جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

پیکه: ترجیح می دهم بمیرم ولی برای رئال مادرید بازی نکنم

پیکه: ترجیح می دهم بمیرم ولی برای رئال مادرید بازی نکنم

جرارد پیکه می گوید لیونل مسی برایش مانند یک برادر است.

به گزارش ایران ورزشی  و به نقل از آ اس، جرارد پیکه، مدافع کهنه کار باشگاه بارسلونا،شب گذشته مهمان یک برنامه تلویزیونی به نام El Hormigueroبود و در این برنامه راجع به مسائل مختلفی صحبت کرد. صحبت های این بازیکن را در ادامه می خوانید:
قوانین ژاوی به عنوان سرمربی
ژاوی نیز همانند هر مربی دیگر وظایفی دارد. او قوانینی برای ما گذاشته که به نظرم لازم بود و همه ما مثل همیشه از این قوانین اطاعت می کنیم. نمی دانم این که هم تیمی سابقم حالا سرمربی ام شده است نکته مثبتی محسوب می شود یا نه. به نوعی می توان آن را فشار مثبت مضاعف دانست چون می دانم نمی توانم او را ناامید کنم. او سطح مرا می داند و خبر دارد می توانم چه کارهایی انجام دهم.
مادرید
مادرید یک شهرر زنده است و مردم دائما در خیابان ها هستند. کارهای زیادی می توان در آنجا انجام داد و فضایش با بارسلونا تفاوت دارد.
جدایی مسی از بارسلونا
روز خیلی سختی بود. به مدت 16 سال هم تیمی بودیم. او مانند برادر من است. از نظر شخصی جدایی او برایم سخت بود. مسائل این فصل برای ما خوب پیش نرفت زیرا بهترین بازیکن تاریخ باشگاه را از دست دادیم. او شب گذشته فاتح توپ طلا شد و همین ثابت می کند که او بهترین بازیکن تاریخ است.
عوض کردن شهر زندگی همیشه سخت است. وقتی به منچستر رفتم این موضوع را تجربه کردم اما زندگی همین است. وقتی اسپانیا را ترک می کنید، به جز مواقعی که به یک کشور آمریکای لاتین می روید، باید زبان تازه ای نیز یاد بگیرید. امیدوارم از حضور در پاریس لذت ببرد. مسیرهایمان جدا شده است اما مطمئنم دوباره همدیگر را می بینیم.
ریاست بارسلونا
دوست دارم روزی مدیرعامل بارسلونا شوم. برای این کار باید علاقه زیادی به باشگاه داشته باشید. اگر روزی تصمیم به انجام این کار بگیرم هر چه دارم برای این کار می گذارم. برای کاندید شدن باید ضمانت بانکی 150 میلیون یورویی بدهید. در رئال مادرید پرز می خواست این مبلغ را بالا ببرد تا کسی نتواند کاندید شود و انتخابات بعدی مادرید 20 سال بعد باشد. وقتی مسائل خوب پیش نمی رود باید فداکاری زیادی کنید و این کار از سر علاقه تان به باشگاه باشد. از وقتی به دنیا آمدم عاشق بارسا بودم اما مدیریت این باشگاه مساله کاملا متفاوتی است.
خداحافظی از فوتبال
با تعدادی از هم تیمی های سابقم صحبت کرده ام و پایان دوران فوتبال مانند حضور در لبه پرتگاه است. 16 سال فوتبال حرفه ای داشته اید و ناگهان یک روز همه چیز تمام می شود. هر چقدر هم که خودتان را آماده کنید یک خلا بزرگ در زندگی تان به وجود می آید و زمان زیادی برای عادت به آن لازم است. ضمن این که قبلا ستاره بودید اما کم کم دیگر کسی شما را نمی شناسد.
آمادگی زندگی بعد از فوتبال
نمی دانم. در چند سال اخیر سعی کرده ام برای زندگی جدید بعد از فوتبال آماده شوم. قطعا دلتان برای حضور در زمین تگ می شود اما باید کار دیگری پیدا کنید که سرتان گرم شود. فکر نمی کنم کار سختی باشد اما مطمئنم دلم تنگ می شود.
بازی در رئال مادرید
غیر ممکن است. ترجیح می دهم بمیرم ولی برای رئال مادرید بازی نکنم

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.