازند، همان حوادث بازی را هم با تصمیمات خود بی‌ثمر می‌کنند. عجبا که در حرف، بازیکنان گرانقیمت و ارزشمندی هم شده‌اند. هنگام قرارداد فوق‌ستاره‌اند و هنگام بازی یک نفر دیگرند که نمی‌شناسید.

استقلال مقابل نفت آبادان حق داشت که برنده بازی باشد اما اشتباهات داوری و اشتباهات بازیکنانش ۲ امتیاز از ۳ امتیاز استقلال را سوزاند. استقلال اگر برنده به سوی شهرآورد تهران می‌رفت، حتماً تیم باروحیه‌تری برای بازی مقابل پرسپولیس بود. استقلال برای دربی، هم باید ذهنیت منفی ناشی از ناداوری را از خود دور کند و هم آن اشتباهات هافبک‌هایش را. اینگونه تیم بهتری می‌شود و دربی را با شانس بیشتر شروع می‌کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.