سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱

قانون جدید امارات، آینده قائدی و نوراللهی را به خطر انداخت

قانون جدید امارات، آینده قائدی و نوراللهی را به خطر انداخت

ممکن است باشگاه های اماراتی قید حضور بازیکنان آسیایی در تیم خود را بزنند.

به گزارش ایران ورزشی ،کنفدراسیون فوتبال آسیاروز گذشتهبه صورترسمی اعلام کرد دیگر سهمیه 3+1 خارجی ها در لیگ قهرمانان آسیا به خط پایان رسیده و باشگاه های فوتبال می توانند از سال 2023 با یکی از فرمول های پیشنهادی AFC وارد این رقابت ها شوند.
کنفدراسیون فوتبال آسیا 3 پیشنهاد برای افزایش لژیونرهای باشگاه ها در لیگ قهرمانان آسیا 2023 ارائه داد که به شرح زیر است: 4+2( 4 خارجی و 2 آسیایی) یا 5+2( 5 خارجی و 2 آسیایی) یا 5+1( 5 خارجی و یک آسیایی).
با این قانون جدید AFC ، فدراسیون فوتبال امارات نیز دست به تغییراتی در حضور خارجی ها در لیگ فوتبال کشورش زد. اماراتی ها تصمیم گرفتند در 4 سهمیه بازیکن خارجی هر باشگاه در لیگ امارات محدویت حضور یک بازیکن آسیایی را بردارند و باشگاه ها بتوانند هر 4 بازیکن خود را خارج از آسیا به خدمت بگیرد.
با تغییر قانون حضور خارجی ها در لیگ امارات دیگر باشگاه های اماراتی به حضور بازیکنان آسیایی در ترکیب تیمشان اهمیتی نمی دهند و مجبور نیستند در لیگ قهرمانان آسیا با 3 بازیکن خارجی باشند.
مهدی قائدی واحمد نوراللهیدو بازیکن ملی پوش ایراندر این فصل برای شباب الاهلی دبی بازی می کنند. این قانون جدید باشگاه های اماراتی را ترغیب می کند که دیگر بازیکن آسیایی به خدمت نگیرند و به دنبال بازیکنان خارجی سطح بالای اروپایی و منطقه آمریکای جنوبی باشند. این قانون آینده دو بازیکن سابق استقلال و پرسپولیس در لیگ امارات را تهدید می کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.